Němečtí, polští a švýcarští vítači narušovali polsko-běloruskou hranici

Němečtí, polští a švýcarští vítači narušovali polsko-běloruskou hranici

V záplavě mnoha jiných zpráv v poslední době zcela zanikly informace o situaci na polsko-běloruských hranicích, kde se zhruba před rokem a půl odehrávaly scény, při nichž invazní bandy překonávaly houfně v té době téměř nechráněné hranice.

Tehdy se jednalo zejména o Iráčany, Syřany, Afghánce, ale i Afričany, kteří se do Běloruska dostávali letecky přes Turecko. Severní trasa, která vedla poměrně rychlou cestou bez nutnosti zdolání většího počtu hranic do země zaslíbené – Německa, byla v té době využívána poměrně hojně.

Stačilo totiž jen přejít Polsko, zatímco v případě cesty přes balkánskou trasu je nutné zdolat mnohem víc zemí, kde mohou být invazní jedinci zachyceni dřív, než se jim podaří dosáhnout kýžené země.

V době, kdy invaze přes Bělorusko a Polsko probíhala, se objevily i skupiny nadšených vítačů, které ilegály pomáhaly – často přímo od hranice – pašovat. Byli mezi nimi do značné míry Poláci, ale také Němci, zpravidla z různých promigračních neziskovek.

Mezitím byla na hranicích postavena zeď, ovšem ani ta – stejně jako zákaz vstupu pod hrozbou pokuty –  skupinu dobroserů nijak neodradila

Podle polské pohraniční stráže pět vítačů porušilo značku „Zákaz vstupu“ na části silnice mezi Polskem a Běloruskem. Jednotlivci, kteří jsou obhajováni neziskovkou organizací Border Group, odmítli zaplatit pokuty na místě, a v důsledku toho nyní zamíří k soudu.

Mluvčí polských pohraničních sil uvedl, že úředníci odpovědní za elektronický dohled nad pohraniční oblastí si všimli několika lidí na polské straně hranice, kteří nelegálně předávají balíčky na běloruskou stranu hranice. Do oblasti byla vyslána pohraniční hlídka, která identifikovala tři Poláky, dva Němce a švýcarského občana.

Vyšetřování na místě odhalilo, že pět osob porušilo hraniční přechod. V průběhu vyšetřování bylo zjištěno, že 26letá Němka spáchala stejný trestný čin na hranicích již dříve. V důsledku toho jí byl doručen pětiletý zákaz vstupu na polské území, napsala polská pohraniční stráž na Twitteru.

Vzhledem k tomu, že všechny dotčené osoby odmítly zaplatit pokutu ve výši 500 zlotých (106 EUR), bude věc řešit soud. Vítači dostávají podporu od neziskovky Border Group, která organizuje humanitární pomoc na běloruské hranici. Podezřelí si nejprve nijak nestěžovali na způsob, jakým s nimi bylo na místě zacházeno, ale později na sociálních sítích tvrdili, že s nimi pohraniční stráž zacházela nevhodně.

Tvrdili, že způsob, jakým s nimi pohraničníci zacházeli, byl „dalším pokusem o zastrašování aktivistů“ a že byli vystaveni „verbálním útokům“ a „xenofobii.“

Neziskovka tvrdí, že vyhoštění německé aktivistky bylo nezákonné, protože vyhoštění občanů EU z polského území může proběhnout pouze tehdy, když jde o národní bezpečnost nebo veřejné zdraví.

Zástupci neziskovky tvrdili, že pomoc migrantům není hrozbou pro polskou bezpečnost, a že odmítnutí pokut od pohraniční stráže je právem všech jednotlivců, kteří dávají přednost tomu, aby byla záležitost vyřešena u soudu.

Polská pohraniční stráž poukazuje na to, že vstup na území nejblíže hranici byl omezen rozhodnutími územní správy z důvodu krizové situace na hranicích, a že průchod přes hranici je zde zakázán.

Tyto předpisy jsou jasně zobrazeny na hranicích a pokuta za jejich porušení je 500 zlotých.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Němečtí, polští a švýcarští vítači narušovali polsko-běloruskou hranici

  1. A ruskí „vlastenci“ /rozumej teroristi vyškolení CIA/ páchajú nielen vlastizradu, ale aj teroristický útok z územia Ukrajiny. Určite ste už o ňom veľa čítali.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout