Finsko: Volební prohra Marinové, zastánci odchodu z EU skončili druzí těsně za konzervativci

Finsko: Volební prohra Marinové, zastánci odchodu z EU skončili druzí těsně za konzervativci

Ve Finsku se opět potvrdil odklon Skandinávie od progresivistické levice, čemuž ostatně napovídaly i předchozí studentské volby.

Podle nejčerstvějších informací vyhrála konzervativní středo-pravice, která má 48 křesel, následovaná stranou Pravých Finů, kteří budou mít 46 křesel ve finském Parlamentu. Socani v čele s mladou členkou WEF Marinovou skončili až třetí.

Připomínám, že strana Praví Finové, která skončila se zhruba 20% na druhém místě, má v programu nejen zastavení muslimské invaze, ale také vystoupení z EU. Tato strana také zcela jasně vyhrála u mladých.

Velmi zajímavé totiž byly studentské volby ve Finsku, které s obrovským náskokem vyhráli právě Praví Finové. Socani premiérky Marinové u mladých neuspěli vůbec, nedostali se ani mezi prvních 10 stran.

Tedy ve Finsku vidíme podobný obrázek jako jinde ve Skandinávii: Mladí z řad původního obyvatelstva chtějí pronárodní politiku, jsou i odpůrci EU a odpůrci politiky otevřených hranic.

Paradox je, že tedy zatímco ve Švédsku, Nizozemsku, Dánsku, Finsku nebo Norsku vedou u prvovoličů antisystémové strany, které jsou ostatními vylučované, tak u nás se mladí zcela vymykají, neboť jsou naopak hlavní oporou systému.

To znamená, že zatímco voliči systémových probruselských stran všude jinde přirozeným způsobem ubývají a voliči odpůrců EU naopak dorůstají, u nás je to přesně naopak. Za nějakých 10 let se tak může mnohé dramaticky změnit. V silně islamizovaných zemích však mají jistý vliv i „Novoevropané,“ což bude samozřejmě do budoucna problém.

Finsko nám tak ukazuje totéž co mnohé jiné evropské země. I přes mediální a školní politickou propagandu jsou mladí zřejmě i na základě jistých osobních zkušeností mnohem vnímavější k této propagandě než u nás a umí ji správně rozklíčovat a odhalit.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 4.8]

3 thoughts on “Finsko: Volební prohra Marinové, zastánci odchodu z EU skončili druzí těsně za konzervativci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *