Biden názorně ukázal, že „na bílých životech nezáleží“

Biden názorně ukázal, že „na bílých životech nezáleží“

V USA jsou v posledním asi týdnu plná média dvou v něčem velmi podobných případů, nicméně reakce na ně se velmi liší. V obou figurují mladí lidé  – v jednom případě jde o bílou dívku, ve druhém o černého mladíka.

Tyto případy mají ještě jedno společné – oba se stali obětí střelby, když byli omylem považováni za lupiče.

Dál se již ovšem oba příběhy v mnoha směrech diametrálně liší.

Zatímco bílá dívka byla zastřelena, když její přítel omylem zajel na špatnou příjezdovou cestu a majitel domu si myslel, že jde o lupiče, černý mladík byl pouze postřelen v momentě, kdy zazvonil u dveří 85letého důchodce, který se vyděsil v domnění, že jde o lupiče.

Bílá dívka je mrtvá, černý mladík přežil se zraněními, která však nejsou život ohrožující. Kdo dopadl hůř posuďte sami.

Podle reakcí médií, celebrit i Bidena je na tom hůře ten, kdo přežil. Smrt dívky se téměř nekomentuje a byla ihned odepsána jako tragický omyl, který se prostě občas přihodí.

Zranění mladého černocha bylo naopak klasifikováno jako zavrženíhodný rasistický čin, který je skloňován zejména na mainstreamu.

Ralph i Kaylin byli střeleni staršími majiteli domů, kteří přehnaně reagovali, když si mysleli, že jsou narušitelé.

Oba případy jsou ve zprávách. Ale dostává se jim velmi odlišného zacházení. Hádejte proč.

Ralphova barva kůže byla jediným důvodem, proč je jeho případ silně medializován a považován za rasistický útok, navzdory nedostatku jediného kousku podpůrných důkazů.

Zatímco Ralph byl pouze zraněn, Kaylin je mrtvá. Ale to je v pořádku. Jako bílá žena v éře BLM na jejím životě oficiálně tolik nezáleží.

Kdyby byla Kaylin černoška, bezpochyby by se jí dostalo podpory Black Lives Matter i médií. Vzhledem k tomu, že měla tu smůlu, že se narodila bez privilegia černé kůže, je to jen pokryto jako tragédie.

Jaký je ale rozdíl mezi těmito dvěma případy?

Muži, který postřelil Ralpha, bylo přes osmdesát, Kaylin zabil šedesátník. V podstatě jsou však oba případy poměrně podobné.

Kaylinin případ je více usvědčující, protože byla skutečně zabita a střelec, který byl mladší, opustil svůj dům a dívku zastřelil venku, na příjezdové cestě

Ralphův případ je slabší, protože střelec je mnohem starší a byl ve svém domě. Postřelil Ralpha poté, co se objevil u jeho dveří.

Jediným důvodem, proč upřednostnili Ralphův případ, je to, že si na něm mohou opět přihřívat „rasistickou polévečku.“

Rozdílné zacházení s případem Ralpha a Kaylin ukazuje, jak vypadá zcela nerovný systém, který v USA panuje.

„Doug a já se modlíme za Ralpha Yarla a jeho rodinu, zatímco bojuje o svůj život,“ napsala Kamala Harrisová na Twitteru.

A dále pokračovala: „Aby bylo jasno: Žádné dítě by nikdy nemělo žít ve strachu, že bude zastřeleno za to, že zazvoní na špatný zvonek. Každé dítě si zaslouží být v bezpečí. To je Amerika, za kterou bojujeme.“

Každé dítě. Pokud dítě není bílé. Za zastřelenou Kaylin Harrisová neztratila ani půl slova.

Halle Berryová a další milionářské celebrity se brzy připojily k lynčujícímu davu. A  Joe Biden se také rád přidal:

„Prezident Joe Biden hovořil s Ralphem Yarlem a jeho rodinou v pondělí uprostřed národního pobouření nad postřelením 16letého černošského středoškolského studenta,“ potvrdil úředník Bílého domu.

Yarlovi právníci Ben Crump a Lee Merritt uvedli, že Biden se modlil za jeho zdraví a spravedlnost. Yarl opustil nemocnici v pondělí a zotavuje se doma poté, co utrpěl mnohočetná střelná zranění.

Prezident Joe Biden pozval Ralpha Jarla do Bílého domu, až se zotaví.

Žádné telefonáty Kaylinině rodině. Žádná soustrast a ani zmínka ze strany bílého domu. Jak hlásají rasisté z BLM: na jejím životě nezáleželo.

Přítel dívky z New Yorku, která byla zabita v sobotu poté, co pár zajel na špatnou příjezdovou cestu, když hledal dům kde se konal večírek, si vzpomněl na její poslední okamžiky v úterý a v rozhovoru řekl, že jeho život je v troskách.

Walsh řekl, že čtyři přátelé cestovali s jiným vozidlem, které také zastavilo na špatné příjezdové cestě. Skupina si uvědomila, že jsou u špatného domu a chystali se odjet.

„Mysleli jsme si, že jsme na správné adrese,“ řekl Walsh. „Neměli jsme žádnou mobilní službu, abychom na to přišli. Jakmile jsme zjistili, že jsme na špatném místě, začali jsme odjíždět a tehdy se všechno stalo.“

Walsh řekl, že to, co následovalo, má už poněkud rozmazané.

„Můj přítel řekl: ‚Střílejí – běžte!‘ Snažil jsem se šlápnout na plyn tak rychle, jak jsem jen mohl, a tehdy přišel osudný výstřel,“ řekl Walsh.

Walsh řekl, že se setkal s Kaylin Gillisovou, milovnicí zvířat a ctižádostivou mořskou bioložkou, když byli ve druhém ročníku na střední škole.

Pár často mluvil o tom, že jsou „2%“, řekl a citoval zjevnou statistiku, která ukázala, že pouze 2% středoškolských párů spolu zůstává po zbytek života.

Byli pár více než čtyři roky.

„Měl jsem velké naděje a měl jsem plány,“ řekl Walsh. „Nechtěl jsem být s nikým jiným a chtěl jsem s ní strávit zbytek života.“

O Gillisové řekl: „Chci, aby svět věděl, jak dobrým člověkem ve skutečnosti byla a jak moc ovlivnila každého, kdo měl tu šťastnou příležitost být v jejím životě…..“

Nicméně smrt této mladé ženy média ani politiky příliš nezajímá, protože měla špatnou barvu kůže. Žádný telefonát od Joe Bidena. Jisté je, že pokud by byla černá, byl by o její smrt mnohem větší zájem, protože v USA již na bílých životech nezáleží…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Biden názorně ukázal, že „na bílých životech nezáleží“

  1. Na Slovensku je to podobne, u nás záleží viac na „právach“ Cigánov a teplošov než bielych ľudí. Až tak veľa negrov tu zase nemáme /mišlingov bohužiaľ dosť/ a je samozrejme nežiaduce, aby pribúdali.

  2. Logika džihádistů je taková, že by nikdo neměl slyšet ani číst o pákistánských znásilňovaných a groomingových gangech. Koneckonců, znásilňování káfirů není žádný hřích nebo zločin v diskriminačním právu šaría, které za to neobsahuje žádný trest. Prostě to nedělej muslimské dívce nebo ženě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *