Italové ignorují EU i Francii, loď neziskovky se vydala do francouzského Toulonu, Francie v odvetě posiluje kontroly na hranicích

Italové ignorují EU i Francii, loď neziskovky se vydala do francouzského Toulonu, Francie v odvetě posiluje kontroly na hranicích

Dnes došlo dokonce až k diplomatické roztržce, která vedla k uzavření hranic mezi Itálií a Francií. Od včerejška probíhá komunikace mezi ministry vnitra obou zemí, do čehož se – jak již víte – zapletla také EU.

Itálie je přesvědčená, že loď, kterou vlastní Sorosem dotovaná francouzská neziskovka SOS Mediteranee, jejíž francouzská posádka pluje pod norskou vlajkou na lodi Ocean Viking, by měla směřovat do Francie nebo Norska. Logicky se však vzhledem ke vzdálenosti nabízí právě Francie, která nakonec umožnila lodi přistát.

Za zmínku stojí i hlášky francouzského ministra vnitra Darmanina:

„Francie hluboce lituje, že se Itálie rozhodla nepovažovat se za zodpovědný evropský stát.“

„Itálie nesplnila povinnost lidskosti.“

„Francie přijme opatření k posílení kontrol na vnitřních hranicích s Itálií,“ byla jeho poslední hláška, než se loď vydala směr francouzské břehy:

Zde je třeba připomenout, že zejména Tunisané, kteří dorazí do Itálie, míří ve většině případů do Francie – a to přes hraniční přechod Ventimiglia. Právě tam by nyní měly být zpřísněné kontroly tak, aby se invazisté do země jen tak nedostali, takže by nadále obohacovali Itálii.

V reakci na uzavření přístavů pro lodě zahraničních neziskovek (celých 8 je německých, dále dvě francouzské a jedna španělská) se rozhodla na moře vyplout loď Mare Jonio italské neziskovky, která nebyla od léta u libyjských břehů. Problém je, že tuto loď budou muset do přístavu vpustit. Nyní tak nezbývá, než připravit zákony tak, aby mohli pašování zakázat i italským neziskovkám.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Italové ignorují EU i Francii, loď neziskovky se vydala do francouzského Toulonu, Francie v odvetě posiluje kontroly na hranicích

  1. Zakon proti pasovani z afriky staci napr takto :
    Mas-li na palube negra, pobrezni straz lod potopi. Potapeni lodi je preferovano dale od pobrezi. Pripadne plavacky je potreba strilet, tak aby se na breh nedosal nikdo.
    Timto postupem se zajisti ze pripadni narusitele, organizatorii jiz podruhe tento cin nespachaji. Rovnez zidovske penize utopene morskem dne potesi kazdeho vlastence.

    Na ochranu hranic je mozne pouzivat vodni, podvodni, pozemni i letecke drony. Provoz dronu je ve srovnani skod napachanych invazi velmi levny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout