Twitter odhaluje, jak byla na všech sociálních sítích záměrně manipulována diskuze o Covidu

Twitter odhaluje, jak byla na všech sociálních sítích záměrně manipulována diskuze o Covidu

V tomto ohledu samozřejmě nejde jen o Twitter, ale také o Facebook a další cenzurované sociální sítě. Nejen média, ale také sociální platformy mají sloužit k šíření propagandy a vytváření těch „správných“ názorů.

Od doby, co převzal Twitter Elon Musk, skončila nejen cenzura, ale zároveň došlo k odhalování politických manipulací, ke kterým je nejen Twitter využíván.

Jak již bylo odhaleno, tak Twitter měl velmi zásadní podíl na cenzuře informací o notebbooku Huntera Bidena, neboť bylo jasné, že aféra by Bidenovu rodinu zkompromitovala natolik, že by bylo velmi těžké zfalšovat volby, ve kterých by svůj hlas nehodila i spousta skalních demokratických voličů.

Po informacích stran Bidenovy aféry nyní Musk informuje o tom, jak záměrně Twitter (a tudíž samozřejmě i Facebook apod.) manipuloval covidovými informacemi.

Lži, které šířila oficiální média a vláda, měly být propagovány, zatímco pravda sdělovaná nezkorumpovanými odborníky byla záměrně cenzurována…

Elon Musk v pondělí zveřejnil další informace o účelových manipulacích na Twitteru. V 39bodovém seznamu uvedl detailněji různé případy zcela neopodstatněné cenzury. Níže si můžete přečíst zásadní body, podle nichž se řídila cenzura nejen na Twitteru, ale i na dalších sociálních sítích včetně Facebooku, Youtube, vyhledávačů apod.

I když Musk hovoří o situaci v USA, tak v EU se jelo podle úplně totožných instrukcí, jen za cenzurou stál Brusel (Jourová) a samozřejmě i jednotlivé vlády…

Jak Twitter zmanipuloval debatu o Covidu:

 • Byly cenzurovány i informace zcela pravdivé, ale takové, které se nehodily do oficiální vládní propagandy. Cenzurováni byli i skuteční odborníci, zatímco mnohdy lživé informace vládní propagandy byly šířeny v maximální míře.
 • Twitter (a zcela jistě i další platformy) vytvářel „black list“ – seznamy uživatelů se „závadnými“ názory
 • Vláda Spojených států tlačila na Twitter a další platformy sociálních médií, aby zvýšily určitý obsah a potlačily jiný obsah o Covid-19. Dělo se to jak za Trumpa, tak za Bidena.
 • Když Bidenův administrátor převzal vedení, jedna z jejich prvních žádostí o schůzku s vedoucími pracovníky Twitteru byla o Covidu. Důraz byl kladen na „anti-vaxerské účty“.
 • Bidenův tým byl „velmi naštvaný“, že Twitter nebyl agresivnější při deplatformizaci více účtů. Chtěli, aby Twitter dělal víc.
 • Twitter potlačil názory – mnohé od lékařů a vědeckých expertů – které byly v rozporu s oficiálními stanovisky Bílého domu. V důsledku toho se ztratila legitimní zjištění a otázky, které by rozšířily veřejnou debatu.
 • Velkou část moderování obsahu prováděli roboti, vyškolení na strojovém učení a umělé inteligenci – působivé ve svém inženýrství, ale stále příliš hrubé pro tak nuancovanou práci. Často se tak stávalo, že omylem zcenzurovali i provládní názory.
 • Disidentský, ale legitimní obsah byl nevyhnutelně označen za dezinformaci a účty lékařů a dalších osob byly pozastaveny jak za tweetování názorů, tak za prokazatelně pravdivé informace.
 • Cenzurováni byli dokonce i odborníci, kteří odkazovali na recenzované studie, jejichž výsledky však nesouzní se státní propagandou.
 • Informace, které například prokazovaly škodlivost očkování nebo které by mohly být vnímány jako zlehčování rizik Covidu, zejména pro děti, byly zmírněny, a dokonce potlačovány. Bez ohledu na to, zda byly tyto názory správné nebo přijaté v zahraničí.

A na závěr si Musk položil otázku:

Jak by tato pandemie a její následky mohly vypadat, kdyby na Twitteru a dalších platformách sociálních médií – nemluvě o mainstreamovém tisku – proběhla otevřenější debata o původu Covidu, o lockdownech, o skutečných rizicích Covidu u dětí a mnoho dalšího?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.9]

One thought on “Twitter odhaluje, jak byla na všech sociálních sítích záměrně manipulována diskuze o Covidu

 1. A to má byť akože všetko? Žiadna zodpovednosť? Nič? Tak potom srať na takýto systém!!! To za komunistov, by si nik nemohol dovoliť. Rýchlo by s ním urobili poriadok. Možno by aj za to odvisol.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout