Rakouský chalífát: Muslimští žáci si vymáhají možnost modliteb během vyučování (video)

Rakouský chalífát: Muslimští žáci si vymáhají možnost modliteb během vyučování (video)

Rakousko patří k nejvíce islamizovaným zemím v Evropě. Vzhledem k vysokému podílu evropských muslimů (zejména z bývalé Jugoslávie), to není na první pohled tak patrné. Nicméně velmi početná je i turecká komunita a Afghánců mají v Rakousku nejvíc v přepočtu na počet obyvatel v rámci Evropy.

Ve Vídni je už víc cizinců než původních obyvatel, což se projevuje zejména v nejmladší generaci. Mohamedáni jsou velmi drzí, zemi již považují za dobytou. A to zejména Turci, neboť pro ně je dobytí Vídně doslova symbolické.

A tentokrát to jde dokonce bez boje.

Velké vzrušení z videí z vídeňské školy: Muslimští studenti si rozvinuli modlitební koberec a modlili se ve třídě. Protože to učitel netoleroval, je teď na internetu cílem výhružek a urážek. Klipy již byly zhlédnuty 300 000krát.

Učitelka v Horních Rakousích chtěla o Velikonocích ozdobit třídu. Po masivních protestech muslimů bylo učitelce nakonec zakázáno vyučovat velikonoční zvyky ve škole.

Náboženství je soukromá záležitost, argumentoval ředitel školy. Argument, který v současné době způsobuje bouři pro vídeňského učitele, který chce zakázat muslimským studentům modlit se ve třídě.

V klipech, které natočil jeden z žáků, je slyšet, jak učitel vysvětluje studentovi, proč by neměl ve třídě rozvinout svůj modlitební kobereček.

„Je nám jedno, jakého je kdo náboženství. Náboženství je soukromá záležitost. Můžete to udělat doma, ale ne tady. Z mého pohledu, i v parku, pokud tam nikoho nerušíte, je mi to jedno,“ říká učitel v jednom ze tří videí.

Ve druhém pokračuje: „Je to také trochu divné, když přijdete do třídy a někdo se tam modlí. To jsou prostě naše pravidla. To je také stejné pro všechna náboženství. Nezáleží na tom, jestli je to islám, křesťanství nebo judaismus. Je to jasné každému? A když řeknu, že bys měl přestat něco dělat, pak bys s tím měl přestat.“

Ve třetím klipu učitel nadává: „Nechali jste mě čekat dvě minuty a já opravdu nerad čekám. To mám čekat dvě minuty, než skončíš s modlitbou? V žádném případě. Je to o respektu a vy jste to zatím nepochopili, protože se se mnou stále hádáte.“

Student pak vysvětluje, že nemůže modlitbu zastavit. Komentáře pod klipy obsahují vyjádření solidarity s muslimskými studenty – a výzvu k větší toleranci.

„Naše škola dokonce poskytovala o přestávkách speciální místnost. Stejně jako moje práce. Respekt a tolerance jsou velmi důležité.“

Pedagog Ali Dönmez je také citován v deníku Heute:

„Výroky učitele jsou  fakticky špatné. Kdyby náboženství bylo soukromou záležitostí, nebylo by žádné náboženské vyučování, žádné vánoční večírky a vánoční svátky, vánoční stromky, adventní kalendáře a náboženské písně, které se zpívají, žádné školní mše, žádné kříže ve škole…“

Argument učitele tureckého původu je dost mimo, protože případ učitelky z Horního Rakouska jasně ukazuje, že v rakouských školách se již nesmí předvádět ani křesťanské zvyky…

Umíte-li německy, můžete si celou debatu učitele s muslimskými žáky poslechnout ve videích:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Rakouský chalífát: Muslimští žáci si vymáhají možnost modliteb během vyučování (video)

  1. Prosím Slovanku, aby čím skôr napísala to, o čom už píšu aj Novinky /samozrejme bez možnosti diskusie/ – o mačetovom útoku práve vo viedenskom metre. Isté je, že vraždil Alžírčan, teda moslim – a je ľahké si domyslieť, že si náhodne vybral nevinnú obeť.

    1. Ono se toho nedá zjistit o moc víc, než co píše mainstream, tak o tom zatím nepíšu, počkám do zítra. Totožnost oběti je pořád neznámá, dopadený je Alžířan (zřejmě podobně jako jeho kumpáni, kteří utekli). Jisté indicie spíš ukazují na bitku konkurence (drogoví dealeři?). Pokud by šlo o Rakušana, zřejmě už by byla známá i totožnost, ale možné je samozřejmě všechno…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout