Zde máte odpověď na to, proč budou války nadále podporovány a nikoli ukončeny

Zde máte odpověď na to, proč budou války nadále podporovány a nikoli ukončeny

Války jsou skvělý byznys, bez nich by zbrojní korporace dávno zbankrotovaly. USA jsou na válkách doslova závislé, ostatně, za posledních 70 let jich rozdmýchaly bezpočet.

I proto jsem přesvědčena, že k jaderné válce nedojde, zájem je prodávat a ne ukončit život na zemi tak, aby neměl kdo nakupovat. Výroba konvenčních zbraní jede ve velkém a na to, aby se mohly vyrábět další, je třeba je spotřebovávat. A je jedno kým, ostatně, 70% zbraní poslaných Západem na Ukrajinu skončilo neznámo kde, velmi pravděpodobně ve vlastnictví zločineckých organizací, mafií a islámských bojůvek.

To ovšem nikomu nevadí, důležité je, že poptávka trvá. Války tak nikdy neskončí, vždy se najde vhodná záminka k tomu, aby mohl být vyvolán  další a další konflikt. Ostatně, kolik z vás ví, že v poslední době probíhají boje například na okupovaných územích Sýrie, v Etiopii nebo Somálsku?

A to nehovořím o občanských válkách, ale o bojích za účasti světového drába. Konkrétně v Etiopii to vypadá na větší konflikt, takže je více než pravděpodobné, že miliony tamních obyvatel již brzy zamíří směr Evropa.

Ale zpět k odpovědi na to, proč budou války i nadále podporovány…

Dvě armády jsou totiž největšími zaměstnavateli na světě.

Podle údajů Světového ekonomického fóra pracuje pro americké ministerstvo obrany kolem 3,2 milionu lidí. 2,3 milionu lidí pracuje pro čínskou armádu. Na třetím místě jako první civilní zaměstnavatel následoval americký tržní řetězec Walmart s 2,1 milionu zaměstnanců, následovaný řetězcem rychlého občerstvení McDonald’s (1,9 milionu). Vedle britského zdravotnického sektoru následují čínští a indičtí zaměstnavatelé. Zahrnuty jsou pouze organizace uvedené na seznamu Světového ekonomického fóra:

Infografika: Největší světoví zaměstnavatelé |  další

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 4.7]

2 thoughts on “Zde máte odpověď na to, proč budou války nadále podporovány a nikoli ukončeny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout