Korupce v Bruselu: Hlavní obviněný italský europoslanec se chystá prozradit další jména korupčníků z EU

Korupce v Bruselu: Hlavní obviněný italský europoslanec se chystá prozradit další jména korupčníků z EU

Dosud zadržení europoslanci v rámci největší korupční kauzy v EU, jsou samozřejmě jen onou pověstnou špičkou ledovce. Zatím je jisté, že lobbovali nejen za Katar, ale byli korumpováni i Marokem, ale zřejmě také některými dalšími islámskými zeměmi.

Protože EU již dlouhodobě podporuje islamizaci Evropy, je jisté, že v případě zatčených půjde o „malé ryby.“ Podpora je totiž jasně patrná i z EK, jenže zatím nebyl zatčen ani jeden eurokomisař.

Otázka je, zda italský europoslanec udá opět jen další malé ryby nebo zda se v sítích zachytí i nějaká větší, třeba na úrovni eurokomise. Zřejmě nejzkorumpovanější osoba v EU, kterou je podle všeho sama šéfka EK, se však nyní dostává mimo pozornost.

Přitom její nezvykle úzké vztahy s Bourlou z Pfizeru a její soustavné odmítání zveřejnění jejich SMS komunikace, zavání nejen netransparentností, ale vzhledem k minulosti samotné Lejnové i korupcí.

Každopádně lze předpokládat, že korupčníci, kteří jsou vyšetřováni nyní, nebudou jedinými, kdo bude muset být na zbytek volebního období nahrazen…

Očekává se, že podezřelý strůjce korupčního skandálu v Bruselu, italský europoslanec Pier Antonio Panzeri, poskytne belgickému soudnictví nová jména německých, francouzských a italských korupčníků, řekl v pondělí euractivu právník vězněné řecké europoslankyně Evy Kaili .

„Existují zprávy a zvěsti, že vyzradí jména poslanců z Německa, Francie, Itálie a Belgie. Pokud jde o obyvatele Řecka, nemohu nic vyloučit, zvláště když je období před řeckými parlamentními volbami,“ řekl právník Michalis Dimitrakopoulos.

V souladu s tím Panzeri dosáhl dohody s belgickou justicí, že  sepíše podrobnosti o korupčním skandálu výměnou za mírnější trest. Panzeri bude poprvé svědčit v úterý poté, co se dohodl s belgickými úřady.

Podle Dimitrakopoulose by to však byl vysoce riskantní krok. Podle všeho by Panzeri měl zůstat ve vězení rok, pokud belgickému vyšetřovacímu orgánu sdělí jména.

Právník pokračoval: „Právě teď je naprosto nespolehlivý a zajímá ho pouze záchrana manželky a dcery a cokoli mu dají, to podepíše.“

Podle Dimitrakopoulose by se však tato dohoda mohla nakonec „zřítit“, protože by vyvolala silnou reakci těch, které Panzeri obvinil. V souladu s tím se proti němu již dva belgičtí europoslanci spikli a chtěli odhalit další obvinění proti Panzerimu, která on sám předtím tajil. „Pak se v tomto případě obchod zhroutí,“ řekl právník.

Dobře informovaný zdroj však EURACTIVu řekl: „Panzeri po dohodě sdělí belgickým soudním orgánům celou pravdu a nebude muset nic skrývat. Pokud tak neučiní, nejenže poruší dohodu, ale bude také obviněn z klamání justice.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout