Obyvatelé francouzské obce sami – bez požehnání úřadů – zbourali cikánský tábor a srovnali ho se zemí

Obyvatelé francouzské obce sami – bez požehnání úřadů – zbourali cikánský tábor a srovnali ho se zemí

Co myslíte, vystoupí ihned EU, Amnesty International a různé jiné podobné podvratné organizace na protest proti konání občanů, kterým už vadilo sousedství ilegálního cikánského tábora, jehož existenci dlouhodobě odmítaly úřady řešit?

Asi 200 lidí demonstrovalo proti přítomnosti romského tábora v lesích sousedících s obcí. Ilegálně usazené rodiny naštvaní občané zahnali na útěk, než do tábora vstoupili ve velkém počtu a sami začali ničit provizorní chatrče. Bagr nakonec vše srovnal se zemí.

Obyvatelé Villeronu (Val-d’Oise), kteří nejprve proti přítomnosti tábora demonstrovali, nakonec vzali zákon do vlastních rukou. „Vyhráli jsme!“ křičeli někteří z nich v neděli odpoledne, když vyděšené cikánské rodiny krátce předtím opustily místo.

K likvidaci tábora došlo po dalších protestech, kdy demonstranti neváhali a vrhli se do lesa, aby vstoupili do ilegálního tábora, filmovali, fotografovali a začali ničit provizorní chatrče holýma rukama nebo čímkoli co jim padlo pod ruce.

„Vypadněte, vraťte nám naše dřevo“, křičelo 200 až 300 demonstrantů shromážděných u vchodu do provizorního tábora. „Do zbraně,“ volali někteří z nich.

„Tento les byl místem, kam jsme v neděli chodili na procházky. Dnes už to není možné. Stala se z toho opravdová skládka,“ říká Olivier, který žije ve Villeronu se svou rodinou více než 20 let.

„Normálně jsou to plíce města,“ řekl Laurent s megafonem v ruce. Kdysi jsme tam chodili. Bylo tam mnoho květin a krásných stromů, ale všechno zmizelo.“

Demonstrace nakonec vyústila v likvidaci tábora….

Konečně se jim podařilo zničit tyto chatrče, které v posledních týdnech krystalizovaly strach v celé obci. Tato surrealistická scéna byla nakonec přerušena četníky, kteří požádali obyvatele, aby odešli z lesa. Na místo pak dorazil bagr za jásotu a potlesku. Stroj zničil všechny zbývající chatrče, zanechal na zemi jen hromadu odpadků, než vykopal příkop, aby zabránil další okupaci místa…

místní nejprve protestovali a pak se vydali do lesa….

Místní obyvatelé odsuzují škody způsobené cikány. „Rozdělávají ohně každou noc, je to velmi nebezpečné! Kromě toho hasiči zasahují po celou dobu na místě,“ říká Martine.

„A pak kácejí stromy! Jsme unaveni z toho, že zákon není pro všechny stejný. Mnoho obyvatel také hovoří o atmosféře nejistoty spojené s existencí tábora. Někteří obyvatelé dokonce organizují večerní hlídky, aby zabránili vloupání,“ říká místní občan.

„Naštěstí jsme vyhráli, jinak bychom to tam vypálili,“ mumlá starší muž, když prochází blátivými uličkami. Jakmile vzrušení opadlo, dav se stáhl a konečně poslechl četníky. A hlavně udělali prostor pro bagr. Během půl hodiny bylo vše zredukováno na malé kousky….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 27 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Obyvatelé francouzské obce sami – bez požehnání úřadů – zbourali cikánský tábor a srovnali ho se zemí


    1. O п о ѕ е t о d ě ј е і t а d у а l е b е z р о z о ɾ п о ѕ t і m é d і í. 

      P ɾ о t о ž е р о m е d і а l і z а c і ј е t а d у р ř í ј d о u c h ɾ á п і t ž о l d á c і  z  ř а d f í z l ů .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout