Lodě neziskovek stále krouží nedaleko Itálie, Německo žádá Itálii, aby okamžitě otevřela přístavy

Lodě neziskovek stále krouží nedaleko Itálie, Německo žádá Itálii, aby okamžitě otevřela přístavy

Hlavním důvodem proč byla zvolena současná italská vláda, bylo stále častější obohacování místních obyvatel africkými vetřelci, přičemž poslední kapkou byl zřejmě Silvestr, kdy byly velkými skupinami severoafrických muslimů v Miláně znásilňovány dívky, slavící příchod nového roku.

Stále více čtvrtí italských měst se stává no-go zónami a Italové se dokonce přestávají cítit bezpečně i ve vlastních domovech, neboť  zejména v poslední době dochází stále častěji i ke vloupání do domovů Italů – a to i za jejich přítomnosti.

Italové tak volili zejména ty, kdo slibovali, že uzavřou přístavy a velmi výrazně zpřísní migrační politiku. Pokud by tedy nyní italská vláda poslechla Německo, kde si voliči dle výsledků voleb přejí i nadále vítat, šla by přímo proti svým slibům. Německo totiž žádá okamžité otevření přístavů, zejména proto, že jedna z neziskovek pluje pod německou vlajkou a dvě ze tří čekajících lodí jsou vlastněny německými neziskovkami.

Tři lodě neziskovek s více než 1000 lidmi na palubě čekají na zakotvení u italského pobřeží, ale premiérka Giorgia Meloniová a ministr vnitra Matteo Piantedosi rozhodně odmítají německé požadavky, aby lodě zakotvily v italských přístavech.

Římské ministerstvo zahraničí ve čtvrtek potvrdilo, že již dříve poslalo Berlínu ústní nótu, v níž ho požádalo, aby přijal migranty na palubě lodi Humanity 1, která pluje pod německou vlajkou. Italské ministerstvo dodalo, že německá strana byla požádána o informace o lidech na palubě.

Diplomatický dokument datovaný 23. října zveřejnila ve středu veřejnoprávní televize RAI3. Berlínské ministerstvo zahraničí ve své reakci vyzvalo Řím, aby co nejdříve poskytl pomoc lidem na palubě lodi neziskovky, včetně více než údajně 100 nezletilých.

„Záchrana lidí ve smrtelném nebezpečí je nejdůležitější věc,“ stojí v prohlášení německého velvyslanectví, které vyzývá Itálii, aby umožnila lodím zakotvit.

„Pokud Německo věří, že existuje humanitární problém, mělo by se o něj postarat, Itálie se nemůže stát útočištěm všech přistěhovalců,“ řekl ministr pro vztahy s parlamentem Luca Ciriani v pořadu“ Agorà“ na televizním kanálu Rai3.

Podle Piantedosiho by evropské země, pod jejichž vlajkami lodě plují, měly vítat ty, kteří jsou na jejich palubách. Jediným způsobem, jak vyřešit invazní tok, je podle něj úplné zastavení vyplutí od libyjských břehů.

Ciriani podpořil Piantedosiho tvrdou linii ohledně migrace a řekl: „Nemůžeme být jednoduše terminálem možností, které se odehrávají jinde. Jsme seriózní země, Itálie je plně suverénní země.“

Ciriani také zopakoval Piantedosiho postoj a řekl, že vyvěšení německých vlajek by mělo naznačovat odpovědnost Německa za migranty na těchto lodích.

„Pokud má Německo v úmyslu jednat v mezinárodních vodách, pak musí také převzít odpovědnost za rozhodnutí učiněná loděmi plujícími pod jeho vlajkou,“ řekl Ciriani, který dodal: „Nemůžeme přijmout, že Německo rozhoduje za nás.“

Připomínám, že ve Středozemním moři operuje mnoho německých lodí neziskovek, které loví ilegály u libyjských břehů. Neziskovky byly také obviněny ze spolupráce s libyjskými pašeráky a ze zprostředkování setkání s pašeráky na otevřeném moři za účelem přesunu migrantů. Mnoho z těchto lodí je podporováno finančními prostředky německých církví, i když 99% připluvších jsou muslimové.

Se 179 lidmi na palubě nyní čeká německá loď Humanity 1 asi 18 kilometrů od italských teritoriálních vod. Na zakotvení s 572 lidmi na palubě čeká také Geo Barents, plavidlo provozované Lékaři bez hranic, a Ocean Viking, francouzské plavidlo organizace SOS Mediterranée, registrované v Norsku, přepravuje více než 200 lidí. Plavidla vzala na palubu lidi v mezinárodních vodách mezi 22. a 29. říjnem.

Itálie nadále odmítá povolit lodím zakotvit. Ocean Viking již ve čtvrtek požádal Španělsko, Francii a Řecko, aby jim umožnily přistát.

Ministr vnitra již dříve dekretem prohlásil přistání lodí Humanity 1 a Ocean Viking za nebezpečné s odvoláním na důvody národní bezpečnosti.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.8]

One thought on “Lodě neziskovek stále krouží nedaleko Itálie, Německo žádá Itálii, aby okamžitě otevřela přístavy

  1. Ano skopčáci mohou už jen žádat, neb doba kdy mohli nařizovat je už dávnou historií a je jen dobře že Italové dostali rozum. Že je na palubách tisíc parazitů? No a? Kdo si je pozval a myslel že na tom vydělá tak nechť se nyní stará, jaká pak humanita.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout