Podívejte se na výkon trans krasobruslaře na zahajovacím ceremoniálu mistrovství Evropy v krasobruslení (video)

Podívejte se na výkon trans krasobruslaře na zahajovacím ceremoniálu mistrovství Evropy v krasobruslení (video)

Když se dostali muži do ženských sportů, tak jsem předpokládala, že to skončí u sportů silových, zatímco sporty, které vyžadují i jistou dávku estetiky a elegance jako jsou třeba akvabely, gymnastika nebo krasobruslení, zůstanou doménou žen. Jenže když už se mohli muži dostat i do soutěží Miss, v nichž se stali již celkem běžným prvkem, proč by se nemohli objevit i v těchto sportech?

V ženské kategorii se nyní ve Finsku objevuje také trans krasobruslař(ka), velmi podporovaná systémem. Ve skutečnosti však jde samozřejmě o muže, který se před časem prohlásil za ženu.

Zahajovací ceremoniál mistrovství Evropy v krasobruslení ve finském Espoo se tento týden stal virálním poté, co byla zveřejněna ohromující videa 59letého muže, který se v pozdním věku objevil jako genderově neutrální trans ženský krasobruslař.

Bruslař Minna-Maaria Antikainen, dříve známý jako Markku-Pekka Antikainen, ohromil na zahajovacím ceremoniálu publikum  svým výkonem:

Minna-Maaria Antikainen vystupovala již dříve. Zde bruslí oblečený jako gejša. Sledujte ve 4:30 reakci rozhodčích a skóre:

59letý farmář Markku-Pekka Antikainen začal s krasobruslením ve věku 50 let a nyní vystupuje pod ženským jménem „Minna-Maaria“ na zahajovacím ceremoniálu mistrovství Evropy v krasobruslení.

Transka absolvuje i baletní průpravu:

Životopis současné největší hvězdy finského krasobruslení:

Minna-Maaria Antikainen, údajně celoživotní trans osoba, přiznala svoji genderovou identitu ve věku 43 let. V letech 2009 – 2015 byl předsedou finské transvestitní asociace Dreamwear Club. Od roku 2014 je  krasobruslařem a  baletním tanečníkem.

V roce 2016 se jako první účastník neoficiálního mistrovství světa dospělých v krasobruslení představil v ženském oblečení v mužských sériích. V současné době Minna-Maaria cvičí krasobruslení a balet v několika sportovních klubech a skupinách šestkrát týdně.

Tisková zpráva k zahajovacímu ceremoniálu mistrovství Evropy v krasobruslení jasně ukázala, že akce je zaměřena na rovnost a rozmanitost, aby se do ceremoniálu mohli zapojit i lidé, kteří neumí dobře bruslit:

Mistrovství® Evropy v krasobruslení ISU v Espoo Metro Areena začne ve středu 25. ledna velkolepým zahajovacím ceremoniálem, který čerpá inspiraci z tématu akce „Just be you.“ Finská krasobruslařská asociace podporuje důležitost rovnosti a rozmanitosti a rozvíjí bruslení v souladu se svými hodnotami.

Téma „Just be you“ bude viditelnou součástí zahajovacího ceremoniálu s umělci z různých prostředí. Půlhodinový zahajovací ceremoniál navrhla trenérka synchronizovaného bruslení Helena Tienhaara společně s choreografkou a trenérkou Beatou Leppilampi.

„S různorodou skupinou účinkujících chceme ukázat, že led má místo pro každého.“

„Slavnostní zahájení představí bruslaře na různých úrovních od neprofesionálů až po vrcholové sportovce. Na ledě uvidíme jednotlivé bruslaře, synchronizované bruslaře a dvojice. Mezi účinkujícími je i krasobruslařka Minna-Maaria Antikainen, která se definuje jako genderově neutrální žena, adaptivní bruslařky a mužský tým synchronizovaného bruslení,“ uvedla Tienhaara.

„Často jsou na krasobruslařských show k vidění jen nejlepší bruslaři v republice. S touto různorodou skupinou účinkujících chceme ukázat, že led má prostor pro každého. Zejména v nejistých a obtížných časech, jako je tento, je smysluplné vytvořit přijatelnou a pozitivní zkušenost pro všechny, „řekla Leppilampi.

Tienhaara slibuje, že  diváci uvidí působivý zahajovací ceremoniál. Bude obsahovat různé světelné prvky, stejně jako nostalgickou a legendární finskou hudbu, která jistě povznese publikum. Na ledě uvidíme nejúspěšnější finskou singlařku Lauru Lepistö, která nedávno hrála v baletu Sněhové královny v Tampere, spolu s dvojicemi Milania Väänänen a Filippo Clerici, soutěžit ve své první společné sezóně. Přehlídka bude zahrnovat okouzlující cirkusové umělce, což znamená, že rozmanitost bude zdůrazněna také na tribunách a ve vzduchu.

„Když se spojí singlové a synchronizované bruslení, vznikne velkolepá show. Mnoho účinkujících si pravděpodobně nedokázalo představit, že by se představili na zahajovacím ceremoniálu mistrovství Evropy. Energie tryskající z ledu bude vzrušující,“ rozplývala se Leppilampi.

Podle Outi Wuorenheima, výkonného ředitele Finské krasobruslařské asociace a generálního sekretáře mistrovství Evropy v krasobruslení® ISU, je hlavní slogan šampionátu „Just be you“ vítaným vzkazem jak pro diváky, tak pro bruslaře. Wuorenheimo řekl, že krasobruslařské publikum a bruslaři mohou být často považováni za elitáře. Proto považuje za důležité, aby každý mohl přijít do arény tak, jak je……“

„Pokud chceme změnit svět, musíme pro něj aktivně a viditelně pracovat a vytvářet pravidla, která odpovídají našim hodnotám. Je to jen začátek cesty, ale máme možnost jít dál a jít v čele,“ shrnul Wuorenheimo.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 4.6]

14 thoughts on “Podívejte se na výkon trans krasobruslaře na zahajovacím ceremoniálu mistrovství Evropy v krasobruslení (video)

 1. hnus 🤮. Primitívny LGBTI.. aj tí čo stoja za touto zvratenou agendou. Už aby boli tam kam si to zaslúžia ohnivé jazero.

 2. Experiment zvracenosti se bohuzel ujal a nejenom ten, upadek civilizace se jiz neda zastavit a nove generace budou utocit na zbytek populace, ktera nepodlehla a jejichz hodnoty skutecneho cloveka jsou prioritou az do posledni chvile. Je to extremni ucelova nerovnovaha souziti a to je jenom jedna cast teto zvrhle reality.

 3. Je mi z toho na zvracení. Začínám si připadat jako ve světě bláznů.
  Ráda jsem sledovala krasobruslení, balet, je to nádherná podívaná. Teď mohu říci, že spíše byla. Světelná show a krásná hudba tu katastrofu nezachrání. To, co lze teď vidět, je katastrofa. Ano, led je sice pro každého, ale není led jako led. Existují i veřejná místa, kde se dá bruslit.

  1. treba si pozrieť Majstrovstvá Ruska, nádherné kostýmy, krásna mládež, tanečné umenie ako balet na najvyššej úrovni a skoky ako z inej galaxie

  1. lidem nic jineho nezbyva, pac kdyby se ozvali a rekli neco o sodomitech azvracenosti tak je vyhodi z prace nebo prohlasi je, za ne dost uvedomnele svazaky.

 4. Protože Švábův syn je homouš co mrdá z černochem. A tatínek místo toho aby ho poslal na léčení tak mu přizpůsobuje svět. Homosexuálové a trans jsou velké nebezpečí mělo by se proti tomu očkovat.

   1. Schwab má dvě děti. Dcera Claudia se často objevuje po jeho boku na WEF, jinak je lesba. Jeho syn Oliver má za manželku Číňanku a žijí v Číně, kde vede tamní pobočku WEF. O obou jsou tady i nějaké články…

 5. Led má sice místo pro každého, ale lidé nemají pochopení, pro každého pošuka, který se jim vnucuje. Bohužel příslušnéo rgány jsou pravděpodobně ze stejných pošuků, jako zmiňovaný farmář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout