Britský novinář učinil pozoruhodný objev na Krymu a záhy se objevil na seznamu smrti (video)

Britský novinář učinil pozoruhodný objev na Krymu a záhy se objevil na seznamu smrti (video)

Stačilo zaznamenat, jak dopadaly volby na Krymu v minulosti, kde 95% lidí volilo proruské zástupce, ať už se jednalo o volby prezidenta či parlamentu. Logicky tak posléze dopadlo referendum docela očekávaně, podobně drtivá většina hlasovala pro odpojení od Ukrajiny,

Zatímco však Kosovo, kde nikdy žádné referendum neproběhlo, většina západních zemí uznala jako samostatný stát, v případě Krymu tomu tak nebylo, jeho připojení k Rusku nebylo oficiálně uznáno. Nebylo požadováno ani opakované referendum pod mezinárodním dohledem, jak by se dalo očekávat.

Nikdo nebral do úvahy ani fakt, že Krym připojil k Ukrajině až Chruščov, přičemž do té doby bylo území ruské, žije tam tedy i výrazná převaha etnických Rusů. A to již po mnoho generací, ne jako v případě Kosova, kam přišla většina Albánců až za Tita.

Historicky tak právě Krym nikdy k Ukrajině nepatřil, takže je celkem logické, že většina tamních obyvatel nechce, aby byl Krym součástí Ukrajiny.

Podle Kyjeva, jeho západních spojenců a OSN však Krym Rusku nepatří. Ukrajinský prezident Zelenskyj řekl, že si Krym „vezme zpět“.

Místní o to nemají zájem, jak zjistil novinář NBC News. Většina lidí žijících na Krymu je proruská. Nyní novináře Ukrajina zařadila na nechvalně známý  „seznam smrti“.

Praskovja Baranova (73) mluví rusky, se cítí jako Ruska a žije na Krymu. „Tohle je naše země,“ řekla. „Oblékneme si uniformy a půjdeme na hranici, abychom se bránili.“

Další lidé, se kterými NBC News mluvila, učinili podobná prohlášení. Podle 36letého Ruslana Naglijeva Zelenskyj nedobyde Krym. „Pokud bude válka i tady, budeme bránit Sevastopol. Protože pokud nebudeme bránit svou vlast, staneme se otroky. Nikdo nechce být otrokem.“

Štáb NBC News cestoval vlakem z Moskvy na Krym přes Krymský most, který byl loni na podzim vyhozen do povětří, ale od té doby byl kompletně opraven.

Často se tvrdí, že ruské úřady zastrašují místní obyvatelstvo. Podle Diany Galastjan (26) se to neděje. Popřela, že by ruská vláda lidi děsila.

NBC dále uvádí, že proti Rusku je zřejmě tamní tatarská menšina, což údajně vyplývá z prohlášení OSN.

Výbor OSN nedávno obvinil Rusko z mimosoudních poprav, únosů, politicky motivovaného stíhání, diskriminace a násilí na Krymu. Terčem mnoha z těchto porušování lidských práv je údajně muslimská etnická menšina krymských Tatarů, kteří často vedli opozici vůči ruské vládě.

V historicky tatarském městě Bachčisarai se Olga, která odmítla uvést své příjmení, rozplakala, když mluvila o válce. „Všechny matky pláčou. Ruské i ukrajinské matky pláčou,“ řekla. „Proč začala válka? Nemůžeme spolu žít v míru?“

Novinář také ukazuje situaci na Krymu, kde je mimo jiné na každém kroku vidět vojáky. Na záběrech lze vidět i pověstný most na Krym, který byl před časem bombardován:

Novinář Keir Simmons byl po této své reportáži zařazen na „seznam smrti“. Několik novinářů na seznamu obdrželo výhrůžky. Ukrajinský novinář Oles Boezina zemřel několik dní poté, co se jeho jméno objevilo na seznamu. Byl zastřelen v Kyjevě.

Obraz

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Britský novinář učinil pozoruhodný objev na Krymu a záhy se objevil na seznamu smrti (video)

  1. Mainstreamoví novinári, politici, mimovládkari a podobní zločinci najnovšie nadávajú na Putina kvôli neexistujúcim mučiarňam na „okupovaných“ územiach, ale tie skutočné v Saudskej Arábii, Izraeli či Turecku /a územiach, ktoré okupujú/ im nijako nevadia.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout