Francie: Maročan náhodně útočil na ulici na lidi, které škrtil – jedna žena je ve velmi vážném stavu

Francie: Maročan náhodně útočil na ulici na lidi, které škrtil – jedna žena je ve velmi vážném stavu

Tentokrát si napíšeme nejen o tomto aktuálním útoku, ale i o několika dalších případech obohacování, k nimž došlo v posledních dnech ve Francii. Případů obohacování valem přibývá, takže se ani nelze zmínit o každém samostatně. Ve výčtu tak bude opět jen menší výběr…

Maročan, který je v zemi ilegálně, byl zatčen ve středu večer ve Villeurbanne (Rhône). Je podezřelý ze škrcení čtyř kolemjdoucích, včetně 70leté ženy, která byla také surově zbita a je ve vážném stavu v nemocnici.

70letá žena byla tento čtvrtek hospitalizována v kritickém stavu v kómatu poté, co byla násilně napadena na ulici mužem ve Villeurbanne (Rhône). 25letý útočník napadl tři další kolemjdoucí, než byl zatčen a vzat do vazby.

Údajný agresor – již policii známý – byl zatčen krátce poté, co došlo k činu, na Avenue Condorcet ve Villeurbanne.

Farmáři v oblasti ilegálního cikánského tábora si stěžují na velmi časté krádeže zejména ovcí a jiných zvířat. Zvláštní vyslanec farmářů říká, že jsou proti krádežím bezmocní. Jeden z farmářů, který zloděje zastřelil, byl nedávno odsouzen do vězení.

V posledních dvou dnech došlo k několika požárům kostelů. Požár vypukl například v katedrále Saint-Pol-de-Léon (Finistère), ve čtvrtek 17. listopadu 2022.  Na místě bylo mobilizováno třináct hasičů. O den dřív zapálili „mladíci“ kostel v Pont-de-Chéruy. V obou případech se podařilo kostel uhasit dřív, než došlo k nezvratným škodám…

V Paříži byl zatčen Alžířan, který napadal ženy v regionálních vlacích. Ihned po výslechu byl propuštěn, takže v osahávání může i nadále pokračovat a zřejmě je jen otázkou času, než bude nahlášeno znásilnění. Vetřelec je již policii znám i jako pachatel několika krádeží.

Učitelka dějepisu na Chantemerle College v Corbeil-Essonnes (Essonne) byla nucena podat stížnost kvůli výhružkám bývalých žáků, kteří jí vyhrožují, že dopadne jako Samuel Paty, kterému muslim uřízl hlavu. Učitelka dějepisu byla umístěna pod policejní ochranu.

V úterý 15. listopadu byl v Rennes několikrát pobodán 54letý muž. Byl napaden drogovými dealery. Byl několikrát bodnut, mimo jiné do hrudníku a krku poté, co se snažil dealery z přízemí domu, kde bydlí, vyhnat.

Téměř 50 hrobů znesvěcených na hřbitově Graville v Le Havru

Policisté z Le Havre zaznamenali asi 50 znesvěcených hrobů ve středu 16. listopadu. Rodiny zesnulých jsou zvány, aby zítra přišly hroby zkontrolovat. Policie zahájila vyšetřování. Zde jen poznamenávám, že podobný čin je velmi obvyklý třeba i ve Švédsku, jedná se většinou o hroby původního obyvatelstva.

 

 

Ve čtvrtek došlo v Paříži k likvidaci ilegálního tábora, kde pobývalo asi 800 obohacovačů. Ti byli ubytováni v náhradním zařízení. Viz video:

Annecy: 30letý muž byl brutálně zbit, když se na ulici snažil bránit napadenou ženu.  Oběť byla hospitalizována na dobu 10 dnů a na 30 dní je v úplné pracovní neschopnosti.

Toulouse: 23letá žena byla v metru pobodána kvůli mobilnímu telefonu. Lehce zraněná 23letá žena dokázala útočníka pronásledovat a podařilo se jí získat telefon. Muž pak utekl, zatímco oběť kontaktovala záchranáře, kteří jí poskytli potřebnou péči. Tehdy byla informována policie a byla schopna shromáždit informace o incidentu  předtím, než byla žena převezena na kliniku.

V pondělí 14. listopadu 2022 kolem 4. hodiny ranní uviděla městská policie v Tours muže s nožem v ruce na rue Édouard-Vaillant. Čepel nože byla velmi dlouhá, asi 30 centimetrů. Policie se ho pokusila zatknout, ale 16letý mladík odmítl odložit zbraň, když k němu mířila policie. Byli nuceni přivolat posily, aby zasáhly.

Narbonne: 24letý muž nigerijského původu, který se ve středu ráno nacházel ve vstupní hale budovy, odmítl dát policii své doklady totožnosti. „Ukázalo se, že muž je žadatelem o azyl ve Francii. Azyl mu byl zamítnut. Proti rozhodnutí se  odvolal,“ uvádí odborový svaz Alliance de l’Aude prostřednictvím prohlášení. Pohraniční policie požádala muže, aby je následoval, ale on odmítl a bojoval s policisty „velmi“ násilným způsobem. Nigerijec při potyčce dva policisty zranil. Oba jsou ve dvoutýdenní pracovní neschopnosti.

Tolik alespoň malá ukázka obohacování Francie z posledních dní. K případům lze přičíst i vraždu ze cti 19leté Francouzky, o níž jsem se zde zmínila již dříve….

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout