Zatím 61 mrtvých: Švédsko hlásí rekordní počet zastřelených v tomto roce

Zatím 61 mrtvých: Švédsko hlásí rekordní počet zastřelených v tomto roce

Letos padá ve Švédsku jeden rekord za druhýn. Země je již šampionem v počtu přestřelek, bombových a granátových útoků nebo znásilnění. Další rekord nyní hlásí v počtu zastřelených.

Střelba ve Švédsku překonala rekordy s 61 mrtvými při střelbě v letošním roce. Zároveň bylo v celém zbytku severského regionu dohromady zavražděno střelnou zbraní jen deset lidí.

Rok 2022 slibuje, že bude pro Švédsko nejkrvavějším rokem v době míru. Od přelomu roku do dnešního dne došlo podle policejních statistik v zemi k 61 smrtelným střelbám.

Toto číslo již překonalo loňský rekord 48 vražd.

Většina násilných trestných činů souvisejících se střelnými zbraněmi je připisována velké švédské přistěhovalecké populaci. Statistiky policie ukazují, že téměř všech 5 000 členů gangů ve Švédsku jsou buď první nebo druhá generace přistěhovalců.

Švédsko je již dlouho v centru pozornosti v mezinárodním měřítku kvůli své transformaci z kdysi mírumilovné společnosti na nejnebezpečnější zemi Evropy.

Od vítězství pravicové koalice ve volbách jsou nyní slibována přísnější opatření proti kriminalitě. Vláda navrhuje vytvoření zón, kde mohou být podezřelí zadrženi a prohledáni, stejně jako některá zlepšení trestů a rozšíření pravomocí úřadů.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Zatím 61 mrtvých: Švédsko hlásí rekordní počet zastřelených v tomto roce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout