Ve válce by Německo mělo munici maximálně na dva dny

Ve válce by Německo mělo munici maximálně na dva dny

Jak by to asi bylo u nás? Předpokládám, že bychom na tom byli ještě hůř. Navíc, poté, co bývalý ministr Stropnický převedl část naší armády pod Bundeswehr, jsou již zřejmě obě armády propojeny víc než se to možná navenek jeví.

Zatímco většina válkychtivých vlád chrastí naoko zbraněmi, ve skutečnosti již zřejmě všechny použitelné zásoby odešly na Ukrajinu, odkud se většina rozprodala dále různým mafiím a teroristům. Ti tak jsou dnes zřejmě vyzbrojeni lépe než mnohé armády.

Bundeswehr má problém s vybavením. Pokud by Německo bylo ve válce, munice v zásobách Bundeswehru by vydržela maximálně jeden až dva dny. To jednomyslně potvrzují zástupci zbrojního průmyslu, odborníci a obranní politici v Bundestagu. Podle požadavku NATO by rezervy měly stačit na nejméně 30 dní.

Hans Christoph Atzpodien, generální ředitel Spolkové asociace německého bezpečnostního a obranného průmyslu (BDSV), bije na poplach: „Tento popis situace se samozřejmě nezlepší, pokud bude předávána munice ze zásob Bundeswehru a současně nebudou průmyslu uděleny odpovídající kontrakty,“ řekl Business Insider.

Eva Höglová, komisařka německého Spolkového sněmu pro obranu, varuje v rozhovoru pro „Business Insider“: „Potřebovali bychom dalších 20 miliard eur jen na nákup munice. Současně není dostatek skladů munice. To ukazuje, že je zde stále zapotřebí velkého úsilí.“

Nyní je již nějakou dobu známo, že „Bunte Wehr“ není v žádném případě jednou z nejsilnějších armád a seznam nedostatků je nyní tak dlouhý, že by to vydalo na knihu.

Pro dosavadní ministryně obrany – včetně „flinten Uschi“ (Lejnová) – zde byly jiné strategicky důležité úkoly, jako jsou kabelky, pumpy, spodní prádlo, střediska denní péče, důstojníci rovných příležitostí, armáda s předpisy o pracovní době, uniforma pro těhotné ženy, tanky vhodné pro těhotné a změny názvů kasáren, aby byly v souladu s levicovým duchem doby.

Pokud munice nestačí, mohou Němci alternativně házet bavlněné koule a mávat duhovou vlajkou, což by jistě mohlo potencionálního nepřítele zastrašit…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

One thought on “Ve válce by Německo mělo munici maximálně na dva dny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout