Kyjev i Záporoží – bombardování pokračovalo včera odpoledne i dnes ráno (1. aktualizace, videa)

Kyjev i Záporoží – bombardování pokračovalo včera odpoledne i dnes ráno (1. aktualizace, videa)

Jak se dalo očekávat, tak i nadále pokračuje bombardování na Ukrajině. Jde především o Kyjev a Záporoží.

Infrastruktura je zřejmě natolik poškozená, že i na Ukrajině se již počítá během zimy s energetickou krizí. Ukrajinci mají v zimě povoleno vytápět max. na 16 stupňů Celsia.

Podle ukrajinských zdrojů zasáhly dnes ráno ruské nálety v oblasti Kyjeva kritickou infrastrukturu. Podle zástupce vedoucího Kanceláře ukrajinského prezidenta Kyryla Tymošenka – prostřednictvím služby krátkých zpráv Telegram – se opět jednalo o útok íránskými kamikadze drony. Ve službě byli záchranáři.

Včera pozdě odpoledne došlo také k útokům na konkrétní cíle v Záporoží.

Podle tiskové služby ruského ministerstva obrany ruské letectvo zaútočilo na velitelství ukrajinské neonacistické organizace Pravý sektor a na komunikační uzel neonacistického pluku Azov u Záporoží. Středeční prohlášení uvádí:

„U města Záporoží bylo zasaženo ústředí nacionalistické skupiny Pravý sektor, komunikační centrum nacionalistického pluku Azov a dvě dočasné pozice zahraničních žoldáků.“

Už v úterý večer bylo údajně při útoku na Záporoží zabito nejméně 7 lidí. Podle Kirila Tymošenka, zástupce vedoucího ukrajinské prezidentské kanceláře, prý Rusové město ostřelovali raketomety MLRS.

Včera se objevily i nové záběry Krymského mostu. Záběry jasně ukazují, že exploze cisterny vytrhla téměř úplně zábradlí mostu a vlak a kolejnice se na několika místech roztavily kvůli horku, uvádí  portfolio . Moskva výbuch na mostě označila za teroristickou operaci.

V případě jakýchkoli nových informací bude článek během dne aktualizován.

Dnes kolem 15.52 tamního času (u nás – 1 hod.) začala další ofenzíva:

Obrázek

Více ve videích:

Jde to i bez elektřiny:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout