Mají covidové lži o údajných hromadných úmrtích v Číně vyvolat další vlnu hysterie? (videa)

Mají covidové lži o údajných hromadných úmrtích v Číně vyvolat další vlnu hysterie? (videa)

V poslední době jsem narazila na hned několik článků, které zcela rozporují mainstreamová tvrzení o hromadných úmrtích na Covid v Číně. Lživá jsou i tvrzení o přeplněných nemocnicích nebo vyděšených Číňanech, kteří raději sedí doma, jen aby nechytili virus.

O tom jsem pochybovala již v době, kdy jsem se dočetla, že se letos nezvykle vysoký počet Číňanů chystá na dovolenou do Thajska. Kdyby se tak moc báli nákazy, nikam by necestovali a seděli by doma. V Thajsku pak v nastalé hysterii zavedli pro jistotu pro všechny turisty povinné očkování, jiné země pro změnu zavedly povinné PCR testy pro všechny, kdo přiletí z Číny.

Stále více indicií však ukazuje, že jde zřejmě o velmi podobný případ, jako bylo strašení v roce 2020, kdy se vyrojila spousta lží, které měly za cíl vyvolat maximální hysterii.

Šlo například o falešné fotografie z italského města Bergamo, které spustily nečekanou vlnu paniky a ospravedlnily komplexní donucovací opatření. Na fotkách tehdy nebyly rakve plné zemřelých na Covid, ale utopení lidé z lodí plujících na Lampedusu.

Ale nyní se podívejme do Číny a odhalme některé manipulace. Například tu, o údajně na ulicích prováděných kremacích zemřelých.

Mimo níže uvedeného německého či švýcarského mainstreamu se této lži chytil například i náš Blesk.

Tyto lživé zprávy samozřejmě převzaly i některé další mainstreamové žumpy, můžete si je dohledat sami. Ve skutečnosti se však o žádnou pouliční kremaci nejedná. Video ve skutečnosti ukazuje tradiční čínský zvyk pálení předmětů na veřejnosti:

Zatímco (státem kontrolovaná) čínská média hlásí, že situace je zcela pod kontrolou i přes co nejširší otevření a odklon od politiky nulového Covidu, západní mainstreamová média tedy hlásí opak. Denně údajně přibývají tisíce úmrtí na Covid a desítky milionů lidí se zavírají doma, protože se bojí nákazy.

Jaká je ale realita? Je pravda někde uprostřed? Nebo i to jsou lži jako v případě údajné „pouliční kremace?“

O mnohém vypovídá video ze 3. ledna, které bylo pravděpodobně pořízeno v nemocnici Wuhan Union Medical College Hospital, které ukazuje zcela normální ruch a shon. Žádné davy nemocných, žádné přeplněné čekárny – jen normální den v nemocnici.

Další video, které má ukázat Wu-chan na Silvestra, ukazuje oslavu lidí na zcela přeplněných ulicích, jak pouští balónky. Bujaré oslavy zaznamenala i další čínská města, jak vidíte na videu níže:

 

Zdá se, že Lucernový festival v Šanghaji měl také dobrou návštěvnost, jak ukazuje následující video:

Mezitím kolují také videa, podle kterých jsou na recepci nemocnic zejména starší lidé, protože na pokojích není dostatečná kapacita. Údajně jde o nemocné s Covidem:

Podle čínské tiskové agentury Xinhua se však zdá, že se situace po krátkém „vrcholu“ v počtu hospitalizací vrací k normálu. Je třeba poznamenat, že imunitní systém mnoha lidí byl masivně oslaben s ohledem na restriktivní karanténní opatření, která platí od roku 2020. V Číně se navíc poslední rok uchýlili k extrémně tvrdým opatřením, což jistě oslabilo imunitní systém všech během roku často izolovaných lidí.

Ale jaký je účel všech covidových strašení západních mainstreamových médií ohledně Číny? Chtějí takto redaktoři ospravedlnit svůj postoj k lockdownu během přísných opatření ve svých vlastních zemích? Nebo je to možná proto, že Peking tlačil na používání čínských vakcín proti Covidu a nepřevedl desítky miliard dolarů do Pfizeru a Moderny?

Nebo se snad již i v Evropě pomalu ale jistě chystá další díl „covidového šílenství“?

Vzhledem k tomu, že Číňané do značné míry postrádají přirozenou imunitu kvůli neustálým lockdownům a politice nulového Covidu a experimentální vakcíny Covid nenabízejí žádnou skutečnou ochranu, dala se od počátku s ukončením restrikcí očekávat silná „vlna Covidu.“

Zároveň se zdá, že v současné době cirkulující varianty nejsou nebezpečné pro širokou masu lidí v Číně, i když si mezitím nebyli schopni vytvořit žádné protilátky.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Mají covidové lži o údajných hromadných úmrtích v Číně vyvolat další vlnu hysterie? (videa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout