Čtyři roky poté, co maročtí džihádisté uřezali hlavy dvěma Evropankám, jeden z nich spáchal sebevraždu (video)

Čtyři roky poté, co maročtí džihádisté uřezali hlavy dvěma Evropankám, jeden z nich spáchal sebevraždu (video)

Hrůzný případ, který šokoval zejména blízké dívek, jimž pachatelé odeslali video brutálních vražd, otřásl celým světem zřejmě i proto, že byla k dispozici i videa extrémně brutálních vražd.

Tělo odsouzeného teroristy Abderrahima Khayaliho, 36 let, objevili dozorci ve věznici v Oujdě, městě na severovýchodě Maroka, v úterý ráno. Terorista ve vězení čekal na vykonání popravy zastřelením.

Khayali byl mezi čtyřmi odsouzenými bojovníky ISIS, kteří byli v roce 2019 uvězněni a odsouzeni k trestu smrti za strašlivé vraždy Norky Maren Uelandové, 28 let, a 24leté Louisy Vesterager Jespersenové z Dánska. K vraždám došlo v marockém pohoří Vysoký Atlas.

Podezřelý vůdce skupiny Abdessamad Ejjoud a dva další – Younes Ouaziyad a Rachid Afatti – se v prosinci 2018 natočili jak řezali hlavy dvěma turistkám uvnitř jejich stanu, než zveřejnili děsivé záběry online v případu, který šokoval svět.

Khayali, který se snažil pomoci militantům uprchnout, se také objevil vedle tří vrahů ve videu, ve kterém všichni čtyři přísahali věrnost vůdci ISIS Abu Bakr al-Baghdadimu před černobílou vlajkou ISIS. Původně byl odsouzen na doživotí, ale rozsudek byl změněn na popravu poté, co se odvolal.

Ejjoud, Ouaziyad a Afatti byli také odsouzeni k trestu smrti zastřelením za to, že v roce 2019 uřízli hlavu dvěma turistkám. Soud také uložil tresty odnětí svobody 19 lidem odsouzeným jako spolupachatelé.

Během soudního procesu čtyři fanatici ISIS řekli: „Kéž nám Alláh odpustí,“ zatímco jeden dodal: „Není Boha kromě Alláha,“ poté, co je soudce požádal o jejich závěrečná prohlášení před vynesením rozsudku.

Bylo to poprvé od roku 1993, kdy Maroko vyneslo trest smrti.

Během procesu s bojovníky ISIS Helle Petersenová, matka dánské oběti Louisy Vesterager Jespersenové, sdělila soudu v dopise: „Nejspravedlivější by bylo dát těmto bestiím trest smrti, který si zaslouží. Brečím pořád, když na ni pomyslím. Moje dcera a její kamarádka  Maren měly sny a ty jim byly vzaty tím nejstrašnějším způsobem,“ píše se v dopise.

Tři vrazi žen byli „krvežíznivá monstra“, uvedla obžaloba během procesu a poukázala na to, že pitevní zpráva našla 23 zranění na těle Jespersenové s uříznutou hlavou a sedm na těle Uelandové.

Šéf skupiny Ejjoud se při předchozím slyšení přiznal k uříznutí hlavy jedné z žen s pomocí Younese Ouaziyada, 27letého tesaře, zatímco Rachid Afatti, 33 let, natočil vraždy na svůj mobilní telefon. Khayali, instalatér, doprovázel tři vrahy, ale opustil místo činu před vraždami.

Během procesu právníci Jespersenové obvinili úřady, že před vraždami nesledovaly aktivity některých podezřelých. K brutálnímu zabíjení nemuselo vůbec dojít, kdyby úřady věnovaly pozornost informacím o chování pouličního prodavače Ejjouda.

Údajný vůdce gangu, který byl odsouzen za pokus připojit se k ISIS v Sýrii, byl v roce 2015 předčasně propuštěn z vězení a setkal se s bývalými vězni a dalšími jednotlivci bez kontroly úřadů, řekl právník Khaled El Fataoui. Právník tvrdil, že policie byla informována o aktivitách skupiny mužů, ale nejednala.

Právník Houssine Raji dodal, že čtyři hlavní fanatici ISIS se setkali ve školách Koránu provozovaných duchovním Mohamedem al-Maghraouim, které byly uzavřeny v roce 2010 na základě soudního rozhodnutí, ale v roce 2012 bylo ministrem spravedlnosti nařízeno jejich znovuotevření.

Vyšetřovatelé uvedli, že „buňka“ byla inspirována ideologií IS, ale šéf marockého protiteroristického systému trval na tom, že obviněný neměl žádný kontakt s džihádistickou skupinou v konfliktních zónách…

Níže je ukázka velmi brutální vraždy jedné z dívek.

Video je vhodné jen pro velmi silné povahy!!

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout