Novinky ke srazu WEF: Proslov Klause Schwaba k veřejnosti a jména těch českých účastníků, kteří budou mít samostatný proslov

Novinky ke srazu WEF: Proslov Klause Schwaba k veřejnosti a jména těch českých účastníků, kteří budou mít samostatný proslov

Na úvod chci podotknout, že zatímco vloni byli zástupci České republiky pouhými diváky a „přebírači notiček“, pak letos se můžete „těšit“ i na to, že si budete mít možnost vyslechnout i naše politické loutky.

Jejich seznam jste si již mohli přečíst zde a níže se dozvíte, kdo z ČR bude promlouvat k tisícům dalších loutek na srazu WEF.

Ale všechno hezky popořadě.

Zakladatel Světového ekonomického fóra Klaus Schwab a jeho vedení oslovili veřejnost již dnes, tedy několik dní před výročním summitem v Davosu, aby vysvětlili, jak hodlají změnit celý svět.

Tento systémový přechod by měl vést k technologicky neutrální světové ekonomice, která bude vyhovovat všem pohlavím a učiní chování výroby a spotřeby šetrné ke klimatu ve všech odvětvích.

Za tímto účelem by měli politici, média, vzdělávací instituce, neziskovky a filantropové spolupracovat. Kromě klimatických změn, které byly označovány za „největší hrozbu pro lidstvo“, se letošní setkání zaměří na EU a hospodářskou krizi.

Na nejdůležitější výroky z tiskové konference se můžete podívat ve videu, které je anglicky s německými titulky.

Dnes se také objevil velmi detailní harmonogram summitu, včetně všech témat a řečníků. V podstatě se celým summitem prolíná šílená klimatická agenda a některá další velmi důležitá témata, která ostatně s klimatickou agendou většinou alespoň do jisté míry souvisí.

Po delší době bude mezi řečníky i český politik – ministr Síkela. Ten bude hovořit na téma: „Zvládnutí nové energetické ekonomiky.“ Podívat se na něho můžete v úterý někdy v době mezi 8.30 – 9.15. Poněkud nechápu, jakým může být tento diletant přínosem.

Možná bude radit ostatním politikům, jak co nejrychleji zlikvidovat energetickou soběstačnost jejich zemí a zajistit svým občanům co nejdražší energie. V kontextu toho, k jakým účelům podobné srazy slouží, by to bylo docela možné.

Ale to nejlepší nakonec. Sikela totiž nebude jediným českým řečníkem. Hovořit bude taktéž Babišova hvězda Věra Jourová. Ta bude samozřejmě coby vrchní bruselská cenzorka hovořit právě na toto téma.

Panel, ve kterém bude v úterý mezi 16.15 a 17.00 hovořit, se jmenuje: „Jasné a současné nebezpečí dezinformací.“ Tato velmi „oblíbená“ eurokomisařka, která se již druhé volební období velmi pilně věnuje zavedení co nejtvrdší cenzury v celé EU, je v Davosu poprvé.

Každopádně si nenechám její cenzorský panel v úterý ujít a výstup z něj zde zveřejním.

Ze stovek dalších témat, která se budou příští týden probírat detailněji, vybírám alespoň ta nejzajímavější. Ta, která lépe nastiňují, o čem celý summit bude. Takže mimo dvou výše uvedených, v nichž budou hovořit i kolaboranti z ČR, se budou probírat i tato témata:

 • Filantropie: Katalyzátor na ochranu naší planety
 • Otevřené fórum: Udržitelně obsluhované
 • Dekarbonizace: Nepřekonatelná výzva
 • Příprava 1 miliardy lidí na ekonomiku zítřka
 • Genderová parita pro hospodářskou obnovu
 • Otevřené fórum: Ochrana klimatu
 • Brazílie: Nový plán
 • Uvidíme se u soudu! Rostoucí vlna klimatických sporů
 • Tokenizované ekonomiky ožívají
 • Ohýbání emisní křivky
 • Stav pandemie
 • Proč potřebujeme bateriové pasy
 • Nedovolte, aby obavy z Greenwashingu zastavily důvěryhodnou akci
 • Tváří v tvář křehkosti: Digitální měny centrální banky
 • Nemovitosti v bodě zlomu
 • Otevřené fórum: Mobilizace pro klima
 • Jak vybudovat Metaverse pro všechny
 • Uvedení cirkulárního hospodářství do života (pozn:. jde o sdílení)
 • Zdravotní systémy: Budování prostřednictvím narušení (pozn.: hovoří šéf WHO)
 • Nepodmíněná mzda pro všechny
 • Udržování tempa v oblasti klimatu
 • 100 dní na překonání příští pandemie
 • Otevřené fórum: Klimatická migrace
 • Otevřené fórum: Vývoj městského života (pozn. megaměsta, 15minutová města, smart city..)
 • Pod duhou: Posouvání práv LGBTQIA+
 • Uvolnění zaměstnání pro uprchlíky
 • Jste připraveni na transparentnost mozku?
 • Posílení rasové a etnické spravedlnosti
 • Zahájení koalice ministrů obchodu pro klima (pozn.: už tedy víme, pro jaké instrukce je tam Sikela)
 • Na scénu nastupují odvážná nová města
 • Co dál s měnovou politikou?
 • Mapování ruských trajektorií
 • Transformace medicíny, předefinování života

Tolik k některým tématům. Vcelku se summitem prolíná klimatický podvod a témata kolem budoucí digitální diktatury (digitální měna, megaměsta, chytrá města, nepodmíněný příjem, sdílená ekonomika apod.). Zdá se, že ministři průmyslu si tentokrát jedou pro „klimatické notičky“ a nezapomíná se ani na falešné pandemie a cenzuru.

Vskutku „přínosný“ summit – jen nevím pro koho.

Mimochodem, ve výčtu mnoha řečníků z různých zemí světa se opakovaně u některých témat objevuje jméno Jiří Šedivý. Nejsem si jista, zda jde o generála Šedivého, ale nikdo jiný z ČR mne nenapadá. Na seznamu našich účastníků sice nefiguruje, ale to nic neznamená.

Průběžně budu samozřejmě  dění v Davosu sledovat a budu vás o všech výstupech, které budou stát za povšimnutí, informovat. Dopředu se tak nyní můžeme dozvědět o všem, co se na nás chystá v nejbližších letech.

Politika se totiž nedělá u nás doma, ale tam, odkud přichází notičky našim loutkám…

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 28 Průměrně: 5]

9 thoughts on “Novinky ke srazu WEF: Proslov Klause Schwaba k veřejnosti a jména těch českých účastníků, kteří budou mít samostatný proslov

   1. dekuji za odpoved, asi jsem v ni ani nedoufal 🙂

    hodne ctu Vas web a nejen ten, uz celkem dlouho, a je to opravdu az neuveritelne, co se to deje, jak je to vubec mozne, obcas si rikam, ze to az nemuze byt pravda, ale pak si vzdy vzpomenu, jak nase vlada za koronaviru porusovala Ustavu, takze se nestiti niceho. nejhorsi je, ze vetsina lidi jiz na to vsechno zapomela, obcas se zapojim do diskuzi na seznamu a ti by me obcas i snad sezrali, kdyz jim pripomenu, co se vsechno delo. nechapu, jak nasim mediim, po tom vsem jeste veri, vcetne soucasne „valky“… o soucane volbe prezidenta nemluve, skoda mluvit, je toho mnohem vic, ale to uz tady vsichni vedi…

 1. Hlavné správy dnes uverejnili článok o tom,že aj v Bratislave má o pár rokov vyrásť /zatiaľ pomerne malá a luxusná/ „15-minútová“ štvrť v priestore bývalých veľkých a už dávno neexistujúcich /jeden z nespočetných zločinov „liberálnej demokracie“ u nás/ priemyselných závodov. Konkrétne v blízkosti autobusovej stanice Nivy. Nemožno sa tejto iniciatíve čudovať, primátorský post obhájil na tvrdých drogách závislý ultraliberál Matúš Vallo a mestské zastupiteľstvo je tiež plné podobných živlov.

 2. Таkžе Ѕík еlа jе tаkу ѕu vеr е nní ре d оfі l, bu dеš mít Ѕí k е lо і а r m ádní о с h r а n k u? A ž v l é t ӗ n а ѕ а d í t е С Ѕ Ʀ Q -Ѕ Μ а náѕ bu d е tе kr mіt nаkа žе ným nа nо krу  ѕtаl оvým о bі l í m [ více zde: https://justpaste.it/gideon-intel-drop-26 ]?

  Ʀ á d і b у ѕ m е t ӗ t í m n а k r m і l і!

 3. pomatený diletant Síkela bude hovořit na fóru nikým nevoleného žida Švába, tak to musí být fakt už jenom legrace. Tím se ukazuje informační a obsahová a manipulativní prázdnota celého fóra. Tak teď můžeme být v klidu Síkela to všechno vyřeší pro celý svět. Čeho jsme se s těmi diletant musely dočkat. Jistě ničeho pěkného. Kdy už někdo konečně řekne tomu Švábovi, že lidé s ním a jeho loutkovodiči tu hru na slepou bábu už nikdy hrát nebude.

 4. V zozname vystupujúcich je už aj Maroš Šefčovič
  /1966/ – nielen neúspešný prezidentský kandidát , ale predovšetkým fanatický židovský zubatý eurofašista , bývalý veľvyslanec SR v Izraeli a vrah slovenských dopravných značiek /od 2015/. V prezidentskej kampani drzo klamal o návštevách kostola a vyprážaní rezňov – netreba sa rozpisovať, že v skutočnosti na smrť nenávidí kresťanstvo a bravčovinu ani iné ne-kóšer žrádlo by do papule nikdy nevzal. Ako vidieť, nielen moslimovia smú v prípade potreby klamať neveriacim, ale aj Židia. Tiso to fakt s tými výnimkami pohnojil…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout