Švýcarsko odolalo tlaku a staré zbraně ničí, namísto toho, aby je poslalo Ukrajině

Švýcarsko odolalo tlaku a staré zbraně ničí, namísto toho, aby je poslalo Ukrajině

Také neutrální země jako Rakousko nebo Švýcarsko jsou neustále nabádány k tomu, aby zaslaly zbraně na Ukrajinu. Zbraně, z nichž většina nakonec beztak poputuje k mafiím a teroristům.

Některé země – jako Švédsko, které stále kandiduje na vstup do NATO – zbraně bez ohledu na stávající neutralitu skutečně na Ukrajinu posílají, nicméně Švýcarsko, u něhož se ještě nedávno zdálo, že tlaku odolá, nyní dalo najevo, že si alespoň v tomto ohledu zachová neutralitu (v mnoha jiných ji země již dávno ztratila).

Navzdory rostoucímu mezinárodnímu tlaku Švýcarsko  ničí starší systémy protivzdušné obrany, které vyřadilo z provozu. Země tvrdí, že zaslání zbraní válčící straně by porušilo její historickou politiku neutrality.

Švýcarsko také zakázalo ostatním zemím posílat do konfliktu švýcarské zbraně. Země je známá výrobou vysoce kvalitních ručních střelných zbraní.

V roce 1980 alpský národ zakoupil pozemní systémy protivzdušné obrany Rapier od Spojeného království a jeho ozbrojené síly mají v současné době v provozu 60 systémů Rapier. Rakety jsou však nyní považovány za zastaralé a první série Rapieru již byla sešrotována.

Nyní budou vyřazeny z provozu i zbývající systémy. Ukrajina požádala o dodání těchto zbraní, protože se domnívá, že by mohly být stále užitečné proti ruským letadlům, včetně dronů a raketových útoků, ale Švýcarsko říká ne.

Švýcarsko není jedinou zemí, která v konfliktu uplatňuje přísnou neutralitu. Sousední Rakousko je také oficiálně neutrální a odmítá poslat zbraně na Ukrajinu. Totéž platí pro Maďarsko.

Švýcarsko nebylo oficiálně ve válce od roku 1499. Neutralita nejenže udržela zemi mimo války, které zuřily v Evropě, ale také umožnila Švýcarům najímat žoldáky, komukoli, kdo je chtěl.

Švýcarští žoldnéři byli v minulosti známí svými dovednostmi v boji s kopími a halapartnami a války poskytovaly příležitosti k dobrým ziskům…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 2.6]

One thought on “Švýcarsko odolalo tlaku a staré zbraně ničí, namísto toho, aby je poslalo Ukrajině

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout