Studie potvrdila, že stoupající hladina moře vyhnala Vikingy z Grónska

Studie potvrdila, že stoupající hladina moře vyhnala Vikingy z Grónska

Všimli jste si, jak klimatičtí propagandisté tvrdí, že za jakékoli změny počasí může to, že dýcháme, konzumujeme – a tedy žijeme?

Opakovaně také slýcháme – zejména v některých klimaalarmistických dokumentech – o stoupající hladině moří v některých místech (na mnoha jiných klesá, o čemž ovšem mlčí).

Nicméně k tomuto úkazu odcházelo po dlouhé věky – a to v dobách, kdy byla lidská populace zlomkem té dnešní. Tedy v dobách, kdy se nevyužívala fosilní paliva k dopravě či vytápění a neexistoval žádný průmysl.

A platilo to také pro severní polokouli, konkrétně dokonce pro evropský prostor. Týkalo se to konkrétně Grónska, které bylo v teplejších dobách zelené – odkud ostatně pochází i jeho název.

Nová studie potvrdila, že v dávných časech byl ostrov nejen zelený, ale také jeho pobřeží bylo zaplavováno…

Nová studie se zaměřila na dosud nevyřešené důvody, proč Vikingové náhle zmizeli z Grónska. Důvodem je pravděpodobně stoupající hladina moře.

Vikingové přišli do Grónska z Islandu kolem roku 980. Tam začali farmařit, chovat zvířata, lovit a stavět. Zůstali tam asi 500 let a pak náhle zmizeli z oblasti. V současné době neexistují jasná historická vysvětlení, proč Vikingové náhle zmizeli.

Doktorandka Marisa Borreggine proto v nové studii zkoumala, co se mohlo stát, a věří, že odpovědí může být stoupající hladina moře. Studie se zaměřuje na kolonii asi 500 farem, které existovaly v jižním Grónsku a byly nazývány Austerbygd. Farmy byly od sebe vzdáleny asi čtyři kilometry a nedaleko ledové pokrývky, která ležela nad ostrovem.

Klima se však začalo rychle měnit v souvislosti s tzv. Malou dobou ledovou. Počasí se ochladilo, což zkrátilo vegetační období, zatímco ledovec na ostrově rostl. Ledovec způsobil pokles půdy, ale také ovlivnil moře a zároveň způsobil výrazné zvýšení hladiny moře.

Spolu se svými kolegy Borreggine dospěla k závěru, že až 204 metrů čtverečních osídlení bylo zaplaveno na konci doby Vikingů, kdy hladina moře podle studie měla stoupnout asi o 3,3 metru.

„Vzestup hladiny moře je hlavním faktorem podmínek, které zažili , než ostrov opustili,“ řekla Borreggine.

Borreggine se však domnívá, že Vikingové se snažili přizpůsobit stoupajícímu moři například tím, že přešli od zemědělství k živobytí z moře.

Když přišli, nebyli nutně závislí na mořských zdrojích. Archeologický výzkum však ukázal, že po celou dobu, kdy ostrov obývali, přecházeli z pevninské stravy na stravu více založenou na moři.“

Poslední zmínka o Austerbygd je z roku 1408, kdy se žena jménem Sigrid provdala za kapitána z Islandu. Poté neexistují žádné historické důkazy o tamních osadách.

Hladina moře od té doby poněkud poklesla, ale některé vikingské osady jsou stále pod vodou. Borreggine doufá, že je v budoucnu prozkoumá a datuje.

„Bylo by velmi zajímavé datovat všechny osady.“

Právě podobné archeologické průzkumy jasně potvrzují, že klima se na naší planetě po celé věky měnilo – a to bez ohledu na vliv člověka. Jde tak o další důkaz toho, že klimatická agenda je založena na účelových lžích, jejichž hlavním cílem je zejména depopulace…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout