Berlínská policie bude používat výraz „západní Asiaté“ pro Turky, Iráčany a Afghánce

Berlínská policie bude používat výraz „západní Asiaté“ pro Turky, Iráčany a Afghánce

Po nevídaných silvestrovských nepokojích se stovkami uhořelých aut, několika zraněnými policisty a hasiči a mnoha dalšími škodami na majetku, zřejmě přichází další ústupky těm, kdo řádili v ulicích a nyní se v klidu pohybují na svobodě.

Údajně jsou chudáci diskriminováni a to i tím, že jsou uváděny nejen země původu, ale třeba jen odkaz na „jižní“ původ. Toto spojení se navíc zpravidla zmiňuje ve vztahu ke kriminalitě, které v Berlíně obohacující etnika jednoznačně dominují.

Sice příliš nechápu, co se tím změní, neboť stále bude jasně patrné, že jde o cizince, nicméně „New speak“ do orwellovského světa zřejmě tak nějak patří…

Novoroční předsevzetí policistů v hlavním městě zní: volte pečlivější slovní zásobu. V doporučení pro „používání jazyka citlivého na diskriminaci“  je úředníkům řečeno, jaké termíny jsou vhodné.

► Policisté proto musí říkat „západní Asiaté“ místo „z jižních zemí.“ Důvod: Termín byl geograficky nepřesný a „negativně konotovaný médii“.

Šéf německých policejních odborů Rainer Wendt (66) se obává „zatajování reality“.

Wendt pro BILD: „V Berlíně není neobvyklé, že mladí muži z Turecka, Iráku nebo Libanonu jsou zapojeni do zločinů. Pokud jsou tito lidé označováni jako západní Asiaté, rozmazává to realitu“.

► Termín „uprchlík“ je také kontroverzní. Bylo by vhodnější, kdyby policisté mluvili o „lidech hledajících ochranu“.

Wendta to irituje. Vzhledem k problémům berlínské policie – klanové zločiny, islamismus atd. – taková doporučení vypadají jako výsměch policejnímu personálu.

Wendt k tomu dodává: „Nejlepší jazyková škola nepomáhá proti temným stránkám migrační politiky.“

Příkaz k používání jiného jazyka samozřejmě pochází z berlínské vládní rudo-zelené koalice. Berlín je v tomto ohledu velmi specifický, dlouhodobě chrání jak zločince z řad obohacovačů, tak klimatické extremisty.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Berlínská policie bude používat výraz „západní Asiaté“ pro Turky, Iráčany a Afghánce

  1. Nikto ma nikdy nedonúti, aby som prestal aj verejne používať výrazy ako Cigán, Škipetár, neger, mišling, Arabáč, ťavomrd, buzik, rákosník a podobne! /Nie tak dávno zakázala EÚ používať aj slovo pedofil./ A žiaden skutočný vlastenec v ČR ani SR by nemal v tomto prípade podľahnúť teroru politickej korektnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout