Žena v burce říká, že Alláh je důležitější než holandské zákony (video)

Žena v burce říká, že Alláh je důležitější než holandské zákony (video)

Muslimové nerespektují zákony v zemích káfirů, neboť jediným právním systémem, který vyznávají, je islámské právo šaría. V několika evropských zemích sice již několik let platí zákon, podle něhož nesmí chodit muslimky na veřejnosti v burce nebo nikábu (se zahaleným obličejem), přesto se toto nařízení mnohde nedodržuje, aniž by byly ty ženy, které zákon poruší, jakkoli perzekuovány.

Před třemi lety vstoupil v platnost „zákaz burky“ také v Holandsku. Čísla ukazují, že od té doby nebyla za porušení zákazu udělena žádná pokuta. Investigativní novinářka Amy Mek sdílela na Twitteru video „holandské“ ženy, která se odmítá přizpůsobit.

„Neměla byste se snažit ukázat alespoň trochu svou tvář, když to nyní vyžaduje zákon?“ ptá se tazatelka ženy v burce, která stojí před školou. „Pak bych musela ukázat svou tvář každému, kdo je ve škole, mužům i ženám, které tam jsou,“ odpovídá žena.

„To prostě nechci. Dávám svým dětem vzdělání, že Alláh, náš stvořitel, je důležitější než holandská pravidla a nesmíme se přizpůsobovat holandské společnosti,“ pokračuje žena.

„To je moje náboženská víra a Alláh je důležitější než my sami,“ říká. Tazatelka uvádí, že muslimka žije v Nizozemsku a musí dodržovat pravidla, která tam platí. „Kdybych se musela řídit těmito pravidly, znamená to, že bych to musela sundat a já si to nechci sundat.“

Zákon stanoví, že lidé, kteří nosí oblečení zakrývající obličej i poté, co vstoupí do veřejného prostoru, mohou být pokutováni. Zákaz platí ve školství, zdravotnictví, veřejné dopravě a vládních budovách. Jedná se o oblečení, které zcela zakrývá obličej nebo jej zakrývá tak, aby byly vidět pouze oči.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Žena v burce říká, že Alláh je důležitější než holandské zákony (video)

  1. O pár rokov povinné oblečenie pre každú ženu v Holandsku /a nielen tam/ .Aj nemoslimku. Ako v Saudskej Arábii. Inak bude hroziť až trest smrti, tak ako za prostitúciu, sex na jednu noc s výnimkou znásilnenia nemoslimky moslimom, fajčenie marihuany, odpadlíctvo od islamu, presviedčanie k jeho opusteniu, akúkoľvek kritiku tohto náboženstva /jediného povoleného a už teraz tam fakticky prevládajúceho/ a podobne..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout