Další skupina renomovaných vědců vyvrací lži o škodlivém CO2

Další skupina renomovaných vědců vyvrací lži o škodlivém CO2

Je velmi důležité, aby se informace o klimatických lžích, na nichž je založena i současná politika EU, dozvědělo co nejvíc lidí. Jen když se veřejnost hromadně vzepře nesmyslným zákonům, které jsou ve jménu boje proti CO2 (klimatické změně, globálnímu oteplování…) zaváděny, je možné tyto globalistické plány zvrátit.

Klimatická agenda je velmi rozsáhlá a nenajde se snad jediný člověk na světě, kterého by se nějak nedotkla.

Například plánované geoinženýrství postihne celou planetu, různé nesmyslné zákazy, příkazy, zákony, měření uhlíkové stopy, nahrazování masa brouky a laboratorním masem, 15minutová města či zákaz využívání fosilních paliv se dotknou přinejmenším každého Evropana.

Proto je dobré sledovat a šířit dál informace, které zcela vymyšlenou agendu popírají a dokazují, že je založena na lžích, jejichž cílem je depopulace a razantní snížení životní úrovně lidí zejména v tzv. západním světě.

Iniciativy vlád a soukromých organizací deklarující zásadní cíle dosažení „nulového uhlíku“ jsou nevědecké a povedou ke globálnímu zbídačení a hladu, pokud budou realizovány, podle dokumentu vydaného Carbon Coalition.

Tento 46stránkový dokument vysvětluje, jak se cíle „nulového uhlíku“ (v USA nazvané „Net Zero“) –  eliminace používání fosilních paliv a emisí skleníkových plynů –  opírají o analytické metody, které porušují základní principy vědecké metody vyvinuté před více než 300 lety.

„Spolehlivé vědecké poznatky určuje vědecká metoda, při které jsou teoretické předpovědi potvrzeny pozorováním nebo odmítnuty, když se nepotvrdí,“ říkají autoři studie – dva renomovaní fyzici a geolog s více než 40letou praxí.

„Souhlas s pozorováními je měřítkem vědecké pravdy,“ pokračuje studie. „Vědecký pokrok nastává prostřednictvím souhry teorie a pozorování. Teorie vysvětluje pozorování a dělá předpovědi o tom, co bude pozorováno v budoucnosti. Pozorování ukotvuje porozumění a odstraňuje teorie, které nefungují.“

Dokument předpovídá globální hladomor, pokud budou fosilní paliva postupně vyřazena. V nadcházejících desetiletích bude ohrožena polovina z 8,5 až 10 miliard lidí, kteří se živí plodinami pěstovanými pomocí hnojiv z fosilních paliv. Jako příklad možných důsledků programu Net Zero je uváděna ekonomická a sociální katastrofa na Srí Lance, kde bylo zakázáno používání hnojiv a pesticidů vyrobených z fosilních paliv.

„Nedávná zkušenost na Srí Lance je poplašným signálem. Svět byl právě svědkem kolapsu kdysi prosperujícího zemědělského sektoru na Srí Lance v důsledku vládních omezení minerálních hnojiv,“ uvedl list.

Připomínám, že Srí Lanka byla v roce 2018 prezentována na stránkách WEF jako první plně udržitelná země. Během několika málo let zemi ona „plná udržitelnost,“ kterou od nás nyní požaduje například Brusel, totálně zničila.

Dokument uvádí, že 600 milionů let geologických důkazů ukazuje, že úrovně CO2 jsou téměř rekordně nízké, a že nárůsty plynu v atmosféře spíše následují po obdobích oteplování, než aby jim předcházely.

Tyto údaje jsou dost dobré na to, aby vyvrátily argument, že úroveň atmosférického CO2 řídí klima Země, a teorii, že fosilní paliva a CO2 způsobí katastrofické globální oteplování. 

Autory příspěvku jsou Dr. William Happer, emeritní profesor fyziky na Princetonské univerzitě, Dr. Richard Lindzen, emeritní profesor atmosférických věd na Massachusetts Institute of Technology a Gregory Wrightstone, geolog a výkonný ředitel CO2 Coalition.

Dokument uvádí, že předpisy a opatření „nulového uhlíku“ jsou nevědecké, protože:

  • Falšují údaje nebo vynechávají údaje, které jsou v rozporu s jejich závěry. Zastánci nulového uhlíku pravidelně uvádějí, že extrémní jevy počasí jsou kvůli změně klimatu stále častější a závažnější, zatímco fakta neukazují žádný nárůst – a v některých případech dokonce pokles – takových událostí.
  • Spoléhají na počítačové modely, které nefungují. Analýza 102 počítačových modelů používaných zastánci nulového uhlíku zjistila, že 101 z nich nesouhlasilo s pozorováním v reálném světě.  „Jednoduše řečeno, (počítačový) model nezbytný pro každou vládní regulaci pro plnění cílů nulového uhlíku, opatření a miliardy dotací na obnovitelné zdroje a elektrická auta, nákladní auta, domácí vytápění, spotřebiče a mnoho dalších produktů, nefunguje,“ uvedl list.
  • Spoléhají se na závěry Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC), které jsou vládními názory a nikoli vědeckými důkazy. List uvádí, že závěry vědců IPCC, které jsou v rozporu s příběhem katastrofického globálního oteplování z fosilních paliv, jsou vládními byrokraty přepisovány pro veřejné zprávy, aby podpořily nepravdivé vyprávění zastánců politiky nulového uhlíku.
  • Skrývají mimořádné sociální výhody CO2 a fosilních paliv. Oxid uhličitý, včetně oxidu uhličitého ze spalování fosilních paliv, slouží jako rostlinná potrava, zvyšuje produkci plodin a umožňuje nasytit více lidí. CO2 a skleníkové plyny metan a oxid dusný pomáhají udržovat Zemi na teplotě, která je vhodná pro život; bez nich by lidé trpěli. Fosilní paliva jsou ekonomickými a bohatými zdroji energie nezbytnými pro moderní společnosti a jsou důležitými surovinami pro hnojiva, které živí miliardy lidí.
  • Vynechávají katastrofální důsledky zákazu fosilních paliv a emisí uhlíku na čistou nulu. „Nelze přeceňovat, že odklon od fosilních paliv a zavádění politik a opatření s nulovou čistotou znamená odklon od dusíkatých hnojiv a pesticidů pocházejících z fosilních paliv, což povede k tomu, že asi polovina světové populace nebude mít dost jídla,“ píše list. 
  • Odmítají vědecké důkazy, které ukazují, že neexistuje žádné riziko katastrofického globálního oteplování z fosilních paliv a CO2. „Nejsme si vědomi žádných spolehlivých vědeckých důkazů na podporu Národního hodnocení klimatu nebo teorie, že fosilní paliva a CO2 způsobují katastrofické globální oteplování,“ podle autorů článku, kteří na toto téma  obsáhle psali po celá desetiletí.

CO2 Coalition se sídlem v Arlingtonu je organizace sdružující více než 100 vědců a výzkumníků, která se věnuje vzdělávání veřejnosti a politiků o výhodách oxidu uhličitého a roli plynu v dynamice klimatu.

Zde si můžete stáhnout tiskovou verzi Challenging Net Zero with Science. (anglicky)

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Další skupina renomovaných vědců vyvrací lži o škodlivém CO2

  1. Ked citam reakcie ludi v diskusiach ku clankom na mainstreame alebo pocuvam na ulici ci v praci, prichadzam k smutnemu zaveru. Zije tu privela plytkych, vymytych, chorobne sebavedomych a lahkovernych ludi, bez kritickeho myslenia, ktori ako zhypnotizovani nepripustia inu pravdu ako tu z mainstreamu ci z ust politikov. To je vsak moj nazor. Rad by som sa mylil. Zial tto vacsina (dominuju vysokoskolsky vzdelani, tzv. intelektualy, ako pri ockovani!!!) vzdy privedie cely narod do staciek…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout