USA bez jakékoli konzultace s Německem zřizují nové ukrajinské velitelství ve Wiesbadenu

USA bez jakékoli konzultace s Německem zřizují nové ukrajinské velitelství ve Wiesbadenu

Tím se samozřejmě Německo stává v případě jasně vyhlášené války mezi Ukrajinou a Ruskem další válečnou stranou. Zde připomínám, že máme s Německem hranice a jejich základny jsou také relativně blízko. Nutno podotknout, že ani německé vlády se nikdo na souhlas neptal, přesto bude již brzy z Německa jasný terč.

K tomu dojde v případě, že Rusko již přestane považovat konflikt za „speciální vojenskou operaci,“ ale prohlásí jej za horkou „válku“ mezi Ukrajinou a Ruskem (a v tomto případě i Německem).

Německo se stává válečnou stranou a tím i cílem možných ruských vojenských úderů bez jeho souhlasu. USA využívají práva na okupaci a chtějí zřídit vlastní velitelské centrum pro lepší koordinaci svých vojenských aktivit na Ukrajině. Toto velitelství bude instalováno ve Wiesbadenu – ten by se tak mohl stát jedním z hlavních cílů v případě vyhlášení války.

Informoval o tom americký zpravodajský kanál CNN s odvoláním na vládní úředníky. Zjevně nedošlo k žádné konzultaci nebo koordinaci s německými orgány.

Těžištěm práce by měla být koordinace vyzbrojování a výcviku ukrajinských ozbrojených sil. Americký tříhvězdičkový generál bude ve vedení, podřízený vrchnímu veliteli amerických sil v Evropě, generálu Christopheru Cavolimu.

Ve Washingtonu bylo oficiálně zdůrazněno, že nové velení nezmění předchozí postoj USA. Tvrdí, že země není ve válce s Ruskem. Spojené státy však dosud poslaly na Ukrajinu vojenské vybavení v hodnotě 16 miliard dolarů. Jen minulý týden Pentagon uvolnil dalších 1,1 miliardy dolarů, aby udržel válku v chodu.

Kromě toho byli ukrajinští vojáci cvičeni v amerických vojenských výcvikových prostorách v Německu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

2 thoughts on “USA bez jakékoli konzultace s Německem zřizují nové ukrajinské velitelství ve Wiesbadenu

  1. Proč by nemohlo přece Německo podepsalo kancléřský akt na 100 let a je dodnes přece okupovaná země.
    A každý nový kancléř to musí podepsat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout