Švédsko: Somálec unášel ženy v taxi a na odlehlých místech je znásilňoval

Švédsko: Somálec unášel ženy v taxi a na odlehlých místech je znásilňoval

Případ tohoto Somálce jasně ukazuje, že příkaz k deportaci ještě nemusí nic znamenat. Afričan totiž dostal již před delší dobou příkaz k deportaci, který však zcela ignoroval. Zarážející pak je fakt, že i tak mohl dělat taxikáře.

Somálský občan, který obdržel příkaz k deportaci, pobýval v zemi nelegálně, přičemž řidil taxi ve Stockholmu. Nyní byl odsouzen za napadení, únos a znásilnění zákaznic. Ženy vypověděly, že muž zamkl dveře a odjel na odlehlá místa a pak je znásilnil. Nyní byl Somálec odsouzen k vězení a deportaci, ale za deset let se bude moci vrátit do Švédska.

27letý taxikář Abdirashid Adan Mohamud ze Somálska, nyní registrovaný ve Vällingby, se dopouštěl systematického znásilňování zákaznic v taxíku, který řídil pro společnost Bolt. V únoru byl somálský občan zatčen pro podezření z až deseti útoků a znásilnění.

Ze stanoviska migrační agentury vyplývá, že Abdirashidovi bylo v říjnu 2012 uděleno povolení k trvalému pobytu na základě vazby na jeho rodiče. Somálec pak vstoupil do Švédska v prosinci téhož roku. V září 2016 se však migrační agentura rozhodla odebrat mu povolení k trvalému pobytu, protože poskytl nesprávné informace.

Rozhodnutí o vyhoštění nabylo právní moci v březnu 2017. Poté, co migrační agentura odmítla Abdirashidovo oznámení o překážkách při prosazování, byl případ deportace v prosinci 2017 předán policejnímu orgánu. Stalo se tak poté, co Abdirashid uprchl. Abdirashidův příkaz k deportaci byl promlčen, ale stále neměl povolení k pobytu, což z něj činí nelegálního přistěhovalce.

V pátek okresní soud v Solně oznámil, že Abdirashid byl zproštěn několika trestných činů pro nedostatek důkazů. Nakonec byl odsouzen pouze za dva případy znásilnění, tři případy pokusu o znásilnění, dva případy sexuálního napadení, sedm případů nezákonného zadržení. Je také odsouzen za napadení, krádež s přitěžujícími okolnostmi a nezákonné použití cizí identity.

Soud považuje trest odnětí svobody na čtyři roky a devět měsíců za přiměřený. Ilegál bude také deportován, ale bude se moci vrátit do Švédska již v roce 2032. Jeho trest navíc bude tak, jak je ve Švédsku obvyklé, zkrácen o třetinu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Švédsko: Somálec unášel ženy v taxi a na odlehlých místech je znásilňoval

  1. To je statni impotence.
    Zmetka je potreba odsoudit k vyklesteni, a dale k 20 letum pracovnniho tabora. Kazde obeti bude splacet dva roky sve prace.tj. odskodniit 10 obeti. pokud ovsem nevydela v pracovnim tabore dostatek penez, jeho pobyt se prodlouzi tak aby mohl splatit svuj zlocin. Pokud odmitne pracovat, trestem je bastonada, 20 ran. Trestat je mozne za kazdou nenastopenou smenu. V pripade tvrdohlaveho odmitani pridelene prace muze byt trestanec rozmontovan na organy. Z vydelku pak budou odskodneni jeho obeti.

    Doufa ze se doziji padu EU a po nastupu nove Evropy bude jiz vse vporadku.

  2. No tohle si musi vyřešit Švédove a jak vidite u voleb nic moc ,ani nebyli schopni udělat většinovou vládu,aby tam udělali pořádek,takže asi jim to nevadi a lumpy si tam napouštěli takže jejich věc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout