Projekt Icebreaker: Začátek systému jedné světové digitální měny? (video)

Projekt Icebreaker: Začátek systému jedné světové digitální měny? (video)

Cílem CBDC je postupné zavedení jednotné globální měny CBDC, zaštítěné jednotnou centrální bankou. Je pravděpodobné, že v multipolárním světě půjde nejprve od několik takových systémů, které však mohou být přesto časem sloučeny či ovládány z jednoho centra.

Každopádně se nyní začíná tento globální systém testovat a opět je u toho hlavní evropská testovací země: Švédsko. A digitální měna je samozřejmě prezentována  jako výhodná, rychlejší a bezpečnější než jakékoli jiné varianty plateb.

O tom, že jsou však tyto měny především ideálním způsobem jak ovládnout masy, se již nikdo nezmiňuje. Tedy není zde zdůrazněna jejich programovatelnost, která umožní omezit co a kde si smíte nakupovat a nedozvíte se ani to, že CBDC bude mít i svoji „dobu expirace,“ tedy dané „tokeny“ musíte utratit do stanoveného data, jinak vám propadnou.

Švédsko, Norsko a Izrael  nyní slouží jako testovací země globálního systému CBDC.

V posledních několika letech proběhla v kruzích alternativních médií rozsáhlá diskuse o nebezpečích digitálních měn centrálních bank (CBDC); měnový rámec velmi podobný produktům založeným na blockchainu, jako je Bitcoin, ale přímo řízený centrálními bankéři.

Orwellovskou povahu CBDC nelze přeceňovat. V bezhotovostní společnosti by většina lidí byla závislá na digitálních produktech pro výměnu zboží a práce, což by samozřejmě znamenalo konec veškerého soukromí v obchodě.

Všechno, co ve svém životě kupujete, prodáváte nebo co vyděláváte, by bylo zaznamenáno a tento nedostatek anonymity by mohl být použit k potlačení vašich svobod v budoucnu.

Řekněme například, že rádi jíte steaky pravidelně, ale stále autoritářštější vláda se rozhodne uvést červené maso jako zdravotní riziko a „riziko změny klimatu“ kvůli emisím uhlíku z krav.

Na základě vaší nákupní historie (ke které mají plný přístup) určí, že jste častou konzumací červeného masa přispěli  uhlíkovým znečištěním více než většina lidí.

Prohlásí, že musíte zaplatit retroaktivní uhlíkovou daň z vašich minulých nákupů červeného masa. Nejen to, další nákupy masa vám budou na nějakou dobu zablokovány.

Produkty, které konzumujete, a služby, které používáte, mohou být sledovány, aby se vytvořil psychologický profil o vás, který by se pak mohl stát faktorem při určování vašeho skóre sociálního kreditu, stejně jako to dnes dělají  v Číně.

Možná si odmítnete aplikovat každoroční povinnou posilovací dávku mRNA a algoritmus sledování to zaznamená. Nyní budete podezříváni z toho, že jste „anti-vax“ a vaše skóre sociálního kreditu klesá, což vás odřízne od různých veřejných míst. Možná vás dokonce vyhodí z práce.

V nejhorším případě je však ekonomický přístup největším represivním nástrojem. S funkčním CBDC a bez existující fyzické hotovosti, vaše úspory nikdy nebudou skutečně vaše a nikdy nebudete schopni udržet svou kupní sílu ve svých rukou. Prostředky směny by byly omezeny bankami a vlády by měly možnost zmrazit vaši schopnost provádět transakce.

Pokud se jednoho dne rozzlobíte kvůli určité vládní politice a otevřeně označíte systém za zkorumpovaný na sociálních médiích, mohou jednoduše vypnout vaši možnost používat vaše digitální peníze, dokud se nepodřídíte nebo nezemřete.

CBDC dávají představitelům establishmentu páku k tomu, aby své politické oponenty vyhladověli algoritmickou přesností. Byl by to nový svět technokratického útlaku.

Je důležité pochopit, že centrální bankéři postupují závratnou rychlostí při vývoji a zavádění digitálních měn. Není to otázka experimentování,  tyto systémy již mají připravené k implementaci.

Program okamžitých převodů Federálního rezervního systému „FedNow“ má v USA debutovat letos v červenci, což není CBDC, ale je to přechodný krok k zavedení CBDC v blízké budoucnosti.

V oblasti programů CBDC existuje i „Projekt Icebreaker“, který provozuje Banka pro mezinárodní platby (BIS). Pro ty, kteří si to neuvědomují, BIS je globalistická instituce s tajnou minulostí známá jako „centrální banka centrálních bank.“

Je centrem tvorby politik pro většinu centrálních bank na světě. Pokud jste někdy přemýšleli, jak je možné, že tolik národních centrálních bank funguje ve vzájemném tandemu, místo aby jednaly v zájmu zemí, ve kterých sídlí, je odpovědí BIS. Jinými slovy, národní centrální banky jsou plně loajální k diktátu BIS.

BIS je v čele hnutí směřujícího k přijetí CBDC. Financují širokou škálu projektů na testování a zdokonalování technologie CBDC a od letošního roku odhadují, že nejméně 81 centrálních bank po celém světě je uprostřed zavádění digitálních měnových systémů.

Zajímavý je zejména projekt Icebreaker – a to z mnoha důvodů. BIS popisuje projekt jako devizové zúčtovací středisko pro maloobchodní CBDC (maloobchodní CBDC jsou digitální měny používané běžnou veřejností a podniky), což umožňuje rychlé a efektivní obchodování s měnami ze země do země.

Toho je dosaženo pomocí „Icebreaker Hub“, mechanismu řízeného BIS, který usnadňuje přenosy dat pro řadu transakcí a zároveň připojuje banky k jiným bankám.

Icebreaker Hub teoreticky funguje téměř přesně jako platební systém SWIFT, který v současné době používají vlády a mezinárodní banky. Více než 10 000 finančních institucí ve 212 různých zemích využívá síť SWIFT k převodu finančních prostředků pro své klienty do zahraničí. Je to neuvěřitelné úzké místo centralizace, které dává svým akcionářům značnou moc.

Jako referenční bod, po začátku války mezi Ukrajinou a Ruskem, bylo vyloučení Ruska ze sítě SWIFT použito jako zbraň ve snaze zhroutit ruskou ekonomiku. Rusko našlo způsoby, jak používat SWIFT díky svým obchodním vztahům s hlavními ekonomikami, jako je Čína a Indie, ale některé škody byly přesto jejich finanční struktuře způsobeny.

Zvažte však toto – co kdyby všechny peněžní transakce byly centralizovány prostřednictvím CBDC a BIS kontrolovala centrum, ve kterém jsou všechny maloobchodní CBDC globálně směňovány? Přesně to je  Icebreaker.

Nyní si představte, že provozujete podnik, který závisí na zahraničních transakcích; řekněme, že musíte zaplatit výrobcům ve Vietnamu nebo na Tchaj-wanu, aby vyráběli dané výrobky.

S CBDC jako jedinou měnou budete s největší pravděpodobností zcela závislí na systému podobném Icebreaker Hub, abyste mohli přesunout digitální peníze do vietnamských bank a na účty vašich výrobců.

Řekněme, že úředníci v BIS, ať už z jakéhokoli důvodu, se rozhodnou, že vás nemají rádi, a iniciují sankce v ruském stylu, které vám odepřou přístup do centra. Vaše podnikání je nyní mrtvé.

Co kdybyste museli splňovat určité standardy, abyste mohli používat hub, a BIS tyto standardy bude diktovat? Co když BIS rozhodne, že vaše společnost musí splnit kategorie související s ESG (cíle Agendy 2030), než získáte povolení pro transakce?

Nyní má BIS schopnost manipulovat se společenskými a kulturními trendy pomocí vašeho podnikání a milionů dalších podniků jako nucených poslů.

Pro průměrného spotřebitele, který provádí většinu svých transakcí v rámci své domovské země, to nemusí znít jako velký problém. Pro podnikatelský svět by však centrum pro maloobchodní CBDC podobné SWIFT mohlo být využito k ovládnutí veškerého mezinárodního obchodu. Řídit jakoukoli větší organizaci nebo společnost by znamenalo sklonit se před rozmary BIS.

Bude to ale horší…

Součástí procesu výměny „paprsků a kol“ používané Icebreaker Hub je využití „překlenovací měny“ k vyplnění mezer ve směnných kurzech a likviditě. Na povrchu to vypadá jako chytrý způsob, jak urychlit transakce tím, že se vyhneme nedostatku v bankovních obchodech.

Řekněme, že však dojde k ekonomické krizi v globálním měřítku, která způsobí, že mnoho měn divoce kolísá. Řekněme například, že americký dolar ztratí svůj status světové rezervy a petro-status a to uvede FX (devizové) trhy do paniky.

Cenová inflace se stane nekontrolovatelnou a bankovní instituce se budou potácet pod tlakem likvidity. Řekněme, že centrální bankéři zavedou CBDC jako řešení problému a BIS Icebreaker Hub jako prostředníka pro mezinárodní obchod.

Obyvatelstvo bude tak vyděšeno ekonomickým krachem, že pak přijme digitální rámec. Nyní řekněme, že BIS bude tvrdit, že stále nemůže najít měnu, kterou považuje za dostatečně stabilní, aby fungovala jako prostředek k překlenutí většiny globálních transakcí. Co se stane pak?

No, „naštěstí“ pro nás všechny BIS a MMF pracují na svém vlastním GLOBÁLNÍM CBDC. V případě MMF by tato celosvětová měna byla založena na systému zvláštních práv čerpání, který používají po desetiletí ke zprostředkování měnových převodů mezi národními vládami. BIS pak používá tento produkt jedné světové měny jako most v Ice Breakeru do budoucna.

Nakonec BIS, MMF a různé centrální banky položí veřejnosti nevyhnutelnou otázku: „Proč se obtěžujeme s těmito národními měnami, když máme dokonale dobrou překlenovací měnu ve formě tohoto jednotného celosvětového CBDC?

Proč se prostě nezbavíme všech těch nadbytečných národních CBDC a nebudeme mít jednu měnu pro všechny?“

Tím by bylo dosaženo totální globální finanční centralizace. A když už máte jednu světovou měnu, zcela centralizovanou a řízenou globální ekonomiku a nejdůležitější obchodní systémy na světě kontrolované malou hrstkou anonymních nevolených byrokracií, proč potom vůbec mít národy?

Globální vláda by byla dalším a posledním krokem.

Tato noční můra vypadá stále reálněji, když se podíváte na projekty jako Icebreaker. Jsou zdánlivě neškodné, ale fungují jako DNA, z níž se rodí ekonomická tyranie.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

5 thoughts on “Projekt Icebreaker: Začátek systému jedné světové digitální měny? (video)

  1. Opět jen vlhký sen globalistů, jakým způsobem chcete donutit BRICS a s ním stále větší část světa? Proč asi se odvracejí od zelené žabí kůžičky stále více dříve lokajů? Toto mohou zkoušet jen na tzv „západě“.

    1. však ano západ je určen k likvidaci už dlouho USA potřebuje zničit Evropu aby ji zmizel konkurent a Rusku s Čínou to take vyhovuje když Evropa zbankrotuje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout