Co může způsobit munice s ochuzeným uranem, kterou chce poslat loutka WEF Sunak na Ukrajinu?

Co může způsobit munice s ochuzeným uranem, kterou chce poslat loutka WEF Sunak na Ukrajinu?

Zaslání této munice na Ukrajinu nadále eskaluje konflikt. Ovšem poučení ze Srbska i Iráku jasně ukazuje, že jejich obětí se stanou nejen protivníci, ale také vojáci, kteří zbraně použijí či civilisté, kteří se nachází – či se v budoucnu nacházet budou – v dané oblasti.

Dalo se očekávat, že patřičná bude také reakce Ruska, které zatím jakoby přehlíželo zasílání útočných zbraní či tanků, které mělo být již podle předchozích prohlášení oním překročením červené čáry.

V Srbsku lze dodnes zaznamenávat následky využití munice s ochuzeným uranem – a to v hojné míře právě mezi civilisty. NATO vraždilo bez jakékoli selekce, útoky na civilní cíle nebyly nijak výjimečné. V důsledku této agrese, jejímž cílem bylo uloupení části země  za účelem založení obří vojenské základny, nebyli pouze mrtví po náletech.

Mnoho úmrtí bylo zaznamenáno v pozdějších letech, kdy se právě v důsledku využití munice s ochuzeným uranem u mnoha lidí vyvinula rakovina, jsou zde stále ve zvýšené míře zaznamenávány porody postižených dětí, potraty a projevují se i další zdravotní důsledky…

Ví sami Ukrajinci, s čím by si v případě těchto zbraní zahrávali?

Náměstkyně britského ministerstva obrany Annabel Goldieová  v úterý parlamentu řekla: „Současně s naším poskytnutím letky hlavních bitevních tanků Challenger 2 Ukrajině poskytneme munici včetně včetně munice prorážející pancéřování, obsahující ochuzený uran. Takové náboje jsou vysoce účinné při porážce moderních tanků a obrněných vozidel.“ 

Zprávy o tom, že Británie posílá do Kyjeva pancéřové náboje pro tanky Challenger II, vyvolaly zuřivou reakci Kremlu s důrazným prohlášením zdůrazňujícím, že s takovou zbraní bude zacházeno jako s použitím špinavé jaderné bomby.

Mluvčí ministerstva zahraničí Maria Zacharovová na Telegramu zdůraznila nebezpečné zdravotní účinky ochuzeného uranu pro všechny, když byl zaveden na bojiště.

„Jugoslávský scénář. Tyto náboje nejen zabíjejí, ale infikují životní prostředí a způsobují onkologické onemocnění u lidí žijících na těchto územích,“ řekla v narážce na rakovinu a další smrtelné nemoci.

„Mimochodem, je naivní věřit, že obětí se stanou jen ti, proti kterým to všechno bude použito. V Jugoslávii jako první trpěli vojáci NATO, zejména Italové. Pak se dlouho snažili získat odškodnění od NATO za ztrátu zdraví. Ale jejich žádosti byly zamítnuty,“ řekla.

Zacharovová pak dodala: „Kdy se probudí na Ukrajině?…  Jejich dobrodinci je otráví.“ Během americké okupace Iráku bylo používání ochuzeného uranu spojenci NATO spojeno s rakovinou a vrozenými vadami mezi iráckou populací.

Podle shrnutí technologie nebezpečných zbraní v časopise Scientific American:

Jako munice proniká tlustým ocelovým obalem nepřátelského pancíře; jako brnění chrání jednotky před útokem. A když byl použit ve válce v Zálivu a později při spojeneckém bombardování Jugoslávie a Kosova, byl ochuzený uran (DU) nabízen jako nová stříbrná kulka, která vyřeší většinu vojenských problémů.

Po skončení operace Allied Force však byla několika italským vojákům diagnostikována leukémie. Politici a média brzy spojili nemoc s používáním ochuzeného uranu. Vytvořili také paralelu se syndromem války v Perském zálivu a ochuzený uran se okamžitě stal „agentem Orange“ balkánského konfliktu.

Ochuzený uran představuje nejen radioaktivní nebezpečí, ale je také silným toxinem, a když se tato munice použije, tato toxicita a radioaktivní materiál se může rozptýlit po široké oblasti, kde probíhaly předchozí bitvy – a později na ně narazí další lidé.

Včera se také objevily zprávy o novém tlaku amerických zákonodárců na zavedení kazetové munice na Ukrajinu, která je zakázána některými mezinárodními smlouvami a odsuzována organizacemi pro lidská práva.

Každopádně není dodávání munice s ochuzeným uranem počinem, který by byl v zájmu Ukrajiny, jak tvrdí Britové, kteří hodlají tyto zbraně i přes všechny veskrze negativní zkušenosti na Ukrajinu zaslat…

Zde je jen několik příkladů neuvěřitelných důsledků (videa jsou sice v němčině, ale i pokud jazyk neumíte lze mnohé pochopit – často vyslovované „krebs“ znamená rakovina):

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Co může způsobit munice s ochuzeným uranem, kterou chce poslat loutka WEF Sunak na Ukrajinu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *