Velká Británie: Nový dokument o skupinách pákistánských muslimů, kteří znásilňují nezletilé dívky (video)

Velká Británie: Nový dokument o skupinách pákistánských muslimů, kteří znásilňují nezletilé dívky (video)

V sobotu proběhla premiéra dokumentu, který ukazuje pokračující znásilňování dívek gangy Pákistánců. To se děje v několika britských městech již od 90. let a zdá se, že není zájem to ukončit.

Každá vláda slibuje řešení, ale mimo několika málo zatčení se prakticky nic zásadního neděje.

Nový dokument v angličtině můžete shlédnout zde:

Skandál „znásilňovacích gangů“ si podle exkluzivního vyšetřování GB News vyžádal mnoho obětí, zatímco tisíce minulých i současných obětí se obrátily na charitu, která podporuje oběti od roku 2020.

Tato vysílací společnost viděla exkluzivní kopii výroční zprávy Nadace Maggie Oliver Foundation (TMOF), která odhaluje, že v současné době pracuje na více než 50 případech sexuálního vykořisťování dětí nacházejících se ve skupině.

Charita také od roku 2020 podpořila více než 1 000 obětí sexuálního zneužívání a vykořisťování dětí prostřednictvím svých služeb právní obhajoby a emocionální podpory.

Jen v roce 2022 kontaktovalo TMOF nejméně 400 obětí poté, co je policie tak či onak zklamala.

Přibližně 55 procent všech případů v posledních třech letech zahrnovalo nějakou formu sexuálního vykořisťování, přičemž průměrný věk nástupu zneužívání byl pouze 12 let. To znamená, že mnoho obětí bylo v začátku zneužívání mladších 12 let.

Nadace, kterou založila Maggie Oliverová, bývalá policistka Velkého Manchesteru, která odhalila skandál znásilňovacího gangu v Rochdale, zjistila, že sexuální zneužívání a vykořisťování dětí organizovanými sítěmi a gangy stále  pokračuje od dětství až do dospělosti.

Tyto případy se také staly násilnějšími, přičemž donucovací metody používané predátory jsou stále hrozivější a přijímají moderní metody sledování.

Nadace Maggie Oliver Foundation uvedla, že pachatelé pravidelně kontaktují, vyhrožují a zneužívají své oběti prostřednictvím Snapchatu a dalších aplikací, které způsobují, že online komunikace zmizí.

TMOF řekl GB News, že dokonce i deset let poté, co Oliver odhalil případ Rochdale, stále vidí některé policisty po celé zemi, jak tyto dívky odsuzují .

GB News viděly případové studie obětí, které TMOF v současné době podporuje.

Jedna oběť, jejíž anonymita byla zachována po zbytek případu, kontaktovala nadaci, aby vyhledala právní pomoc a emocionální podporu kvůli dlouhodobému a pokračujícímu sexuálnímu vykořisťování.

Říká, že byla od 13 let sexuálně zneužívána skupinou násilníků. Nyní je jí 28 let, ale zneužívání a vykořisťování pokračovalo až do dospělosti, včetně nedávného skupinového znásilnění a pokusu o uškrcení.

Při jedné příležitosti řekla, že ji útočníci oplodnili a kopli do břicha.

Aby ji přiměli k tomu, aby se s nimi setkala a sexuálně je uspokojila, poslali jí pachatelé fotografie členů její rodiny a jejich domova a vyhrožovali, že jim ublíží, pokud jim nevyhoví.

Policie si je vědoma zneužívání a vykořisťování, kterému byla v minulosti vystavena. Ale navzdory opakovaným útokům a jasným důkazům o zneužívání nadace uvedla, že nebyla chráněna a bylo dovoleno, aby tyto útoky pokračovaly. Policisté ji nazvali „prostitutkou“, když nahlásila zneužívání, které utrpěla, i když nikdy nedostala peníze výměnou za sex.

V jiném případě, který také zaznamenal GB News, se matka jiné oběti obrátila na nadaci, aby vyjádřila znepokojení nad tím, jak policie řešila vyšetřování sexuálního zneužívání a vydírání její 16leté dcery dospělým mužem.

Oběť byla v tom, co považovala za  vztah, ale její přítel ji donutil sdílet intimní fotografie, které pak prodal. Byla také vydírána, útočník vyhrožoval, že záběry zveřejní a fyzicky ublíží její rodině, pokud mu nedá peníze od přátel a rodiny.

Nadace uvedla, že pachatel je podezřelý ze zneužívání dalších 15 dívek za použití podobných donucovacích strategií.

Rodina oběti uvedla: „Policie neudělala nic, aby ochránila naši dceru a během celého řízení nás neinformovala o řešení případu, nereagovala na naše výzvy a jako rodina máme pocit, že nás nechali na holičkách.

Když se rodina zeptala vyšetřovatele, zda má nějaké zprávy o případu, údajně dostala následující odpověď: „Abych byl upřímný, prozatím ne. Měli jsme spoustu práce, protože zkoumání všech zločinů je noční můra… Budu pracovat přesčas, abych to všechno vyřešil.“

Jayne Senior uvedla, že úřady stále podceňují rozsah znásilňovacích gangů.

Během dokumentu GB News Investigates, nazvaného „Grooming Gangs: Britain’s Shame“, na který se můžete podívat výše, reportér hovořil s oběťmi, aktivisty a informátory po celé zemi.

Ve filmu Maggie Oliverová řekla hlasateli: „Není to problém minulosti. Pokračuje to dodnes. Změnilo se jen velmi málo. Příliš často jsou tyto děti stále zkoušeny a odsouvány na vedlejší kolej, a to nestačí.“

Jayne Seniorová MBE, informátorka z Rotherhamu, která odhalila skandál ve městě South Yorkshire, řekla GB News, že úřady stále podceňují rozsah sexuálních manipulačních gangů po celé zemi.

Pro město Rotherham Jayova zpráva z roku 2014 zjistila „konzervativní odhad“ 1 400 obětí, který Národní agentura pro kriminalitu revidovala na 1 510.

Seniorová si myslí, že číslo by mohlo být vyšší. Řekla GB News: „Svůj konzervativní odhad bych umístila někde mezi 1750 a 1800, protože si pamatuji jméno každého dítěte, které přišlo do Risky Business.“

Maggie Oliver řekla GB News, že to není starý problém. Pokračuje to dodnes.

Dodala: „Ale musíme si uvědomit, že to jsou jen děti, které známe. Kolik dětí v Rotherhamu se nepřihlásilo, nikomu neřeklo, co se s nimi děje, nenahlásilo své zneužívání. Takže to skutečné číslo se nikdy nedozvíme.“

Maggie Oliverová řekla: „Sexuální zneužívání a vykořisťování dětí  znásilňovacími gangy je současným problémem. Díky naší práci v Nadaci Maggie Oliverové vidíme, že tyto gangy jsou ve své taktice stále sofistikovanější, a že problém je stále rozšířenější.

„Přístup k mobilním telefonům a aplikacím, jako je Snapchat, činí mladé dívky mnohem dostupnějšími pro tyto zločince. Je velmi důležité, aby si toho veřejnost byla vědoma, aby mohla rozpoznat známky a abychom mohli pokračovat v tlaku na policii a úředníky, aby brali tyto zločiny vážně a chránili před těmito nebezpečnými muži ty, které jsou ohroženy.“

Zdroj blízký ministryni vnitra Suelle Bravermanové řekl GB News: „Ministryně vnitra je zděšena zjištěními GB News. Znásilňovací gangy jsou skvrnou na naší zemi. Ministryně vnitra je odhodlána zajistit podporu a spravedlnost pro oběti těchto ohavných zločinů.“

„Nebude váhat podniknout další kroky k zásahu proti násilníkům a ukončení opovrženíhodného vykořisťování zranitelných dívek a žen.“

Na závěr jen připomínám, že i několik předchozích vlád hovořilo podobně a dosud se nic zásadního nezměnilo. Naopak, země vloni přijala rekordní počet muslimských žadatelů o azyl…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout