USA – Děti již nejsou imunní vůči obyčejnému nachlazení, hlásí i rekordní počet hospitalizací

USA – Děti již nejsou imunní vůči obyčejnému nachlazení, hlásí i rekordní počet hospitalizací

Po zcela nesmyslných restrikcích – dlouhodobě uzavřených školách i celé společnosti a povinnému nošení roušek – se oslabila imunita zejména u dětí, které byly dva roky doma v izolaci a pokud se již měly možnost dostat mezi své vrstevníky ve škole, pak musely nosit nesmyslnou roušku.

Od začátku bylo jasné, že všichni ti, kdo nebudou mít možnost dlouhodobě žádné interakce s viry, přestanou mít funkční imunitní systém, který potřebuje kontakt s patogeny, aby se proti nim naučil bojovat.

V USA, kde se každoročně touto dobou (podobně jako v Evropě) rozjíždí běžné podzimní virózy, nastala dosud nevídaná situace. Nezvykle velký počet dětí doslova skolila běžná viróza, kterou dříve celkem lehce zvládaly. Nástup viróz tam byl navíc velmi časný – vlna infekcí přišla již koncem srpna a během září a října došlo k dalšímu prudkému nárůstu infekcí a dokonce i hospitalizací. Brzy můžeme totéž čekat i v Evropě, zřejmě k tomu dojde ještě v průběhu listopadu.

Opatření proti SARS-CoV-2 evidentně odvedla skvělou práci: rozsah poškození imunitního systému dětí v průběhu takzvané pandemie je patrný nejen v nemocnicích. Ve školách je také mnoho absencí kvůli viróze. Například na střední škole ve Virginii minulý týden chyběla polovina studentů – ne kvůli Covid-19, ale kvůli příznakům nachlazení. Znepokojivé počty případů onemocnění jsou hlášeny i z jiných školských obvodů.

Respirační choroby  zasáhly děti tak silně, že se k nim často musí volat pohotovost. Odborníci to připisují oslabení imunitního systému v důsledku koronavirových opatření a hromadného očkování. Mnoho klinik stále více naráží na své kapacitní limity .

Problém je zřejmý i ve školách: Střední škola ve Stafford County ve Virginii minulý týden zaznamenala absenci více než 1000 studentů – a to na celé škole studuje jen 2100 studentů. Děti měly příznaky nachlazení a některé měly gastrointestinální potíže. Ředitel školy Allen Hicks v pátek v dopise rodičům oznámil „propuknutí nemoci“ – postiženo bylo také několik zaměstnanců.

Tento fenomén se v žádném případě neomezuje pouze na tuto jednu školu. Podobně znepokojivá čísla jsou hlášena například ze sjednocené školy v San Diegu, kde na střední škole také onemocnělo chřipkou asi 1 000 studentů. Na této škole je přihlášeno 2 600 dětí. Mluvčí okresu oznámil: „Dosud byly testy na COVID negativní, ale několik studentů mělo pozitivní test na chřipku. Mezi typické příznaky patří kašel, bolest v krku, rýma, horečka a další příznaky infekce horních cest dýchacích. Jsme v úzkém kontaktu s veřejným zdravotnictvím okresu San Diego.“

Nyní zveřejněná retrospektivní zpráva Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ukazuje, že počet virů nachlazení u dětí mladších 18 let dosáhl v srpnu 2022 historického maxima. CDC odebírá vzorky dětských nemocnic po celých Spojených státech a sestavuje celostátní odhady, aby zjistil, jak běžný je virus. Zaznamenává nejvyšší číslo, jaké kdy bylo zaznamenáno v létě, a to po roce a půl brutálních pandemických blokád, které mnohé donutily zůstat doma.

V týdnu končícím 18. září 2022 bylo 4,7 procenta všech návštěv  pohotovosti dětí ve věku 0-4 roky ve Spojených státech způsobeno dýchacími potížemi – což je rekordní maximum.

Podle lékařů přišla v USA vlna chřipky příliš brzy a příliš prudce. To je běžně připisováno důsledkům restriktivních koronavirových opatření na imunitní systém.

Mezitím krajský asistent zdravotnictví využívá vývoj k propagaci vakcín: „Bohužel jsme očekávali, že to bude těžká chřipková sezóna a další respirační viry se rychle vrací vedle COVID-19. Pokud jste to ještě neudělali, nyní je čas nechat se očkovat proti chřipce a COVID-19, abyste získali extra ochranu, kterou vakcíny nabízejí.“ Skutečnost, že důsledky opatření a očkování mohou sloužit jako ospravedlnění pro volání po dalších opatřeních a očkování, by měla být podnětem k zamyšlení.

Dr Scott Roberts, lékařský ředitel na Yale University, řekl DailyMail.com 7. října 2022 , že uzavření škol připravuje děti o příležitost vybudovat si imunitu vůči běžným patogenům.

Rekordní nárůst byl nyní zveřejněn v týdenní zprávě o morbiditě a úmrtnosti (MMWR), přední publikaci o infekčních chorobách a veřejném zdraví v zemi.

Dr Roberts řekl, že opatření jako lockdowny znamenala, že děti nebyly vystaveny běžným respiračním virům po dobu až dvou let. Z toho plynou dva důsledky,“ řekl.

  • Za prvé, pauza dává virům čas, aby pokračovaly v mutaci a způsobovaly závažnější onemocnění a
  • Za druhé, imunita vybudovaná proti těmto virům slábla, takže imunitní odpověď je nyní mnohem slabší.

Dr Roberts také vyprávěl o tom, jak se jeho syn, kterému právě byly dva roky, po vstupu do školky neustále vracel domů s infekcemi. „Během pandemie jsme byli docela chráněni,“ řekl. Ale teď můj syn právě zahájil denní péči a stále dostává infekce.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

2 thoughts on “USA – Děti již nejsou imunní vůči obyčejnému nachlazení, hlásí i rekordní počet hospitalizací

  1. myslim že se bližime k bodu kdy lide začnou skutečně umirat Válek chce očkovat zaras jak na covid tak proti chřipce jak řekl do jednoho ramene covid do druheho chřipka tahle zima bude velka a přišti bude ještě horši 🌨🌨❄❄❄❄❄❄❄☃ 😷💉☠🤕🤒🥵🥶👨‍🦼💀⚰🔥👹

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout