Německo: Boje policistů, ultralevičáků a klimatických šílenců o vesnici určenou na těžbu uhlí (videa)

Německo: Boje policistů, ultralevičáků a klimatických šílenců o vesnici určenou na těžbu uhlí (videa)

Již před časem jste si zde mohli přečíst o německé vesnici Lützerath, která byla již před lety určena k vysídlení a následně k těžbě hnědého uhlí. Již v roce 2008 se z vesnice odstěhovali všichni obyvatelé a po čase se do zpustlých nemovitostí, které od majitelů odkoupil stát, ilegálně nabourali klimatičtí extremisté.

Podle původních dohod měla být nedávno vesnice vyklizena, ale klimatičtí extremisté a Antifa v místě setrvávají dál. Pro jistotu umístili na silnice na vjezdu do obce barikády.

Dnes došlo k odklizení barikád a policie vtrhla do vesnice s cílem obec vyklidit. Klimatičtí šílenci a Antifa ovšem nehodlali z vesnice odejít, na policisty tak házeli kamení i Molotovovy koktejly.

Krátce po 8. hodině začala evakuace vesnice Lützerath v Severním Porýní-Vestfálsku, obsazené levicovými odpůrci hnědého uhlí. Poté, co stovky policistů místo zcela obklíčily, pronikli současně do vesnice, která byla dlouho opuštěna původními obyvateli. Oddělili okupanty od vesnice před táborem. Mezitím policie hlásila, že má velké části Lützerathu pod kontrolou.

Okupanti zřejmě tuto taktiku nečekali. Zpočátku se zdálo, že je to zaskočilo. Pak na policisty házeli kameny a pálili Molotovovy koktejly. Předtím varovali sirénou před policejní operací. V důsledku toho se protestující dali dohromady, šplhali po stromech a sloupech. Doufali, že je tam policie tak rychle nedostane. Jiní se připoutali řetězy k autovraku.

Molotovovy koktejly letěly na policisty:

Podle policie je v současné době v Lützerathu 300 lidí, dalších 250 v sousední vesnici. Mezi nimi jsou i ozbrojenci. Navzdory ochotě použít násilí úřady ve středu ráno rychle postupovaly. Půl hodiny po invazi dorazili k domkům na stromech, kde se okupanti opevnili a odpálili ohňostroj.

Demonstranti chtěli bránit svůj tábor před policií šest týdnů. V tuto chvíli to vypadá, že mise by mohla být dokončena mnohem rychleji.

Včera začali úředníci odklízet barikády na přístupové cestě. Dokonce i tehdy docházelo k násilí ze strany okupantů.

Klimatičtí šílenci „Poslední generace“ také zablokovali dnes brzy ráno několik příjezdových cest k berlínské městské dálnici. Tentokrát také vztyčili žlutý dřevěný kříž, aby upozornili na osud obce Lützerath.

Blokády na dálničních uzlech Heckerdamm, Tempelhofer Damm a Sachsendamm byly ještě během dopoledne podle policie uvolněny.

Eine Gruppe von Protestierenden sitzt und klebt auf einer nassen Straße. Sie halten gelbe Xe.Ein Mann klebt auf einer nassen Straße. Er hält ein gelbes X.Eine Frau klebt auf einer nassen Straße. Sie hält ein gelbes X.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Německo: Boje policistů, ultralevičáků a klimatických šílenců o vesnici určenou na těžbu uhlí (videa)

 1. V Nemecku zrušili zákaz darovania krvi pre homosexuálov, teda pre chránenú menšinu /ktorá sa však svojim nadprávam dlho tešiť nebude/ . Považujem za vysoko pravdepodobné,že zelení fašisti zrušia v tomto prípade aj povinnosť predkladať dôkazy o dobrom zdravotnom stave…

 2. Týmto vymytym a tupim aktivistom nedochadza, aka hra sa tu hra, a ze su len nastrojom diabolskej skazy. Zial aj vacsine spolocnosti nedochadza, co je cielom green dealu a velkeho resetu.
  https://protiproud.info/politika/6935-brzy-nam-zavedou-osobni-kvoty-na-emise-sodovkoveho-plynu-zeleny-teror-ted-uz-na-kazdeho-z-nas-zmeri-ti-zlou-uhlikovou-stopu-zaplat-sevce-nemas-na-povolenky-chces-zit-hladovet-a-mrznout-v-mestskych-slumech.htm
  Snad sa s nimi neutopime vsetci !!!

 3. Se vubec nedivim , ze zuri. Co asi dali Grete ,ze je zticha jako pena.
  Plyn a nafta jsou v udesny nemilosti a laska k uhli roste.
  Nejen ze sousedi ,maji ty zeleny ve vlade ,ale prave voni rozsirujou ted doly a zvysuje tezbu velkyho skudce ,uhli a zaroven nici ty posvatny vrtule na zelenu energii…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout