Multikulturní Berlín se na Silvestra přeměnil ve válečnou zónu (videa)

Multikulturní Berlín se na Silvestra přeměnil ve válečnou zónu (videa)

V současné době se sčítají škody, které byly způsobeny během multikulturně obohacené silvestrovské noci. V Německu zatím nejsou zvyklí na Silvestra v takovém duchu, jaký je již roky běžný ve Francii, ovšem letos podle zpráv byl Berlín dokonce obohacenější než jakékoli z francouzských měst.

Přesto stále patří německá metropole do řad těch, které od vlády požadují další obohacování pod heslem: „Wir haben platz.“ Němci tak jen získávají to, oč si sami žádají.

Mládež v multikulturních čtvrtích opět na Nový rok proměnila Berlín a další německá města ve válečné zóny, ale letos zprávy naznačují, že útoky byly obzvláště brutální a cílené na záchranné služby, včetně sanitek.

V Berlíně policie a hasiči během silvestrovské noci reagovali na 3 943 incidentů, přičemž 15 hasičů a 18 policistů bylo zraněno. Podle deníku Bild došlo k obzvláště surovým útokům ve čtvrtích Kreuzberg a Neukölln s vysokým podílem migrantů.

„Došlo k desítkám útoků,“ říká senátorka Iris Sprangerová ze sociální demokracie (SPD).

Například v Kreuzbergu poté, co mladí muži zapálili barikády, byli hasiči, kteří přijeli oheň uhasit, napadeni 200 muži s kapucí. V Neuköllnu, který je jednou z nejvíce multikulturních čtvrtí v Německu, 50 pachatelů vypálilo rakety na záchranné složky.

V jedné znepokojivé scéně byla natočena skupina mužů, jak útočí na sanitku a házejí předměty do otevřených zadních dveří vozidla.

Další videa ukazují Araby a Turky, kteří házejí rakety na sanitky, když se pokoušejí projet ulicemi Berlína.

Mnoho incidentů bylo zachyceno na filmu, přičemž klipy zobrazovaly hořící vozidla, požáry ve vysokých bytových domech a jednoho policistu, který byl zasažen raketou přímo do helmy, která pak vzplála. Jeden policista a jeden hasič utrpěli vážná zranění a zůstávají hospitalizováni.

„Na naše vozidla se střílelo ilegálním střelivem,“ říká Thomas Kirstein z berlínského hasičského sboru. Policie hlásí, že na plně obsazené policejní auto byla hozena „nelegální kulová bomba“. Na jiném videu muž střílí do okna policejního auta.

V nastalém chaosu bylo zatčeno 103 lidí (98 mužů a pět žen). Berlínská policie na Twitteru napsala: „Násilí, které naši kolegové museli zažít na Silvestra, je nesnesitelné. Je úkolem společnosti jako celku, aby tomu jasně čelila. Děkujeme vám všem za nasazení a přejeme zraněným brzké uzdravení.“

Další video ukázalo mladého migranta, jak se vysmívá hasiči, když se pokoušel poskytnout rozhovor zpravodajským médiím.

Druhý den ráno byly po celém Berlíně vidět vyhořelé autobusy a automobily.

Georg Pazdersk, bývalý předseda parlamentní skupiny AfD v berlínské Sněmovně, napsal: „Kdy konečně přiznáme, že máme obrovský problém s mladými mužskými migranty z archaických společností, kteří se nechtějí integrovat? Umlčet problém znamená pokračovat v jeho propagaci.“

Další města, jako například Duisburg, byla také zasažena násilím, včetně útoků na záchranné služby.

„Člověk může jen kroutit hlavou. Politické vedení v Berlíně nenese za tuto katastrofu žádnou odpovědnost. Má pochopení pro lidi, kteří porušují pravidla,“ řekl deníku Bild bývalý starosta Neuköllnu, sociální demokrat (SPD) Heinz Buschkowsky.

„Každá slavnostní událost je vítanou příležitostí k útoku na úřady… To jsou nepřátelé a musí se s nimi bojovat. I zkušení záchranáři jsou šokováni rozsahem brutality. To musí konečně skončit. Stát už nesmí nečinně přihlížet, jak chaotičtí lidé opakovaně útočí na policisty a hasiče. Nejsou to triviální přestupky, jsou to zločiny,“ řekl deníku Bild lídr berlínské pobočky CDU Kai Wegner.

Předchozí roky se také nesly ve znamení extrémního násilí, zejména v Neuköllnu.

V prohlášení vydaném AfD strana napsala:

„V Berlíně na Silvestra zavládla anarchie. Byla to první ochutnávka budoucího každodenního života v německých městech, protože ačkoli úřady a tisk neústupně mlčí, pokud jde o konkrétní jména pachatelů, nesčetná videa z oné noci hovoří za vše: jsou to mladí, násilní muži s jižanským vzhledem, kteří sotva mluví německy. A nejen, že mohou nerušeně imigrovat, ale také dostanou vládou semaforu zaplacen pěkný život  z peněz z daní německých poplatníků.

Závěr, který se nyní vyvozuje z nepokojů, je stejně typický jako naivní: zákaz petard a kamer na záchranných vozidlech by to údajně měl napravit. Jako by na odpovídající klientelu tato opatření udělala dojem. Existuje pouze jeden účinný prostředek proti takovým scénám: konečně chránit hranice a okamžitě deportovat kriminální migranty.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

One thought on “Multikulturní Berlín se na Silvestra přeměnil ve válečnou zónu (videa)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout