EU vymýšlí orwellovský newspeak s tvrzením, že rasa je konstrukt bílé nadřazenosti a zakazuje slovo na „N“

EU vymýšlí orwellovský newspeak s tvrzením, že rasa je konstrukt bílé nadřazenosti a zakazuje slovo na „N“

EU je hlavním hybatelem výměny evropských obyvatel. Aby byli Evropané k výměně za Afričany, Araby a Afghánce svolnější, je třeba vytvořit dojem, že právě původní Evropané jsou ti špatní. Toho chce EU docílit vyvoláváním pocitu viny již jen za to, že je někdo bílý.

A to bez ohledu na to, že mnohé z evropských zemí nikdy žádné kolonie neměly. Kolektivní vinu je třeba hodit na všechny bílé, protože běloši jsou podle EU ze své podstaty kolonizátoři.

V EU nedávno proběhl seminář na téma „rasismus v jazyce.“  Přednášející pozvané zástupce zemí EU poučili, jak by se mělo mluvit do budoucna. Zapomeňte tedy na pojmy jako „black list“ – černá listina, ale zavrženíhodná je i černá jízda nebo černý pasažér.

Podobné pojmy prostě musí z jazyka multikulturně uvědomělých Evropanů zcela vymizet. A co víc, bílý Evropan se musí kát za viny svých předků – a to bez ohledu na to, že předkové mnoha Evropanů neměli s kolonialismem nic společného.

Nyní si uvedeme jen pro zajímavost několik úryvků ze vskutku přínosného semináře, jehož závěry by měly být zakotveny v jakýchsi celounijních pravidlech.

Podle nich se budou muset řídit také školy a jedno slovo bude dokonce zakázaným, tedy jeho vyslovení by mělo být dokonce trestné. Mezi debaty o rasismu však pokrokoví eurosoudruzi nezapomněli zařadit i LGBTQI komunitu (i když v jejím případě mi souvislost s rasou poněkud uniká).

Ale nyní již konkrétně ukázky z akce, která proběhla v EU 23. března. Seminář byl dlouhý, takže níže je jen výběr toho „nejlepšího“:

Zájmena „Naše„, „Jejich“, „My“ a „Oni“ by měla být používána moudře, protože mohou být polarizující. Ovlivňují pocity, myšlenky a činy. Sociální soudržnost snižuje strach a předsudky.

Právě tento první výrok směřuje na LGBTQI, neboť nikdy nevíte, kdo se kým cítí být. Francouzský eurosoudruh, který je autorem tohoto nápadu, doporučuje hovořit tak, aby zájmena nemusela být použita.

Rasa je přisuzována jednotlivcům na základě fyzických rysů; není to jejich volba. Rasa není totéž co etnicita, kterou si jednotlivec vybírá a zahrnuje vše od jazyka po národnost, kulturu a tradice, náboženství a hodnoty.

Rasa nemá žádnou konzistentní a pevnou definici a její mýtus lidstvu neposloužil.

Tyto výroky se objevují opakovaně. Podle nich je rasa jen konstrukt, takže opět se zde jde proti biologii, asi jako v případě tvrzení, že pohlaví je konstrukt.

Používáme termín „černá listina“ k označení něčeho negativního nebo zakázanéhoNeposiluje to myšlenku, že černá je nežádoucí a bílá žádoucí? 

Eurosoudruh pak navrhuje, aby se používala místo slova „černá“ tam, kde to vyznívá negativně, jiná slova. Dále doporučuje nepoužívat i některá jinak běžná slova, mimo jiné by se v EU neměly používat například následující výrazy:

  • Přistěhovalec je lidská bytostLidská bytost nemůže být nezákonná. Proč nepoužít „Jednotlivec/rodina/neregistrovaná osoba“; Nebo se zaměřit na akci, tj. nelegální vstup? Tedy v EU by se již neměly používat výrazy jako „nelegální přistěhovalec,“ „nelegální migrant.“
  • Slovo „cizinec“ naznačuje, že osoba nepatří k určitému místu nebo skupině, tj. že je cizincem nebo outsiderem. Termín „osoby narozené v zahraničí“ označuje, že se narodily v zemi, kde v současné době nepobývají. Tento výraz by se tedy měl používat namísto slova „cizinec.“

Poté hovořila také jistá německá eurosoudružka, vysokoškolská profesorka, která se mnohem víc zaměřila na kolonialismus.

„Rasismus tvrdí, že existuje ‚lidská rasa‘, aby se bělošství stalo preferovanou normou,“ prohlásila na úvod tato ideologicky správně kovaná eurosoudružka s tím, že rasa je jen něco, co si zlí běloši vymysleli, aby mohli kolonizovat země černých.

I pokračování jejího proslovu nám sděluje poněkud nové informace, podle nichž je rasa jen rasistický konstrukt násilných bělochů:

To pomáhá ospravedlnit násilí kolonialismu. To vedlo k odlidšťování, jehož cílem je v podstatě popřít plnou lidskost těch, kteří jsou vyloučeni z bílé nadřazenosti prostřednictvím konstrukce „barvy kůže.“  Tato myšlenka byla vepsána mnoha slovy vynalezenými kolonialisty. 

Dále eurosoudružka tvrdí, že zatímco slovo „N“(neuvádí celé slovo, ale používá skutečně jen písmeno „N“), termíny jako „barevný“ nebo „tmavý“ jsou například rasistické, termíny odporu jako „černý“ nebo „barevní lidé“ si přivlastňují termíny antirasistického odporu. Například přidáním „lidé“ (černí lidé, barevní lidé) je vyvrácen záměr odepřít lidem jejich plnou lidskost.

Dále německá profesorka pokračuje:

Na jedné straně se musí zakázat rasistické výrazy  – a zejména například slovo „N“, jehož zákaz by měl být nařízen ve všech kontextech ve všech zemích EU – a na druhé straně jde o to, jak lze debaty ve společnosti jako celku obdařit větším povědomím, gramotností a schopnostmi.

Záplavu dalších frází pak německá bojovnice za práva „barevných lidí“ zakončila konstatováním: Každý jazyk může zvítězit pouze tehdy, bude-li méně diskriminační a inkluzivnější.

Tolik malá ukázka z „antirasistického“ semináře, který proběhl nedávno v prostorách europarlamentu.

Jak vidíte, tak eurosoudruzi pečlivě vymýšlí nový newspeak, který by měl být zaveden pro všechny evropské jazyky. Na tomto projektu se v EU pracuje už několik let a zdá se, že závěrem bude seznam zakázaných slov a některá po staletí běžně používaná slova či fráze budou muset z veřejného prostoru zmizet.

Nevím jak vy, ale já si právě říkám, že by bylo dobré si znovu pečlivě přečíst román 1984. Zdá se totiž, že Brusel ho považuje za jakýsi manuál, tak abychom věděli, co čekat dál…

Mimochodem, jistě jste pochopili, jaké slovo na „N“ by mělo být v EU zakázané a jeho použití trestné. Pro méně chápavé napovídám, že končí na „R“ a v češtině má jen 4 písmena…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

6 thoughts on “EU vymýšlí orwellovský newspeak s tvrzením, že rasa je konstrukt bílé nadřazenosti a zakazuje slovo na „N“

  1. Vyzývať k zabíjaniu eurofašistických sadistických beštií typu Jourová, Lajnová, Šefčovič, Timmermans, Mijatovičová, Borrell a podobne je prejav vlastenectva a nie „eurofóbnej“ nenávisti! A už vôbec nie antisemitizmu. Dopredu sa teším na to, ako odsekne kat vyškolený v Saudskej Arábii Židovke Jourovej hlavu za to,že odmietne platiť džizju moslimským vládcom Európy a sveta a nebude nosiť burku.

  2. Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger Neger

  3. Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka Nacistka

  4. Niečo o bývalých futbalových „reprezentantoch“: Kto tvrdí,že Theodore Gebre Selassie je Čech , Mesut Ozil Nemec a Karim Guédé Slovák, zaslúži si smrť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout