Estonsko schválilo zákon o likvidaci ruských památníků

Estonsko schválilo zákon o likvidaci ruských památníků

Estonsko začíná likvidovat veškeré sovětské památníky ze 2. světové války. Takové, jakých je po celé Evropě spousta. Lze předpokládat, že některé vlády si rády vezmou z této pobaltské země příklad. Je možné to očekávat zejména ze strany polské nebo naší vlády, které se momentálně řadí k bezkonkurenčně největším rusobijcům.

V tomto kontextu je ovšem zajímavé, že jiné okupační režimy nevadí, zatím není slyšet nic podobného ve vztahu k USA, tedy bezkonkurenčně největšímu světovému okupantovi…

Estonská vláda nyní schválila několik změn stavebního zákona, které budou regulovat demolici sovětských válečných pomníků. Stavby, které ospravedlňují „okupační režim“, by neměly být ve veřejném prostoru tolerovány, vysvětluje estonská strana.

Ministerstvo spravedlnosti nyní připravilo návrh zákona, který má doplnit současný stavební zákon. Oznámila to vládní tisková služba 10. listopadu.

Návrh by měl mimo jiné stanovit, že pomníky a sochy nemohou „podporovat a ospravedlňovat agresi, genocidu a zločiny proti lidskosti nebo válečné zločiny.“

Vláda v Estonsku již na začátku srpna rozhodla, že všechny sovětské památky v zemi budou demontovány nebo přemístěny.

„To hlavní je rozhodnuto, sovětské pomníky musí být odstraněny z veřejného prostoru. Uděláme to co nejdříve,“ řekla tehdy „Mladá globální vůdkyně“ WEF a estonská premiérka Kaja Kallas.

Podle premiérky je v Estonsku 200 až 400 sovětských pomníků. Veřejná debata se rozhořela v polovině srpna, když byl sovětský tank T-34, který dlouho sloužil jako památník u Narvy v dalekém severovýchodním Estonsku, zvednut z podstavce a převezen do válečného muzea ve Viimsi.

V té době bylo také přemístěno šest dalších sovětských válečných památníků, což vyvolalo protesty obyvatel města.

Dmitrij Bulgakov, bývalý náměstek ruského ministra obrany, již oznámil, že Rusko na svém území postaví kopie pomníků demontovaných v sousedních zemích.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Estonsko schválilo zákon o likvidaci ruských památníků

  1. Estónska fašistická premiérka je paradoxne dcérou bývalého pohlavára komunistickej strany Siima Kallasa, ktorý sa neskôr „preškolil“ na fanatického eurofašistu /tak ako mnohí ďalší komoši vrátane Scholza/ a neskôr získal aj flek v eurokomisii, teda vláde IV: ríše. Ani neviem, či tam ešte straší. Keby Estónsko vyhlásilo Alfreda Rosenberga za národného hrdinu a začali by tam vznikať jeho ulice a sochy, vôbec by som sa nečudoval…
    Musím dodať,že v rovnako fašistickom a USA aj NATO až patologicky oddanom Poľsku prebieha obdobná zločinná likvidácia spomienok na nevymazateľnú históriu už dlhšie.

  2. Estonci nějak zapomněli, že si je Rusko, už kdysi dávno koupilo, takže se chovají, jako ubožáčtí provokatéři, chtějící se zavděčit „západu“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout