USA: Muž žaluje za protibělošský rasismus restauraci, ze které byl vyhozen jen na základě rasy

USA: Muž žaluje za protibělošský rasismus restauraci, ze které byl vyhozen jen na základě rasy

Na úvod je třeba podotknout, že v USA není výraz „protibělošský rasismus“ vůbec akceptován. Podle tzv. kritické rasové teorie, která je již dokonce vyučována i na amerických veřejných školách, existuje jen rasismus ze strany bělochů proti jiným rasám.

Tedy je jen velmi malá šance, že bude požadavek naštvaného Američana jakkoli akceptován. Naopak, je zde možnost, že bude žalován on sám, třeba právě za cedule, které nese v protestu na obrázku v titulku.

Neal Glessner, 52, štamgast restaurace, nyní žaluje Dan’s Restaurant & Taphouse (v Boonsboro, Maryland) o 500 000 dolarů, protože byl vyhnán spolu s dalším štamgastem z restaurace, protože jsou to – podle vyjádření majitelky – staří a bílí muži.

Neal Glessner
Neal Glessner

Před restaurací poté oba muži demonstrovali, přičemž drželi cedule se slogany inspirovanými Black Lives Matter:

„Na životech starých bílých mužů záleží.“

„Je okay být bílý.“

Charlotte Aufdem Brinkeová
majitelka restaurace Charlotte

Nemělo však jít o ojedinělý případ: Podle Glessnera prý restaurace diskriminovala nejméně půl tuctu dalších bílých mužů – a to také  na základě rasy.

Majitelka restaurace Charlotte Aufdem-Brinkeová je prý známá aktivistka v hnutí BLM. Ovšem jak můžete vidět na obrázku, tak zároveň je ona sama běloška. 

Dvaapadesátiletý muž, který v restauraci utrácel asi 500 dolarů týdně, byl jedné noci s přítelem, okresním soudcem Josephem Michaelem, vystěhován, když se zde pokusili povečeřet.

Protože si obou mužů ani po 45 minutách nikdo nevšímal, stěžovali si na to. Pak je místní manažerka urazila:

„Vy staří běloši se chováte, jako byste vlastnili všechno. Vyhoďte odsud ty zasrané…!“

Poté jim byl vstup do místní restaurace zakázán.

Mezi žalobcem a provozovatelkou baru nyní propukl spor: Charlotte Aufdem-Brinkeová obvinění odmítá a tvrdí, že jim vadilo pouze  Glessnerovo „rušivé chování“. Ten se zase drží své prezentace.

Podle všeho má však pravdu spíš štamgast restaurace, protože  z místa bylo pod trvalým zákazem a se stejným odkazem na rasu vyhozeno dalších 6 starších bílých mužů…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

5 thoughts on “USA: Muž žaluje za protibělošský rasismus restauraci, ze které byl vyhozen jen na základě rasy

  1. blm piča nechodí do obchodov? čo keby ju vyrazili z módneho butiku len preto, že je blm piča! murica ide do pekiel a Čína už kľudne môže obsadiť Taiwan, zdegenerovaní usáci za šikmookých rozhodne skapínať nebudú!

  2. běloch co propaguje rasismus proti bělochum je lidsky odpad na takového se musí plivat je to spodina společnosti a právem se jim říká White Trash takoví občan děla všechno co dělají černoši at už je to Rap Hip Hop mit na hlavě dredy a dělat všechno na podporu černých i za cenu svojí dustojnosti i rasi taková individua nejsou skutečně nic víc než odpad společnosti konzumace ruzných opiatu je u nich taktež vysoka nebo si ruzně barvy vlasi na ružovo a nosi divne oblečeni u nás taková individua voli ruzne Pijaty nikdy bych se s takovým člověkem nezahazoval

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout