V Izraeli přišli s návrhem zákona, který by zakázal vyučování o Ježíši, de facto by tak zakazovali křesťanství v místě jeho vzniku

V Izraeli přišli s návrhem zákona, který by zakázal vyučování o Ježíši, de facto by tak zakazovali křesťanství v místě jeho vzniku

Zákon by tak byl obdobou podobných zákonů, které platí v islámských chalífátech jako Saúdská Arábie nebo Katar. Jaký je v tomto ohledu postoj k Mohamedovi zdroje nezmiňují, nicméně zákon by znamenal jasnou, zákonem posvěcenou perzekuci tamní křesťanské menšiny.

Ta je perzekuovaná již ve všech islámských zemích a zdá se, že v posledních letech i v některých zemích evropských, kde je snaha prosazovat islám.

Izrael se tak přidává po bok zemí, které pilně pracují na likvidací křesťanství, v čemž je zřejmě tím nejpilnějším falešný papež Bergoglio.

Symbolický je i fakt, že se se zákonem přichází v období těsně před Velikonocemi.

Dva vlivní členové izraelského Knessetu (viz titulek) předložili návrh zákona, který staví mimo zákon výuku evangelia Ježíše Krista v Izraeli a odsuzuje ty, kdo jej porušují, do vězení.

Izrael již křesťanům zakazuje obracet na víru nezletilé, ale tento nový zákon půjde ještě dále a zakáže veškeré snahy vyprávět lidem o Ježíši.

Je možné, že by izraelská vláda ještě  letos schválila legislativu, která by postavila mimo zákon lidem sdílet poselství evangelia právě v zemi, kde se Ježíš narodil, vstal z mrtvých, kázal, zemřel, byl pohřben a kde vstal z mrtvých?

Zdá se, že je to nejen možné, ale dokonce velmi pravděpodobné.

S blížící se Květnou nedělí a Velikonocemi – dvěma pro křesťany nejposvátnějšími dny v roce – dva členové Knessetu (izraelského parlamentu) představili minulý týden návrh zákona, který by zakázal veškeré snahy vyprávět lidem o Ježíši.

Návrh zákona by poslal ty, kdo by jej porušili, do vězení.

Navrhovaná legislativa by postavila mimo zákon veškeré snahy lidí jakéhokoli vyznání, kteří chtějí jakýmkoli způsobem diskutovat o Ježíši. Trestné by bylo i to, kdyby se pokoušeli přesvědčit lidi jiných vyznání, aby zvážili změnu svého současného náboženského přesvědčení.

Trestem za to by byl jeden rok vězení.

Pokud by na toto téma hovořili s nezletilou osobou mladší 18 let, trest by byl dva roky vězení.

Tento zákon by se vztahoval na lidi, kteří vedou duchovní rozhovory s Izraelci jakéhokoli náboženství.

Ve svém oficiálním vysvětlení zákona však oba izraelští zákonodárci výslovně zdůraznili varování, aby zastavili zejména křesťany.

Zdá se tedy, že primárním cílem zákona je postavit mimo zákon křesťany, kteří by chtěli vysvětlovat, proč věří, že Ježíš je jak Mesiáš, tak Bůh, s nadějí, že Izraelci by mohli uvažovat o konverzi.

Návrh zákona nečiní zločinem pouze prostý osobní rozhovor o Ježíši s jiným člověkem.

Zákon se vztahuje i na toho, kdo žádá osobu – přímo, digitálně, poštou nebo online – za účelem konverze jejího náboženství ke křesťanství.

Vztahuje se i na výrobu a publikování online videí vysvětlujících evangelium Židům nebo muslimům v Izraeli – a lidem jakéhokoli jiného náboženského vyznání. I to by mělo být nezákonné.

Vydávání knih, jiné tištěné literatury, online článků, podcastů nebo jiných forem médií, které vysvětlují život a službu Ježíše a jeho poselství nalezené v Novém zákoně (což by logicky zahrnovalo i Bibli), by se také stalo nezákonným.

Stejně tak budou nezákonné diskuse o poselství evangelia prostřednictvím e-mailu, textových zpráv, psaných dopisů a/nebo na sociálních sítích, včetně odpovědí na otázky iniciované lidmi, kteří nenásledují Ježíše.

Umíte-li anglicky, o zákonu si můžete poslechnout i zde:

Řecký ortodoxní patriarcha Jeruzaléma loni varoval, že je jejich přítomnost v Jeruzalémě je ohrožena.

„Naše kostely jsou ohrožovány izraelskými radikálními okrajovými skupinami,“ řekl patriarcha Theofilos III. „V rukou těchto sionistických extremistů křesťanská komunita v Jeruzalémě velmi trpí. Naši bratři a sestry jsou oběťmi zločinů z nenávisti. Naše kostely jsou pravidelně znesvěcovány a ničeny. Naši duchovní jsou vystaveni častému zastrašování.“

Zrovna minulý měsíc znesvětil židovský extremista z Ameriky sochu Ježíše uvnitř jeruzalémského kostela.

„Nemůžeme mít v Jeruzalémě modly,“ řekl židovsko-americký vandal. „Je to velmi vážná věc, nemůžeme uctívat kameny falešných bohů v Jeruzalémě.“

Níže se můžete podívat na zatčení onoho fanatika:

Jenže nyní se zdá, že jemu podobní fanatici v současné době obsadili i izraelské zákonodárné posty.

All Israel News uvedly, že návrh zákona zakazující diskuzi o evangeliu v Izraeli má solidní šanci na schválení, když ortodoxní a ultraortodoxní židovští členové ovládají zákonodárný sbor.

„Tito členové jsou na tomto legislativním zasedání mnohem agresivnější než kdy předtím, když prosazují přijetí legislativy, která podpoří jejich teologický pohled na svět,“ uvedly All Israel News…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

7 thoughts on “V Izraeli přišli s návrhem zákona, který by zakázal vyučování o Ježíši, de facto by tak zakazovali křesťanství v místě jeho vzniku

  1. Marián Kotleba vo svojom videu správne poukázal na to,že do „demokraticky“ zvolenej izraelskej vlády sa prvý raz vôbec dostali tie najextrémnejšie a najfašistickejšie ultraortodoxné, protipalestínske a vidieť, že aj protikresťanské živly. Okrem iného plánujú do krajnosti obmedziť právomoci súdov. Samozrejme, mainstream sa o tom zmienil v najlepšom prípade len okrajovo a tiež mnohé fanaticky proizraelské alternatívne weby /a tiež predstavitelia pseudovlasteneckých sionistických strán typu naša Republika či Okamurovci v ČR/ mlčia ako hrob…

    1. asi protože se to děje v Izraeli a ne v ČR proč bychom měli zasahovat do cizich zemi já take nemam touhu podporovat ani tu debilni Ukrajinu at si každa země řeši sve zaležitosti sama mě je šumak co si tam dělají já tam nežiju

    2. ateistická země ČR aby pomahala křestanum 🤣🤣😂 už to vidím jak naši nevěřici chtějí pomahat křestanum by mě vubec zajimalo kolik lidi v ČR skutečně četlo Bibli to čislo by možna nevyšlo ani na milion Sorry Slovaci ale vy jste daleko vice věřici než my mě křestanstvi neřika taky vubec nic a věřím v mimozemsky život to se asi hold do křestanstvi asi nepočita radši bych zavolal agentu Mulderovi než kdy bych vubec vstoupil do kostela

      1. Aj u nás na Slovensku podľa posledného sčítania obyvateľstva počet veriacich silno klesol. Napríklad k rímskokatolíckej cirkvi sa hlási už len niečo vyše polovica Slovákov, ešte pred 20 rokmi to bolo 80 percent.

  2. to čo vravia ti Kaldejci, má hodnotu psieho hovna. Tam sa nik taky ako J. K.nikdy nenarodil. Kaldejcov(terajších izraelitov=podvodníkov stvoril Assur, a preto aj boh vraví, tento národ nieje mojim narodom(kaldejci) teda nemajú nič spoločné s bohom a už vobec nie zo samotným oslovením izraelita. Títo sú iba tupci, nič nevedia. Teda diabli. Môžu chcieť zakazovať čo chcú, nemá to žiadnu hodnotu. Správne tušíte že je za tým Lucifer Bergoglio.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout