Nizozemsko bude jako první evropská země sledovat všechny transakce nad 100 eur

Nizozemsko bude jako první evropská země sledovat všechny transakce nad 100 eur

A můžete si být jistí, že u Nizozemska nezůstane. Dřív či později se podobná praxe zavede po celé EU. Při stávající inflaci tak již brzy bude podobná částka znamenat, že bude sledován i běžný rodinný nákup potravin.

Jde samozřejmě o další krok ve sledování toho, co a kde nakupujete. Dostáváme se tak opět o něco blíž ke světu, kde jsou všichni pod úplným dohledem. Podobná praxe může – po převedení na digitální programovatelnou měnu vázanou na ID a sociální kredity – dostat každého občana pod plnou kontrolu.

Nizozemská ministryně financí Sigrid Kaagová prosazuje spuštění digitální měny centrální banky (CBDC) v Nizozemsku a schválení zákona, který by bankám ukládal povinnost sledovat všechny transakce nad 100 eur.

Evropská centrální banka se rovněž zavázala k digitálnímu euru. Kritici však varují, že CBDC lze použít ke sledování občanů, což potenciálně porušuje některé občanské svobody.

V červenci Kaagová napsala dopis Sněmovně reprezentantů o digitálním euru: „Zavedení digitálního eura je stále reálnější. Myslím, že je důležité, abychom se my v Nizozemsku s naší inovativní a otevřenou ekonomikou aktivně účastnili těchto úvah.“

Dodala, že CBDC „je na předním místě agendy Euroskupiny, také díky odhodlání Nizozemska“.

„Ochrana soukromí uživatelů by měla být pečlivě naplánována, stejně jako záruky, které zabrání tomu, aby bylo digitální euro používáno k praní špinavých peněz, financování terorismu a daňovým únikům,“ napsala.

„Řada členských států zdůrazňovala, že je důležité udržet tempo ve vývoji digitálního eura, a že projekt by měl pokračovat,“ řekla Kaagová.

„Věříme, že je čas využít AI k efektivnějšímu sledování toků peněz z trestné činnosti. Nedávná historie ukázala, že banky se potýkají s tím, aby to dokázaly na individuálním základě nákladově efektivním způsobem. K cíli  jistě přispěje i to, že to banky spolu s novelou zákona mohou řešit. Práva zákazníků přesto potřebují určitou ochranu,“ řekl Wouter Sein, odborník na kybernetické, datové a technologické právo ze společnosti Pinsent Masons.

Jak uvedla nizozemská tisková agentura Business AM, Kaagová v současné době pracuje na návrhu zákona, který by bankám uložil povinnost sledovat transakce nad 100 eur. V souladu s tím by banky měly mít povinnost ukládat transakce nad 100 EUR v databázi přístupné vládě.

K tomu jen podotýkám, že podobná databáze může být velmi užitečná v době, kdy se začne zavádět digitální diktatura s programovatelnou digitální měnou a sociálními kredity…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.8]

5 thoughts on “Nizozemsko bude jako první evropská země sledovat všechny transakce nad 100 eur

  1. hrozny ještě že nemam svoji vlastni rodinu i tak budu mit dost těžky život abych tehle diktatuře odolal brzy bude Totalita ta nejhorši co kdy byla

  2. Nad 100 eur? No, při současném tempu zvyšování cen pak tedy budou muset evidovat i každý týdenní nákup potravin. Je vidět, že demencí trpí celý ten jejich „svět“. Celý svět je podle těchto debilů USA, VB a jejich přívěsky, takže v podstatě pár zemí. Zažila jsem toho dost, ale takovou přehlídku idiocie, arogance a agresivity tedy ještě ne.

  3. je to výsměch a plivanec do tváře všem obyčejným lidem s plánovanou kontrolou nad 100 Eur. Sami si ve velkých bankách perou miliardy dolarů denně z kokainu a jiných svinstev.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout