První obvinění z válečných zločinů v Austrálii: Vyznamenaný voják popravil neozbrojeného Afghánce (video)

První obvinění z válečných zločinů v Austrálii: Vyznamenaný voják popravil neozbrojeného Afghánce (video)

I přesto, že se po desetiletí dopouští NATO po celém světě agresí, které za sebou zanechávají bezpočet mrtvých, nikdo zpravidla nebývá za zabíjení civilistů jakkoli potrestán.

Nyní se zdá, že přichází první trest pro vojáka, který zastřelil bezbranného civilistu. Existuje dokonce i video, které tento čin ukazuje.

Bývalý voják australského elitního pluku SAS, kterému je nyní 41 let, byl nedávno zatčen ve státě Nový Jižní Wales za zastřelení neozbrojeného zraněného dvacetiletého muže v Afghánistánu.

Poprava byla odhalena v březnu 2020 během vysílání ABC „Four Corners“, kde záběry dokumentují, jak podezřelý voják zastřelil oběť, která již ležela na zemi, zraněná poté, co byla nejprve napadena vojenskými psy.

Vlevo: otec popraveného dvacetiletého Afghánce. Vpravo: podezřelý voják

Zatčení a nadcházející obvinění by podle ABC mohlo znamenat zlom v trendu nejen v Austrálii, ale na celém Západě, pokud jde o stíhání vlastních vojáků za válečné zločiny v různých částech světa.

Zákon, na jehož základě bude voják souzen, je trestním zákoníkem Britského společenství národů a nemá nic společného s Mezinárodním soudním dvorem ICC v Haagu. Pokud bude muž odsouzen, hrozí mu doživotní vězení.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.8]

3 thoughts on “První obvinění z válečných zločinů v Austrálii: Vyznamenaný voják popravil neozbrojeného Afghánce (video)

  1. Kdy budou souzení i ti kteří tu vojnu rozpoutali,financovali a vedli? Někdo tam ty hajzli ozbrojil až po zuby platil a poslal. Tohle jsou malé mouchy předkládané veřejnosti s vekými gesty aby odpoutali pozornost od hlavních zločinců.

  2. Akvarýjné rybičky podhodili plebsu? Kde skrývajú žralokov? Za zločiny by mali stať pred súdom nie iba radoví vojaci, ale i ich velitelia a v neposlednom rade i samotní politici, ktorí sú priamo zaangažovaní na týchto svinstvách proti ľudskosti. A to sú, videli sme to nie jeden ráz. Jeden príklad za všetky, ZHN v Iraku!!! Tí čo verejne klamali by mal byť najskôr potrestaní a až potom následne ich podriadení. Inak to nie je žiadna spravodlivosť, ale iba obyčajná fraška. Mysleniu zdar!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout