Kanadská ministryně zahraničí vyzývá ke změně režimu v Rusku

Kanadská ministryně zahraničí vyzývá ke změně režimu v Rusku

Je velmi nepravděpodobné, že by se demokratickou cestou dal režim v Rusku změnit tak, aby to bylo ke spokojenosti US Deep state. Pak je tedy jasné, že se uvažuje o podobně nedemokratické cestě jakou byl před devíti lety majdanský puč financovaný USA.

Kanadská ministryně zahraničí Mélanie Joly připustila, že dlouhodobým cílem západní angažovanosti na Ukrajině není pouze vidět Moskvu poraženou, ale uzákonit v Rusku „změnu režimu“.

Joly se takto vyjádřila, zatímco její vláda oznámila nové sankce na dovoz ruského hliníku a oceli.

„Jsme schopni vidět, jak moc izolujeme ruský režim právě teď, protože to musíme udělat ekonomicky, politicky a diplomaticky – a jaké to má dopady také na společnost a jak moc vidíme potenciální změnu režimu v Rusku,“ uvedla Jolyová .

„Cílem je to určitě udělat, oslabit schopnost Ruska zahájit velmi obtížné útoky proti Ukrajině. Chceme se také ujistit, že Putin a jeho činitelé budou pohnáni k odpovědnosti,“ dodala.

Ruský velvyslanec v Kanadě Oleg Stěpanov reagoval na její poznámky prohlášením, že se mohlo jednat o „freudovský přešlap.“

„To, co ona nebo jiní rozhodovací činitelé v Ottawě nechtějí uznat, je, že současnou ruskou politiku podporuje naprostá většina národa,“ řekl Stěpanov.

Komentáře Jolyové poslouží pouze k podpoře tvrzení Vladimira Putina, že podpora NATO pro Ukrajinu je o izolaci Ruska a nakonec o svržení jeho vlády.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nedávno  prohlásil, že pokud Ukrajina prohraje, Američané budou muset poslat své syny a dcery do války s Ruskem o pobaltské státy a budou muset bojovat a budou umírat.

Bývalý britský ministr obrany Sir Gerald Howarth minulý měsíc také  řekl, že NATO možná bude muset vyslat na Ukrajinu pozemní síly.

Americký vojensko-průmyslový komplex dosahuje masivních zisků v důsledku války na Ukrajině a dalších globálních konfliktů, přičemž výrobci zbraní se těší prudce rostoucím ziskům.

Údaje zveřejněné ministerstvem zahraničí ukazují, že prodeje amerických zbraní do jiných zemí vzrostly ze 103,4 miliardy $ v roce 2021 na 153,7 miliardy $ v roce 2022.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Kanadská ministryně zahraničí vyzývá ke změně režimu v Rusku

  1. Amerika se všemožně snaží najít způsob jak rozvrátit Rusko ,aby tam mohli rabovat suroviny.To už je dnes jasné myslícímu člověku. Chtějí pro zisk monopolů hnát svět do světové války.Ostatní národy-lidé mají umírat za zisk Amerických monopolů.

  2. Zora – by mal byť svit, ale v tvojom prípade je to súmrak a tma. Vari svojou debilitou kandiduješ na prezidenta? Nikdy a nikdy sa nestaraj o cudzie čo ti
    nepatrí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout