V Berlíně se musí opakovat volby, falšování bylo tak okaté, že se stížnosti nedaly smést ze stolu

V Berlíně se musí opakovat volby, falšování bylo tak okaté, že se stížnosti nedaly smést ze stolu

Dnes se hned v několika článcích podíváme na volby. V současné době je totiž po celém světě vidět tak bezprecedentní falšování a manipulace, že to snad nemá za poslední století obdoby.

Je možné, že k falšování voleb a různým manipulacím přispěly poslední prezidentské volby v USA, kde prošly takové manipulace,  jaké by snad nemohly projít ani v nejedné banánové republice. Podle toho, co se dělo (a vlastně stále děje i při současném sčítání) u voleb do amerického Kongresu, se jen ukazuje, že tato praxe se zřejmě v USA ujala i do budoucna.

Jasné manipulace byly zjištěny také v Brazílii, kde již dva týdny probíhají mohutné demonstrace a o snaze ovlivnit volby v Mexiku si ještě napíšeme.

Ovšem o manipulacích se hovoří také v případě evropských voleb, jako tomu bylo například ve finále voleb ve Francii. Tam se nahlášenými manipulacemi příliš nikdo nezabýval, ovšem jiná situace byla v Německu – a to konkrétně v Berlíně.

Tam již totiž zašli s falšováním tak daleko, že to nešlo zamést pod koberec jako v mnoha jiných případech. Volby se tak v německé metropoli musí opakovat.

Snad netřeba připomínat, že falšování šlo plně ve prospěch vítačské levice v čele se Zelenými…

Volby do berlínské Sněmovny reprezentantů se musí v plném rozsahu opakovat. Hlasování ze září 2021 bylo neplatné, uvedl ve středu berlínský ústavní soud. Výsledek už nakonec není překvapivý, ale důsledky jsou dalekosáhlé.

Volby do berlínské Sněmovny reprezentantů, které byly poznamenány četnými manipulacemi, se musí v plném rozsahu opakovat. Oznámil to ve středu berlínský ústavní soud. Hlasování ze září 2021 je neplatné. Soudci tak setrvali na svém původním hodnocení, které již vysvětlila předsedkyně soudu Ludgera Seltingová při ústním jednání na konci září.

Nové volby se nyní musí uskutečnit do 90 dnů. Volby se mají opakovat 12. února 2023. Oznámil to ve středu státní úředník Stephan Bröchler. Oficiální oznámení termínu se uskuteční v pátek v Úředním věstníku, řekl Bröchler.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

2 thoughts on “V Berlíně se musí opakovat volby, falšování bylo tak okaté, že se stížnosti nedaly smést ze stolu

  1. Mám otázku. A co všechny kroky, opatření, předpisy, vyhlášky, které tento podvodně zvolený parlament za těch 12 měsíců přijal? Budou anulovány? No měly by být, když o nich hlasovali podvodně zvolení poslanci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout