Hlavní hereckou cenu na berlínském festivalu dostala 8letá dívka, která hrála chlapce, který se cítí být trans dívkou

Hlavní hereckou cenu na berlínském festivalu dostala 8letá dívka, která hrála chlapce, který se cítí být trans dívkou

V době, kdy je otázka LGBTQI v popředí zájmu vládnoucí ideologie, se dalo očekávat, že filmu, který se bude zabývat LGBTQI problematikou, bude nějaká ta cena udělena.

To je i dobrá rada pro filmaře, kteří by se chtěli honit za cenami, tematika LGBTQI nikdy nezklame. A pokud bude hlavní postavou černý nebinární muslim, pak je hlavní cena takřka jistá.

Cenu měli zřejmě předem jistou i španělští tvůrci pokrokového filmu o chlapci, který se přeměnil v trans dívku…

Osmiletá dívka, která hrála transgender „dívku“ ve španělsko-baskickém filmu 20 000 druhů včel, si v sobotu odnesla hlavní hereckou cenu na prestižním filmovém festivalu v Berlíně.

Osmiletá Sofía Otero získala festivalovou cenu Stříbrného medvěda za hlavní herecký výkon ve filmu 20 000 druhů včel, ve kterém Otero hraje mladého chlapce jménem Aitor, který věří, že je dívka a chce žít pod jménem „Lucia.“ Film sleduje  rodinu na výletě za svou včelařskou babičkou, která si vytvoří zvláštní pouto s genderově zmateným dítětem.

V jednom z ústředních dilemat filmu se transgender „dívka“ musí rozhodnout, jaké oblečení si vezme pro nadcházející křest.

Zůstává nejasné, zda je Otero transgender nebo je biologická dívka. Režisér filmu údajně řekl, že je důležité obsadit do role dívku a ne chlapce. Otero je údajně nejmladší herečkou, která kdy v minulosti tuto cenu na Berlinale získala.

„Chci zasvětit svůj život herectví,“ řekla novinářům po překvapivém vítězství.

Berlínský filmový festival – podobně jako mnohé jiné – zrušil kategorie nejlepší herec a herečka a rozhodl se pro bezpohlavní kategorii, cena je tak společná pro všechna pohlaví.

Nejde však o jedinou cenu udělenou na tomto festivalu za „LGBTQI výkon.“

Festivalová porota v čele s hollywoodskou hvězdou Kristen Stewart udělila cenu za vedlejší roli transgender hvězdě Thee Ehre za německý film Až do konce noci.

Ve filmu Ehre hraje transgender „ženu“, která se zaplete do tajného drogového zátahu:

Transgenderová témata hrála dominantní roli také  na posledním filmovém festivalu v Benátkách, který představil dva filmy v oficiální soutěži, které mají transgender protagonisty – včetně 12leté dívky, která věří, že je chlapec.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Hlavní hereckou cenu na berlínském festivalu dostala 8letá dívka, která hrála chlapce, který se cítí být trans dívkou

  1. Šaría na saudskoarabský spôsob bude jediným riešením homo- a transteroru v Európe. Jediným a účinným. Najneskôr od roku 2030 už nebude nikde v Eurábii a iných územiach s nadvládou moslimov zločinom zabiť homoša. lezbu či transku. A úchyláci /samozrejme v moslimskom zmysle slova, čiže nie napr. pedofili/ nebudú mať právo na nič, ani na život.

  2. Chcel som tú cenu získať! Mal som hrať transhumánneho čierneho lesbického politika židovského pôvodu s prioperovaným chobotom ktorý sa cíti byť slonom a implementovanou čipovou kartou na diaľkové prijímanie povelov, ktorý bol zvolený 98% oprávnených voličov vo férových voľbách v ktorých bol jediným kandidátom za stranu Zelený osud, ktorá chce zachrániť planétu pred sliepkami, vajcami a hovädzím dobytkom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout