Ukrajina: Nucené odvody po celé zemi, muži jsou odváženi v poutech

Ukrajina: Nucené odvody po celé zemi, muži jsou odváženi v poutech

Spousta mužů nechce být jen potravou pro děla poté, co se mnozí násilně odvedení již nevrátili domů. Zástupná válka v zájmu cizích mocností, podporovaná a přikrmovaná i většinou evropských vlád, potřebuje další potravu pro děla.

K tomuto účelu nyní slouží i muži, kteří nejsou zkušenými vojáky, často také již příliš staří nebo naopak šestnáctileté děti. Je jedno, kdo to bude, hlavní je, že bude koho poslat na frontu do „mlýnku na maso.“

I toto samozřejmě plně podporují vlády, které odmítají tlačit na mírová jednání a nadále posílají zbraně a dychtí po dalším rozdmýchávání konfliktu.

Masy mužů jsou odváženy na okraj Kupjanska, okresního centra poblíž fronty v Charkovské oblasti pod ukrajinskou kontrolou. Zjevně jsou nuceni k vojenské službě,  hlásí  Andrej Maročko, vojenský expert a podplukovník Lidových milicí Luganské lidové republiky ve výslužbě, s odkazem na údaje z průzkumu:

„Ukrajinští muži, odvedení v rámci mobilizace a násilně začlenění do ukrajinských ozbrojených formací, jsou odváženi do Kupjanské oblasti.“

Podle Maročka jsou muži ve věkových skupinách vhodných k mobilizaci odváženi „do určitého uzavřeného zařízení“:

„Jsou vězněni ve speciálních vozidlech, často v poutech. Není také neobvyklé, že je zavlekli k bráně zařízení. Mnozí z nich jsou oblečeni v domácích šatech nebo nevhodně oblečení vzhledem k počasí.“

Později muži podle podplukovníka ve výslužbě opouštějí zařízení v ukrajinských vojenských uniformách.

V mnoha ukrajinských městech probíhají pravidelné razie. Silní muži v maskáčích – zaměstnanci vojenských registračních a náborových úřadů – ohradili celé ulice, zastavovali muže v odvodovém věku a podávali jim předvolání. Muži jsou často přímo zadrženi, zavlečeni do aut a odvezeni neznámým směrem. 

Kolemjdoucí nebo doprovázející osoby, kterých se to týká, zaznamenávají tento postup kamerami a poté videa zveřejňují na internetu. O příklady těchto incidentů není nouze. Scény se někdy odehrávají v tělocvičnách, kavárnách, na nádražích a dokonce i na církevních mších a pohřbech.

Není neobvyklé, že ukrajinští vojáci řeknou ruské armádě krátce po svém dopadení, co se nakonec stane s těmi, kteří jsou nuceni být naverbováni z Ukrajiny. 

Například voják ze 72. mechanizované brigády z Užhorodu na západě Ukrajiny hlásil, že ho náboráři chytili v autobuse na cestě do práce. Navzdory onemocnění srdce byl posazen do auta a poslán na frontu na Donbas.

„Buď zemřeš na srdce, nebo budeš zabit,“ řekli mu. Ruská rozhlasová stanice Vesti FM zveřejnila video  na svém kanálu Telegram. 

Voják řekl, že jeho pozice byla nejprve ostřelována dělostřelectvem a poté zaútočili. Byl pohmožděný a schoval se v zákopu. Poté, po urputném boji, Rusové požadovali, aby on a jeho kamarádi složili zbraně a vzdali se. Ti, kteří to neudělali a pokračovali v boji, zemřeli, řekl voják. 

„Bylo tam hodně mrtvých,“ zdůraznil. Konkrétně požádali ukrajinské vojáky, aby se vzdali nebo uprchli z fronty a zachránili si život. 

Podobný  příběh  vyprávěl Andrej Koval z 68. brigády. I on byl cestou do práce násilně naverbován. Před bojem absolvoval malý vojenský výcvik. „Trošku jsme stříleli,“ řekl k rozsahu vojenského cvičení. 

Na frontě se pak voják dostal do konfliktu se svým nadřízeným a byl beze zbraně poslán do první linie. Byl zajat během ruské ofenzívy. Z jeho roty bylo zraněno nebo zabito 47 vojáků – více než dvě třetiny. Voják těžko vyslovuje svá slova, vzlyká, těžce dýchá, je zjevně zraněný nebo v šoku. 

Motivovaných a bojovných mužů je na Ukrajině samozřejmě stále dost. Jejich počet ale den ode dne klesá. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu uvedl, že v lednu bylo zabito 6500 ukrajinských vojáků. Řekl to americký plukovník Douglas Macgregor  v konverzaci na YouTube.

Podle ukrajinského generála Valerije Zalušnije ztratil Kyjev od začátku ruské vojenské operace 257 000 lidí. O toto číslo se prý podělil s americkým ministrem obrany Lloydem Austinem a náčelníkem generálního štábu Markem A. Mileym.

Jen před pár měsíci předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila, že dosud bylo zabito 100 000 ukrajinských vojáků. Doposud tato informace nebyla vyvrácena žádným jiným číslem. Všechny tyto informace naznačují, že největší počet obětí na světě od vietnamské války přinese aktuální válka na Ukrajině….

Video s ukázkami násilných odvodů najdete zde.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 4.8]

6 thoughts on “Ukrajina: Nucené odvody po celé zemi, muži jsou odváženi v poutech

  1. nechcem zlahcovat situaciu, ale ked minuly rok zacal vojnovy konflikt, tak bolo naozaj vela casu na to aby ti rozumnejsi odisli. ci uz docasne, kym sa situacia ukludni, alebo ako prevencia ak sa zhorsi. a aj sme tie miliony ukraincov videli odchadzat a su nimi zaplavene cele cesko, slovensko, madarsko, polsko… takze kto tam ostal tak sa nemoze vyhovarat ze on nevedel, ze nemal cas, peniaze a neviem co. pretoze casu aj moznosti bolo neskutocne vela. dokonca ak ludia nemali ani peniaze tak za tie mesiace si mohli nasetrit dostatok na odchod minimalne nasim smerom.

  2. Paradoxné je,že krajinám vyciciavaným Ukrošmi, ktorí navyše často páchajú zločiny /aj Česku a Slovensku/ by povinné deportácie ukrajinských „utečencov“ aj iných „pracovných síl“ za účelom pomletia vo vojnovom mlynčeku len a len pomohli. Verím,že sa tak stane na Zelenského popud už čoskoro.

  3. Zidaci vyhravaji na cele care.

    Slovane umirajii za Ukrajinu a za Rusko, mezitim si ukrajinskyy zide a americky zide pakuji kapsy miliardami z mezinarodni „pomocii“ a na dodavkach zbrani placenych z nasich stantich rozpoctu. Prachy opet z nasich kapes.

    Slovane v tehle valce umiraji nebo jsou okradani, zatimco zidaci bohatnou.

    Nepritel sedi jinde nez na fronte, pochopte to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout