Rada bezpečnosti OSN vyzývá k objasnění existence amerických biolaboratoří na Ukrajině

Rada bezpečnosti OSN vyzývá k objasnění existence amerických biolaboratoří na Ukrajině

První zmínky o amerických biolaboratořích na Ukrajině byly nálepkovány za „konspirační teorie,“ „dezinformace“ nebo „kremelskou propagandu.“

Jenže postupně – pod tíhou mnoha důkazů – jejich existenci přiznala jak jedna z iniciátorek majdanského puče Victoria Nulandová, která na celý program biolaboratoří dohlíží, tak samotný Pentagon. Ten přiznal existenci 46 biolaboratoří jen na Ukrajině. Další by se měly nacházet v jiných evropských zemích.

Bylo tak jen otázkou času, než se diskuze o nebezpečných biolaboratořích přenese i na mezinárodní půdu.

Rusko obviňuje USA z provádění nebezpečných biologických experimentů na Ukrajině. Moskva proto požaduje, aby Washington zveřejnil podrobnosti o rozsáhlém programu.

Nyní si ale kromě Ruska chce u Rady bezpečnosti OSN stěžovat dalších sedm zemí a požadují odpovědi od vlády USA.

Dne 18. října vydaly Rusko, Bělorusko, Venezuela, Zimbabwe, Čína, Kuba, Nikaragua a Sýrie společné prohlášení v Organizaci spojených národů, v němž vyzvaly k implementaci článku 6 Úmluvy o zákazu biologických a toxinových zbraní.

Důvodem jsou jejich obavy z amerických biologických „výzkumných aktivit“ ve 46 známých amerických biolaboratořích na Ukrajině.

Konstantin Voroncov, zástupce vedoucího ruské delegace při OSN, přečetl společné prohlášení na zasedání prvního výboru Valného shromáždění OSN.

Diplomat zdůraznil, že jde o aktivity amerických biolaboratoří na Ukrajině, na které Washington zatím nedal jasné odpovědi.

„Neobdrželi jsme žádné jasné odpovědi, které by mohly konečně vyřešit všechny obavy z uvedené činnosti a najít řešení problému.“

V prohlášení země rovněž vyzvaly k využití všech dostupných prostředků v rámci Úmluvy o biologických zbraních, včetně mechanismu článku 6 Úmluvy.

Podle článku 6 mohou všechny signatářské státy podat stížnost Radě bezpečnosti OSN, pokud se domnívají, že byla porušena ustanovení úmluvy.

Dá se ale předpokládat, že USA, jak tomu bylo opakovaně v minulosti, budou také ignorovat jakýkoli „příkaz“ OSN poskytovat informace.

Na závěr připomínám, že USA hodlají biolaboratoře z Ukrajiny přestěhovat do České republiky a Bulharska…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 4.8]

One thought on “Rada bezpečnosti OSN vyzývá k objasnění existence amerických biolaboratoří na Ukrajině

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout