Jak a kdy má začít fungovat nový migrační pakt EU a s ním související kvóty?

Jak a kdy má začít fungovat nový migrační pakt EU a s ním související kvóty?

EU se již dlouhodobě zabývá schvalováním různých dokumentů, které by podpořily výměnu evropských obyvatel za Afričany, Araby a Afghánce, tedy zejména za muslimy.

Dosud šlo spíš jen o dílčí dokumenty, nicméně to, co se schválilo před pár dny, má za cíl obsadit i ty země, které zatím nejsou nijak zásadně obohacovány.

Nyní se přijal celý balíček dokumentů, které dále podporují rychlejší výměnu obyvatel. V několika hlasováních (zde jsem zmínila dvě – migrační pakt a stavbu plotů) se hlasovalo k různým otázkám.

Patří mezi ně například i urychlení udělování evropských dlouhodobých povolení po třech letech legálního pobytu a možnost integrace osob s dočasným chráněným statusem.

Nejdůležitější pro nás je však tzv. „Pakt o azylu a migraci,“ který byl schválen drtivou většinou europoslanců.

Evropský parlament nyní zahajuje jednání s členskými státy. Na programu je povinné přerozdělování migrantů, kontrola základních práv na hranicích a podpora právního postavení dlouhodobě pobývajícího rezidenta..

Důležité je, že přerozdělování bude výlučně v kompetenci EU – a ne jednotlivých národních států.

Kvóty by měly fungovat následovně:

Země, která je přetížena invazí (aktuálně zejména Itálie, ale také Kypr nebo Řecko) si v EU u speciálně určeného koordinátora zažádá o přerozdělení určité části „obohacovačů.“

Jen a pouze tito koordinátoři, kteří by měli působit v rámci EK, budou rozhodovat o tom, kolik žadatelů o azyl bude přiděleno do které země. Budou se především ohlížet na stávající ochotu (či neochotu) přijímat invazní vojáky.

Tedy podle informací se bude zpravidla přerozdělovat do méně multikulturně obohacovaných zemí. Pozor, Ukrajinci zde nejsou započítáváni! Tedy bere se do úvahy jen počet mimoevropských cizinců dosud danou zemí přijatých.

Ovšem součástí migračního paktu je i sloučení rodin – a to širších než dosud.

Aby bylo jisté, že každý zůstane v té zemi, do které bude přidělen, nebudou vypláceny dávky nikomu, kdo by z dané země odešel jinam, případně může být takový jedinec deportován.

Ovšem jiné to je v případech, kdy už má žadatel o azyl v Evropě rodinné příslušníky. Pak je přiřazen tam, kde je jeho rodina.

Prakticky zde nebude žádná možnost odmítnout přidělené žadatele o azyl, protože EU o tom nejedná s vládami, ale s přidělenými koordinátory (ti by měli spolupracovat s různými promigračními a integračními neziskovkami).

Připomínám, že není vůbec jisté, že by od nás museli všichni hned odejít třeba do Německa, byť za cenu ztráty dávek. Před již skoro dvěma lety přijatí Afghánci (pod záminkou neexistujících tlumočníků) zde také téměř všichni nakonec zůstali.

Pakt samozřejmě neplatí ihned po jeho schválení. Počítá se s tím, že vše stihne EU zavést před volbami do Evropského parlamentu, které jsou v květnu 2024. Tedy necelý rok bude trvat, než se vše připraví a zkoordinuje.

Mimo migračního paktu, ale i výstavby plotů, byla také například schválena povinnost pustit každého, kdo se snaží přejít hranice. Tedy nikdo nesmí být od hranic jakýmkoli způsobem posílán zpět do země, ze které se snaží hranici přejít.

Zde se zejména hovořilo o zemích, které často vrací ilegály násilím. To je nyní podle nových pravidel zakázáno.

Ve svých pozměňovacích návrzích poslanci přidali nezávislý mechanismus monitorování základních práv, který by také umožnil kontrolu ostrahy hranic, aby se zajistilo, že budou hlášeny a vyšetřeny případy možného zpětného vytlačování migrantů.

Tedy EU bude zavádět nejen koordinátory, kteří budou invazní jedince přerozdělovat, ale nově zde budou existovat i kontroly pohraničních stráží, aby se zajistilo, že nebudou obohacovače vracet.

Vzhledem k tomu, že vše již bylo schváleno nejen ve výborech, ale také v europarlamentu, budou nová pravidla platná. De facto se tímto svěřila migrační a azylová politika do kompetencí EU a ne národních států.

Bude nakonec celkem jedno jaká zde bude vláda. Budeme-li v EU, tak budeme muset povinně plnit pravidla daná migračním paktem – což především znamená dodržovat plnění kvót.

O tom, kdo zde bude žít, by totiž měla do budoucna rozhodovat již především EU…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Jak a kdy má začít fungovat nový migrační pakt EU a s ním související kvóty?

  1. Takze to v Uvrope bude jako v Americe s cernochy. Budeme je zivit a pecovat o ne po vsech strankach, ale nesmime od nich cokoli pozadovat, jelikoz budou mit pouze prava, ale zadne povinnosti. Jako ti cernosi v Americe, vlada pro ne zavedla ve mestech “pulnocni basketball”, aby se bavili hrou misto pachani kriminality vseho druhu. Mame se na co tesit. A jestli se o ne nebudeme starat dobre, budou tu mesta horet jako v USA.

  2. Čím skôr sa fašistické režimy v Poľsku a Maďarsku – ktoré sa určite nepostavia proti prijímaniu votrelcov, už teraz ich berú po tisícoch každý deň – zmenia na európske verzie Libanonu, tým lepšie. Obávam sa však, že ani Slovensko nečaká nič dobré.

  3. to že se u nás teměř o ničem nerozhoduje je jasným dukazem toho že Evropská unie míří k federalizaci jak si přal i knihovnik z Německé SPD Martin Schultz do roku 2025 asi se jeho přání splní a s EU budou Spojené státy Evropské

  4. Možno ste si už položili otázku – vyslobodí raz východnú Európu /západná už nemá šancu/ Rusko z globalistického, amerického a eurofašistického otroctva? Podľa mňa áno, spolu s Čínou to môže dokázať. Podmienkou ale je vyhodenie slabošského zradcu Putina z Kremľa , ako aj to, aby budúci vlastenecký prezident Ruska zbavil túto krajinu podriadenosti Židom a Izraelu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout