Ruské drony sledují mobilní telefony zahraničních žoldáků

Ruské drony sledují mobilní telefony zahraničních žoldáků

Žoldáci chtějí být zpravidla daleko od domova v kontaktu s rodinou. Většina pak zřejmě používá své mobilní telefony, které používali i doma. Asi jen málokterého z nich zřejmě napadlo koupit si na Ukrajině mobil s ukrajinským číslem. A jak zjistíte, týká se to i českých žoldáků.

Tak se to alespoň jeví podle toho, s čím nyní přišlo ruské ministerstvo obrany…

Operátoři dronů ruských jednotek používají speciální zařízení ke sledování zahraničních žoldáků na Ukrajině prostřednictvím jejich zahraničních mobilních čísel.

Vyplývá to z videa ruského ministerstva obrany. Video zveřejnil úřad a ukazuje mimo jiné montáž dronu a jeho přípravu na zahájení odpovídající operace.

Na nahrávkách jsou uvedeny i scény z provádění operace a vysvětlující komentáře vojáků sedících u řídícího pultu. Během operace použil velitel letky dronů svou vojenskou přezdívku  k vysvětlení operace.

„V oblasti této speciální operace byl detekován objekt (žoldák). Objekt je z České republiky. Souřadnice byly odeslány do našeho centra. Tajná služba pak potvrdila, že šlo o skupinu žoldáků.“

Upřesnil, že zařízení dronu umožní detekci účastníků GSM a LTE.

„Hledáme mobilní účastníky, zjišťujeme jejich polohu, posíláme jim SMS a následně určujeme zemi jejich původu.

Vyhledáváme především shluky například na polích, v lesích nebo na cestách a souřadnice pak posíláme do našeho centra. Tam se pak rozhodne, zda se na ně má střílet nebo ne, nebo zda má být prováděn další průzkum  pomocí dronů s kamerami.“

Zda byl daný „objekt“ zneškodněn nebo ne již ovšem zdroje neuvádí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Ruské drony sledují mobilní telefony zahraničních žoldáků

  1. Schvaľujem stále rozsiahlejšiu cenzúru internetu v Rusku /schvaľujem samozrejme aj tú čínsku/. Najnovšie aj oficiálnych stránok CIA a FBI. Roskomnadzor robí dobrú prácu. Zároveň prajem len to najhoršie tým, ktorí to kritizujú a nevadia im Jourovej fašistické snahy o niečo podobné vo IV. ríši.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout