Projev Jeffreyho Sachse na sobotní mírové demonstraci v Berlíně (video a překlad)

Projev Jeffreyho Sachse na sobotní mírové demonstraci v Berlíně (video a překlad)

Již v jiném článku jsem se zde zmínila o demonstracích, které pořádají od pátku do neděle v Německu. Hlavním požadavkem demonstrací je okamžité ukončení další eskalace konfliktu a zahájení mírových rozhovorů.

V předchozím článku jsem upozornila i na projev Jeffreyho Sachse, zájemcům jej zde přináším samostatně. Tento projev pronesl na demonstraci, která se konala 25. února v Berlíně za účasti asi 50 tisíc lidí:

 

Překlad:

Sloužil jsem jako poradce vlád Ruska, Ukrajiny a Organizace spojených národů a chci s vámi mluvit o pravdě o této válce. Není první výročí války, ale deváté výročí. Válka začala násilným svržením ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče v puči podporovaném americkou vládou.

 Od roku 2008 USA prosazují rozšíření NATO o Ukrajinu a Gruzii. Janukovyč chtěl neutralitu. Stál mezi USA a jejich cílem rozšíření NATO. Když koncem roku 2013 propukly protesty proti Janukovyčovi, USA využily příležitosti k eskalaci protestů a přispěly k puči proti Janukovyčovi v únoru 2014. To byl začátek války před devíti lety.

Od té doby Rusko dobylo Krym a vypukla válka na Donbasu. NATO napumpovalo na Ukrajinu miliardy dolarů ve zbraních. Válka dále eskalovala. Mírové dohody Minsk I a II, za které mělo Německo ručit, nefungovaly, protože Ukrajina je odmítla realizovat, a protože Německo a Francie na realizaci netlačily.

Na konci roku 2021 dal prezident Putin jasně najevo červené linie Ruska: rozšíření NATO na Ukrajinu je nepřijatelné, ruská kontrola nad Krymem musí být zachována a Donbas zpacifikován implementací minských dohod. Bidenova administrativa odmítla vyjednávat o rozšíření NATO.

V únoru 2022 přišla tragicky ruská invaze osm let po puči proti Janukovyčovi. USA od té doby do země propašovaly masivní množství zbraní. Smrt a ničení jsou hrozné. V březnu 2022 Ukrajina prohlásila, že bude vyjednávat o neutralitě.

Nyní víme, že USA tato jednání zablokovaly a daly přednost eskalaci války. V září 2022 byly vyhozeny do povětří plynovody Nord Stream. Většina důkazů hovoří o tom, že za to mohou USA.

Jsme, dámy a pánové, na cestě extrémní eskalace a lží či mlčení v médiích. Celé vyprávění, že jde o první výročí války, je již falešné. 

Tato válka začala kvůli expanzi NATO, americkému zapojení do převratu a masivnímu nahromadění zbraní na Ukrajině – poté následovala strašlivá invaze Ruska a další eskalace. Tato válka se musí zastavit, než nás všechny zavede do jaderného armagedonu.

Musíme říct pravdu. Obě strany lhaly, podváděly a používaly násilí. Obě strany musí ustoupit. NATO se musí přestat snažit expandovat na Ukrajinu a do Gruzie. Aby svět přežil, musíme dbát na červené čáry obou stran.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 5]

One thought on “Projev Jeffreyho Sachse na sobotní mírové demonstraci v Berlíně (video a překlad)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout