Písek v soukolí Velkého resetu: Republikánské státy vybírají peníze z BlackRock

Písek v soukolí Velkého resetu: Republikánské státy vybírají peníze z BlackRock

Jistě znáte takzvanou „pyramidu moci.“ Na jejím vrcholu jsou vlastníci mamutích korporací, kteří doslova ovládají svět. Zdaleka nejvíc globálních korporací vlastní americké investiční společnosti BlackRock a Vanguard, o jejichž činnosti si můžete více přečíst například zde, zde nebo zde.

Právě fakt, že tyto dvě investiční společnosti najdete mezi spoluvlastníky 90% korporací, jasně ukazuje, že mnohé z těchto zdánlivě konkurenčních firem žádnou konkurencí v podstatě nejsou.

Pokud by se někdy někomu podařilo zjistit, kdo za uvedenými investičními giganty stojí, zřejmě by narazil na známá jména jako Rockefeller nebo Rothschild. Právě ti stojí za celým „Velkým resetem“ či chcete-li Novým světovým řádem. Gates, Soros nebo Schwab jsou jen jejich pobočníci, jejichž prostřednictvím pak působí na světové organizace či vlády. Ty se stávají doslova jejich majetkem. I proto ta naprostá poslušnost, kterou většina – zejména evropských – vlád dlouhodobě projevuje.

Ovšem ne všude jsou ochotni se těmto gigantům podřídit. Už za dob covidismu jsme viděli, jak se v USA „červené“ – tedy republikánské – státy postupně oprostily od všech nesmyslných restrikcí, zatímco ty modré přitvrzovaly a zaváděly povinné očkování. A zdá se, že vzpoura republikánů nyní došla ještě dál, neboť se snaží vzepřít plánům Agendy 2030.

Největší správce bohatství na světě, BlackRock, podporuje „zelené“ plány Great Reset Světového ekonomického fóra (WEF). Ve Spojených státech se ale staví na odpor, zejména mezi republikány. Stále více republikánských států odtud vybírá své prostředky na protest proti kontroverznímu systému ESG.

Poskytovatel finančních služeb BlackRock je aktivní po celém světě a mezi své zákazníky počítá především bohatou vyšší třídu. Ale různé vlády mají také část svých aktiv spravovanou touto společností, která je považována za velmi vlivnou kvůli obrovskému množství spravovaných prostředků. 

Tato „stínová banka“ úzce spolupracuje se Světovým ekonomickým fórem Klause Schwaba a s transhumanisty Velkého resetu, aby přetvořili svět zcela podle představ takzvaných elit. Patří sem také „zelená“ politika, která je prosazována pomocí systému „Environmental Social Governance“ (ESG – obdoba zeleného údělu EU).

Tato politika ESG ale stále více naráží na odpor, zejména mezi republikány. Státy vedené republikány jako je Louisiana, Jižní Karolína, Utah a Arkansas již v minulých týdnech oznámily, že z BlackRock odinvestují více než jednu miliardu amerických dolarů.

Louisiana k dnešnímu dni stáhla 560 milionů dolarů a do konce roku stáhne celkem 794 milionů dolarů, uvedl ministr financí John Schroder. Zdůraznil: „Tento prodej je nezbytný k ochraně Louisiany před mandáty, které BlackRock požaduje, a které by ochromily náš kritický energetický sektor.“

Katastrofální politika ESG naráží na odpor, zejména v těch státech, které zůstávají silně závislé na sektoru fosilních paliv a kde jsou ve velení republikáni. Tak tomu bylo v Texasu, kde státní auditor Glenn Hegar ve svém prohlášení  praktiky ESG ostře kritizoval:

„Hnutí za environmentální, sociální a podnikové řízení (ESG) vytvořilo neprůhledný a zvrácený systém, ve kterém některé finanční společnosti již nerozhodují v nejlepším zájmu svých akcionářů nebo svých zákazníků, ale místo toho v tajnosti využívají svůj finanční vliv k dosažení společenských a politických cílů.“

Hegar provedl rozsáhlý výzkum, aby identifikoval finanční firmy, které bojkotují energetické společnosti, které nepřijímají zelenou agendu, na úkor podniků a občanů, kteří se také potýkají s rostoucími náklady na energii. Stát Texas následně stáhl své investice od identifikovaných finančních společností, včetně BlackRock.

Pokud se tato politika uchytí a bude sloužit jako vzor pro další a další státy USA, rámec ESG se pravděpodobně dříve nebo později zhroutí. To by také mohlo sabotovat plány WEF na Velký reset a „zelenou“ transformaci. Alespoň pokud v důsledku toho dojde k přehodnocení ve finančním průmyslu a globální dekarbonizace ekonomiky již nebude tak masivně tlačena dopředu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Písek v soukolí Velkého resetu: Republikánské státy vybírají peníze z BlackRock

  1. Všichni můžem házet písek. I kdyby jen sabotováním prodejců a nabízečů poplatných globalistům a green dealu. Je toho plná reklama… mandlové mléko nahradí živočišné… můžeme se živit pouze rostlinkama?… hérečka kupující si cvrčky… atd.
    V lžibedně se člověk snadno dozví, koho bojkotovat.

  2. Lži bednu nesleduju už 23 let. Už tenkrát jsem poznal jak ty svině jenom lžou. Šváb= Rothschild. Tenhle satanistickej dobytek vystřelit na Jupiter i s vládou ČR.
    Vše platím hotově. Navíc kupuju už jen patrony a kvéry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout