Ukrajinský ministr naletěl vtipálkům, přiznal jim útok na Krym (video)

Ukrajinský ministr naletěl vtipálkům, přiznal jim útok na Krym (video)

Možná jste již slyšeli o dvou ruských vtipálcích, kteří si ve svém pořadu dělají legraci z různých světových politiků nebo celebrit. Většinou se jim v telefonátu představí jako někdo z ukrajinské vlády a posléze se dobře baví tím, jak se nechají dotyční nachytat a prozradí často i to, co by jistě prozradit právě Rusům nechtěli.

Tentokrát se již za Ukrajince nevydávali, ale jeden z nich se pro změnu vydával za Američana.

Ukrajinský ministr zahraničí Dmitro Kuleba se mylně domníval, že jedná s bývalým americkým velvyslancem v Moskvě Michaelem McFaulem. Dvěma ruským vtipálkům tak prozradil to, co beztak každý tušil: Že za útoky na poloostrov nestojí nikdo jiný než Ukrajina.

Online rozhovor s ministrem zahraničí byl zveřejněn v ruských médiích (Alexej Stolyarov, známý jako Lexus, a Vladimir Kuzněcov, známý jako Vovan) ve čtvrtek.
Kuleba doslova řekl: „Krym nepatří mezi další operační cíle. Ale když se mě zeptáte, kdo odstřeluje na Krymu nebo v Belgorodu, soukromě odpovím, ano, jsme to my.“

Navíc otevřeně přiznal: „Peníze, které Washington a EU již slíbily Kyjevu, dorazí na Ukrajinu do konce roku“ – celkem 5 miliard dolarů měsíčně. Během dlouhého rozhovoru v ruštině navíc upřesnil, že Kyjev připravil protiútok na jižní sektor fronty „v úzké spolupráci s partnery, především USA a Velkou Británií“.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová ve čtvrtek ve svém telegramu v souvislosti s přiznáním Kuleby poukázala na to, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nedávno řekl německým médiím, že Rusko „vyhazuje do povětří infrastrukturu na svém vlastním území“.

 

Lexus a Vovan už vzbudili pozornost  rozhovorem, který zcela ztrapnil starosty Vídně, Budapešti, Madridu a Berlína, ale hovořili již například i s bývalým americkým prezidentem Bushem.

Hovořili i s několika hollywoodskými celebritami. Za jeden z nejtrapnějších je považován rozhovor se starostou Vídně, který si myslel, že hovoří s někým z ukrajinské vlády (anglicky s německými titulky):

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Ukrajinský ministr naletěl vtipálkům, přiznal jim útok na Krym (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout