Teroristický útok na rušné ulici v Istanbulu (videa + aktualizace)

Teroristický útok na rušné ulici v Istanbulu (videa + aktualizace)

K teroristickému útoku, k němuž došlo dnes odpoledne asi v 16:20 tamního času (u nás 15:20), není prozatím více informací. Vzhledem ke značnému počtu zraněných je více než pravděpodobné, že také mrtvých bude během následujících hodin, ale i dnů, přibývat.

Istanbulská generální prokuratura zahájila vyšetřování teroristického útoku na základě faktů, které byly zjištěny o výbuchu. Korespondent DHA Hasan Yildirim hlásil z oblasti tragédie:

„Civilisté jsou odháněni z místa činu. Ozvala se silná exploze. Poté, co byl incident oznámen, vyrazili na místo hasiči a sanitky. Zatím není jasné, zda k samotnému výbuchu došlo v budově nebo na ulici.“

Zvláštní služby uzavřely oblast, byly tam vyslány desítky sanitek a policejních sil. Informace se upřesňují.

K útoku došlo v době, kdy byla pěší zóna obzvlášť frekventovaná. Údajně takto zemřelo nejméně osm lidí, některé zdroje hovoří „pouze“ o šesti obětech. Prozatím se uvádí, že zraněných je celkem 52.

Snímky šířené přes sociální sítě ukazovaly lidi ležící na zemi. Místo detonace, ulice Istiklal, je turistickým centrem evropské části turecké metropole.

Záchranáři a policie jsou na místě ve velkém počtu, uvedla státní televize TRT. Údajně tam bylo několik mrtvých a zraněných.

Za útokem měla podle posledních informací stát sebevražedná atentátnice. Shrnutí videí výše najdete v tomto videu:

Podle aktuálních informací je zraněných 81 a mrtvých zatím 6.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Teroristický útok na rušné ulici v Istanbulu (videa + aktualizace)

  1. Nepochybujem o tom,že najhorší diktátor Európy Erdogan tento útok nariadil sám,aby mohol zlikvidovať všetku ešte existujúcu opozíciu v Turecku a zaviesť ešte tvrdšie islamské pravidlá plus obnovenie trestu smrti /myslíte si,že EÚ ho vyškrtne zo zoznamu kandidátskych krajín? Nerobte si ilúzie!/ . Podobne Hitler dal zapáliť Ríšsky snem, aby mohol získať neobmedzenú moc. Žiadny ISIS, žiadna CIA, ale typická islamská špinavosť najhrubšieho zrna.
    Mimochodom, najkrutejších zločincov východnej Európy a zároveń najlepších kamarátov – Erdogana, Orbána, Thaciho a Kaczynského , ktorí sa nikdy nevzdali myšlienky prepísať hranice Európy – nemá kto zabiť. Nechápem, prečo CIA a Soros nechávajú hlavne prvých dvoch ešte stále nažive.

  2. Trúfam si napadnúť,že tá teroristka bola v skutočnosti taký Marinus van der Lubbe v sukni – najatá tureckou tajnou službou – a po splnení jej „úlohy“ bola samozrejme odstrelená ako pes.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout