Tak vypadá západní zelená, udržitelná „digitální revoluce“ v Africe (video)

Tak vypadá západní zelená, udržitelná „digitální revoluce“ v Africe (video)

Agenda 2030 ovlivňuje politiku celého tohoto desetiletí. Základem této agendy je tzv. „udržitelnost.“ Toto slovo si dobře pamatujte, protože firmy, které se jím zaklínají, tuto agendu otevřeně podporují.

Jde o stejný podvod jakým je i celá klimatická politika a boj proti CO2, což jsou ve skutečnosti nástroje, jejichž cílem je zotročení lidí cestou digitální diktatury, která je propagandisty nazývána digitální revolucí.

Digitální revoluce znamená hlavně obrovské zisky pro americké těžařské nadnárodní společnosti a stále méně práv pro africké dělníky, kteří musí dřít v dolech za otřesných podmínek, píše Jeremy Loffredo pro The Grayzone .

V příštích desetiletích poptávka po určitých surovinách exploduje, protože každý bude muset používat elektromobil. A nejen to. Všechno, co je dnes poháněno fosilními palivy, má přejít na elektropohon, samozřejmě bateriový. Bude proto nezbytné zajistit suroviny pro všechny tyto baterie. A to co nejlevněji.

Vezměme si například měď a kobalt. Siddhartha Kara zdokumentoval v Kongu, jak americké těžařské společnosti využívají a zneužívají místní obyvatelstvo a jak v důsledku toho trpí ženy a děti.

KoBold Metals je nová těžařská společnost založená Billem Gatesem a podporovaná Jeffem Bezosem a Richardem Bransonem. Společnost hledá ložiska, která jiní důlní giganti přehlédli.

Společnost Gatese, Bezose a Bransona chce získat do rukou celou světovou dodávku niklu, kobaltu, lithia a mědi. KoBold v současné době pracuje na velkém těžebním projektu v Zambii.

„Upozorňování na otrokářskou minulost není řešením pro dnešní vykořisťování a útlak. Zdůrazňování minulosti je morálním exhibicionismem, který má odvrátit pozornost od přítomnosti,“ říká právník Sietske Bergsma.

„Utopie“ čtvrté průmyslové revoluce se buduje na zádech lidí na globálním jihu,“ poznamenává Whitney Webb. Podle ní na tom není nic udržitelného. Podporujeme však neokolonialismus a predátorské těžařské společnosti, říká Webb.

Co na to Greta a všichni další idioti, kteří údajně stávkují „za klima a udržitelnost?“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout